Okres przedwyborczy na Ukrainie rozszerzy front wojny informacyjnej [ANALIZA]

13 marca 2018

Ostatni marsz sił prawicowych we Lwowie, na którym wznoszone były antypolskie hasła, jest tylko jednym elementem z szeregu procesów społeczno-politycznych. W swojej istocie jest to przede wszystkim gra wewnątrzpolityczna, z wykorzystaniem narracji antypolskich – tak na poziomie lokalnym, jak i w coraz większym stopniu ogólnokrajowym, pisze Adam Lelonek na portalu cyberdefence24.pl.

W artykule pt: „Okres przedwyborczy na Ukrainie rozszerzy front wojny informacyjnej”, analizuje procesy społeczno-polityczne zachodzące w relacjach Ukrainy i Polski.


W  imię tej gry – pisze Lelonek, część liderów sił radykalnych gotowa jest narazić interesy i wizerunek całej Ukrainy, nie patrząc również na inne koszty, w tym gospodarcze. Problemem dla Warszawy jest więc nie sam marsz, ale nowa tendencja zmiany środka ciężkości debaty publicznej.

Marsz we Lwowie 


Po przyjęciu nowelizacji ustawy o , wykorzystując swoich przedstawicieli w radach miejskich, ponownie zaktywizowała wysiłki ukierunkowane na przyjęcie na poziomie miast uchwał o obowiązkowym wywieszaniu czerwono-czarnych flag. Chodziło m.in. o Kijów, , , Iwano-Frankiwsk czy . Cele tego były dwa: sprowokowanie polskich władz do bliżej nieokreślonej reakcji, ale i pokazanie wyborcom swojej nieugiętości i patriotyzmu. Trudno powiedzieć który z nich był ważniejszy. W Żytomierzu udało się przyjąć taką uchwałę 7 marca – przez siedem dni w roku na budynkach administracji miejskiej i rady miasta będzie wywieszana czerwono-czarna . Marsz we Lwowie był reakcją na to, że projekt uchwały Swobody, a patrząc szerzej – patriotów, został odrzucony przez lwowską radę miejską, która przyjęła inny, mniej radykalny. Od razu po tym rozpoczął się przekaz, że było to działania „na korzyść Polaków”.

Organizatorem marszu był Korpus Narodowy, jednak Swoboda przyłączyła się do niego. Można to oceniać w taki sposób, że KN chciał zaznaczyć swoją pozycję i pokazać się we Lwowie. Nie bez znaczenia pozostaje wpływ lokalnych liderów opinii, którzy aktywnie włączyli się w procesy organizacyjne i polityczne czytaj dalej

Adam Lelonek cyberdefence24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

8 odpowiedzi Okres przedwyborczy na Ukrainie rozszerzy front wojny informacyjnej [ANALIZA]

 1. Pafnucy Odpowiedz

  13 marca 2018 w 23:42

  Czy ten tekst pisał kolejny głupek od Targalskiego? Przecież tych bredni nie da się już czytać. Rezuny biegają po ulicach wykrzykując antypolskie hasła – winna Rosja. Upainiec zrobił g… no na polskim trawniku bo jest zwykłym chamem – trzeba sprawdzić czy przypadkiem Rosjanie nie dosypali czegoś do jedzenia które wcześniej zjadł ten biedny upainiec. Każdą ignorancję, bezczelność i bezdenną głupotę Ukraińców tłumaczy się rosyjskim spiskiem. Za każdym razem słucham durnych haseł banderofilskich kataryniarzy o tym że Polska „musi” utrzymywać dobre relacje z Ukrainą bo to leży w jej interesie. Otóż Polska nic nie musi. Polska może a ukraina musi. Tylko że ukraina ma Polskę w okolicach jelita prostego. Brawa dla „polskiego” nie – rządu. Polska poniosła ogromne straty w walce z niemieckim nazizmem i szykuje się na kolejne bo wychodowała sobie nazizm ukraiński. Jeszcze wszystkim mówi że to w jej interesie bo jest antyrosyjski. Mont Everest głupoty i krótkowzroczności. Jeszcze nazywa się go strategią. Teraz wybryki rezunów będą tłumaczyć okresem przedwyborczym i emocjami.

  • Dominik Odpowiedz

   13 marca 2018 w 23:55

   Proszę Pana!
   Jak się nie da czytać, to proszę nie czytać – i tyle. Everyone’s gonna be happy – jak mówią Jankesi.
   Jeśli mimo całą abominację do naszych artykułów wciąż nas Pan odwiedza, to w najlepszym razie cierpi Pan na syndrom sztokholmski.
   Ukłony,
   Redakcja

   • Stanisław

    14 marca 2018 w 19:14

    Panie Dominiku.
    Lubi nie lubi oko mieć trzeba….
    Czytelnik.

  • observer48 Odpowiedz

   14 marca 2018 w 02:40

   @Pafnucy
   Po pierwsze, wypada pisać bez błędów ortograficznych, a po drugie zapoznać się z metodami roSSyjskiej wojny hybrydowej. Jest pan widocznym przykładem jej sukcesu podobnie, jak naszpikowana kacapską agenturą i finansowana w dużej mierze przez kacapię ukraińska ekstrema po obu stronach politycznego spektrum. Każda ekstrema przyciąga nawiedzonych idiotów, którymi łatwo manipulować, bo większość nadmiarem rozumu nie grzeszy.

  • bolek Odpowiedz

   14 marca 2018 w 06:32

   swiete slowa,masz pan 100% racji.

   • bolek

    14 marca 2018 w 09:27

    do psna pafnucy

   • bolek

    14 marca 2018 w 09:29

    do pana pafnucy,masz pan 1000% racji

  • Enej bandyta Odpowiedz

   14 marca 2018 w 08:15

   Trzeźwy ogląd sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *