Niemcy deportują tysiące Ukraińców. Bo nie są muzułmanami?

19 stycznia 2016

deportacje_Ukraincow

Władze Niemiec przystępują do masowych deportacji Ukraińców, którzy uciekli do tego kraju przed wojną i prześladowaniami – podaje Frankfurter Rundschau. Czy oznacza to, że Berlin nie uzna także za uchodźców Ukraińców w Polsce?

Jak ustaliła gazeta, po wybuchu konfliktu w Donbasie wnioski o w Niemczech złożyło ponad 7 tys. obywateli Ukrainy. Prawie wszyscy dostali odmowę – pozytywna decyzja zapadła tylko wobec 5,3 proc. ukraińskich uchodźców.






„Każda odmowna decyzja oznacza automatycznie żądanie opuszczenia Niemiec” – oświadczył przedstawiciel niemieckiej federalnej służby ds. migracji i uchodźców. Tymczasem w 2015 r. wniosek o azyl polityczny lub status w Niemczech złożyło 477 tys. osób, głównie z różnych krajów muzułmańskich.

Wcześniej współrządząca w Niemczech konserwatywna Unia Chrześcijańsko-Społeczna CSU zażądała, aby uznać Ukrainę za „kraj bezpieczny”, to znaczy taki sam jak kraje Unii Europejskiej, gdzie prawa człowieka nie są naruszane i nie ma represji politycznych. W związku z tym nie podstaw, aby przyjmować ukraińskich uchodźców.






Z kolei w Polsce przebywa – według różnych źródeł – od 700 tys. do nawet 1,5 mln Ukraińców. Ich obecność jest dla polskich władz argumentem na rzecz nieprzyjmowania dodatkowo uchodźców muzułmańskich.

Nie ulega wątpliwości, że decyzja Niemiec o uznaniu Ukrainy za kraj „bezpieczny”, w wyniku czego Ukraińców nie będzie można uznawać za uchodźców, ma na celu wytrącenie nam tego argumentu w celu wymuszenia na Polsce zgody na przyjazd większej liczby muzułmanów.

Tymczasem według najnowszych danych, na samej Ukrainie jest obecnie ponad 1 milion tzw. uchodźców wewnętrznych, czyli osób, które uciekły z Donbasu i Krymu do innych regionów kraju. Ok. 170 tys. spośród nich to dzieci, a ok. 500 tys. to osoby w podeszłym wieku, przewlekle chore lub inwalidzi.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

34 odpowiedzi Niemcy deportują tysiące Ukraińców. Bo nie są muzułmanami?

 1. observer48 Odpowiedz

  19 stycznia 2016 w 14:41

  Niemcy Zachodnie jeszcze za Sowietów bardzo niechętnie udzielały azylu obywatelom „demoludów”, więc niewiele się tam od tego czasu zmieniło. Młodzi Ukraińcy uciekaja głównie przed poborem do wojska.

  • cherrish Odpowiedz

   19 stycznia 2016 w 15:02

   Przed poborem? walka za ojczyznę to dyshonor dla takich? Ja wiem, widłami i siekierami w Donbasie się nie da nic zwojować, tam przeciwnikiem nie są kobiety i dzieci.

  • Barnaba Odpowiedz

   19 stycznia 2016 w 15:15

   Zgadza się. Ostatnio jak mieli niedobór to we Lwowie urządziła policja istną łapankę- zatrzymywali auta z młodymi chłopakami i na ulicy wręczali karty mobilizacyjne z 24 godzinnym obowiązkiem stawiennictwa. Zatem jeśli któryś się nie zgłosił to po 24 godzinach od kontroli drogowej stawał się dezerterem z automatu.

 2. black flag Odpowiedz

  19 stycznia 2016 w 15:54

  ,,, unikaja poboru ,,,bo nic nie czuja do tej ziemi gdzie sie urodzili nie chca ginac ,,,czy tam beda Polacy czy Rosjanie to im wszystko jedno ,,,,tam jest burdel na tej Ukrainie ,,,,

 3. MJK9k Odpowiedz

  19 stycznia 2016 w 16:44

  Przez panią Merkel i zachowanie zachodniej unii Europejskiej, w ciągu niecałych 4 lat stałem się rasistą, ksenofobem, homofobem i szczerze nienawidzę islamu… nie takie chyba były założenia tego całego multi-kulti.

  • Karol Odpowiedz

   20 stycznia 2016 w 13:00

   Dałeś się złamać głupiej propagandzie Putin’owskiej 5tej kolumny, która dąży do zantagonizowania nas z:

   a) EU,
   b) muzułmanami/Arabami,
   c) Ukraińcami,
   d) USA ,
   e) NATO,
   f) Niemcami,
   g) Litwinami,
   h) Żydami,

   … oraz kimkolwiek się da, ponieważ najlepsza dla Kremla jest Polska skłócona, która sama się ośmiesza i pozbawia strategii.

   Tymczasem Putin otwiera meczety i działa w organizacjach żydowskich.. 🙂

   • jubus

    20 stycznia 2016 w 14:06

    To raczej ty kolego masz problem z praniem mózgu. Jestem nacjonalistą, gardzę UE, muzułmanami/Arabami, UA, NATO do pozostałych elementow, które wypisałeś, czyli Ukraińców, Niemców, Litwinów, Żydów nic nie mam. Pod warunkiem, że nas, Polaków szanują.
    Wbij sobie w swój pustawy łeb, że Rosja, to takie same g…., jak i USA, UE oraz NATO. Precz z nimi, niech żyje Wolna Polska.

   • olo

    21 stycznia 2016 w 22:09

    O czym ty człowieku piszesz Putin jak i niektórzy niemieccy politycy mają swoją wizję świata w której nie koniecznie musi istnieć Polska. Historia lubi się powtarzać i powinniśmy o tym wszyscy pamiętać! To co robią w Brukseli nie jest przypadkowe! Co się stało po atakach 4.09 na WTC w USA? Amerykanie stracili swoją wolność!!! „POLSKA DLA POLAKÓW, POLACY DLA POLSKI” !!!! LEWAKU!!!

 4. SyøTroll Odpowiedz

  19 stycznia 2016 w 18:06

  Nie oczywiście że represji nie ma, „faszizma” tyż nie było na „proeuropejskiej” Ukrainie. No to znaczy się, jak nie jesteś ukraińskim russkim – azylu nie dostaniesz, bo Ukraina już przecież „proeuropejska” i demokratyczna. 😀

  • nieskończone tak dla Międzymorza Odpowiedz

   19 stycznia 2016 w 19:23

   Rozumiem, że Ty podobnie jak Niemcy wolisz muzułmańskich uchodźców?

   • cherrish

    19 stycznia 2016 w 21:43

    A to jest taka alternatywa? Ani jednych ani drugich, tak bym to widział.

   • jubus

    20 stycznia 2016 w 14:08

    Niestety, ale jesteśmy zmuszeni wybierać. Ja wybieram banderowców, wszystko aby nie kolorowi imigranci. Chociaż banderowcy mentalnie są bliżsi imigrantom z Afryki lub Azji.

 5. hmm Odpowiedz

  19 stycznia 2016 w 18:26

  Polska ich chetnie przyjmie… Zamiast tych (usun. – obraźliwe) muzułmanskich

 6. iwanczuk Odpowiedz

  19 stycznia 2016 w 18:46

  Ale co Polskę mogą obchodzić opinie jakichś niemców na ten temat. Jeżeli MY mówimy, że mamy w Polsce 1,5 miliona ukraińskich uchodźców, to oznacza to jedno: nie przyjmiemy do Polski ani jednego muzułmanina, Araba, czy Afrykańczyka i koniec dyskusji na ten temat. Czy się to niemcom podoba czy nie.

 7. nieskończone tak dla Międzymorza Odpowiedz

  19 stycznia 2016 w 19:21

  Spójrzcie tylko na ludzi ze zdjęcia – w większości kobiety i dzieci, które nie są w stanie zapłodnić Niemek. Poza tym jedynie Arabowie są na tyle zdesperowani, by dorwać się do niemieckich kobiet.
  Mam propozycję do Niemiec – my bierzemy uchodźców z Ukrainy, a Niemcy niech przyjmą swoich ukochanych muzułmanów.

  • Libertyn Odpowiedz

   20 stycznia 2016 w 15:30

   Tych ucywilizowanych Ukraińców z Niemiec możemy przyjąć, ale nacjonalistów czcicieli Stepana Bandry i muzułmanów, to „Boże uchowaj”. Niemcy szukają frajerów dętych, blokują nam bazy NATO! Niemcy muszą dostać propozycję rodem z „Ojca chrzestnego”.
   Pozdr.

 8. Gienek Odpowiedz

  19 stycznia 2016 w 21:03

  Wbrew pozorom rozumowanie Niemiec jest prawidłowe i zgodne z prawem międzynarodowym Ukraińcy są uchodźcami w Polsce, ponieważ Ukraina bezpośrednio graniczy z Polską, jako pierwszym bezpiecznym państwie, ale nie są w Niemczech, ponieważ Niemcy bezpośrednio nie graniczą z Ukrainą. Podobnie jest z imigrantami z Syrii i Iraku w Turcji, Libanie i Jordanii są uchodźcami, ale dalej w Europie są imigrantami socjalnymi i nie ma obowiązku ich przyjmowania. W EU wśród większości przywódców panuje powszechna nienawiść do Kościoła Katolickiego i wartości chrześcijańskich. Ta nienawiść dotyczy zarówno wyznawców marksizmu i protestantów. Nawiedzeni ideolodzy wymyślili, że dzięki imigrantom muzułmańskim w UE zostanie osłabiony, czy wręcz zniszczony Kościół Katolicki i wartości chrześcijańskie. To jest ich główny cel. Powiedzmy sobie szczerze wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że może im się udać, jeśli nie w całej UE to w większości państw UE.

 9. rene Odpowiedz

  19 stycznia 2016 w 22:08

  Jestem pewien że Prezydent Duda i Premier Szydło przyjmą wydalonych Ukraińców z otwartymi rękoma . Przecież to właśnie deklarowali wielokrotnie . Chyba jakieś resztki honoru mają !

  • cherrish Odpowiedz

   20 stycznia 2016 w 09:47

   A to niby dlaczego Polska ma ich przyjąć? Z tego co mi się obiło o uszy, wojna, czy jak wolisz operacja antyterrorystyczna trwa w dalekim Donbasie, 90% powierzchni tego tworu zwanego Ukrainą jest bezpieczna. A przy okazji, jeśli to jest operacja antyterrorystyczna to o jakich uchodźcach wojennych my u rozmawiamy? Terminologia jest ukraińska, nie moja.

   • observer48

    20 stycznia 2016 w 11:56

    @nieodwracalnie
    Uchodżców z Donbasu powinna Polska przyjmować z kilku względów orócz tego, że są autentycznymi uchodźcami, ale głównie dlatego, że Stepan Bandera jest dla nich takim samym zbrodniarzem, jak dla Polaków. Oprócz tego są to mówiący po rosyjsku Ukraińcy i nie leży w interesie Polski, aby byli oni nastawieni przyjaźnie do RoSSji, naszego wspólnego wroga.

 10. rafi Odpowiedz

  19 stycznia 2016 w 23:36

  To niech Polska przyjmuje tych z ukrainy a niemcy niech sobie przyjmuja ten syf islamski ! he he

 11. rafi Odpowiedz

  19 stycznia 2016 w 23:38

  Polska niech tych przyjmuje ze zdjecia kobiety i dzieci a tych bojowników i knurow państwa islamskiego niech sobie przyjmuja niemcy jka tak ich kochaja , jeszcze im to bokiem wyjdzie !

 12. lew Odpowiedz

  20 stycznia 2016 w 08:58

  rafi , rene , spadajcie ze swoim przyjmowaniem Ukraińców, jeszcze tego brakowało aby powiększać antypolską dywersję.

  • observer48 Odpowiedz

   20 stycznia 2016 w 22:25

   @lew
   Już nie trzeba lepszej antypolskiej dywersji, niż twoja, choć mało niebezpieczna i skuteczna, bo głupia i prymitywna. Drugim Dmowskim to nie jesteś, ani nie zostaniesz.

 13. Jan Odpowiedz

  20 stycznia 2016 w 12:19

  U nas już jest, nie wiem czy to prawda, milion Ukraińców. I Nie ma ŻADNYCH problemów. Jakby tak można przyjmować Ukraińców zamiast tych od Allaha.

  • jubus Odpowiedz

   20 stycznia 2016 w 14:11

   No właśnie. Są natomiast problemami z „polakami”, tj. pospolitymi polskojęzycznymi zdrajcami, chcącymi niszczyć Polskę od środka. Każdy, kto psioczy na Ukraińców czy jakikolwiek inny, słowiański naród, jednocześnie nie będąc nacjonalistą, jest szowinistą lub pospolitym zdrajcą. Na tym serwisie, paru takich da się znaleźć. Malowani patrioci, na których nawet nie warto napluć.

   • LubieRZca

    20 stycznia 2016 w 16:03

    Przecież takie psioczenie na Ukraińców jest typowe właśnie dla narodowców.

   • Barnaba

    20 stycznia 2016 w 16:38

    Jeden się Jubus nazywa- polskojęzyczny Ukrainiec ziejący nienawiścią do wszystkiego co polskie właśnie.

   • jubus

    20 stycznia 2016 w 19:42

    O jakich „narodowcach” mowa? Bo ja jestem nacjonalistą, sympatykiem takich organizacji jak Niklot, NS Zadruga, Autonomiczni Nacjonaliści. Od biedy, także NOP. Polskie organizacje „narodowe” czyli ONR, MW to śmiechu warta chołota. Wy nie wiecie w ogóle czym jest nacjonalizm. Szowinizm, to nie nacjonalizm. Pan Barnaba, powinien wypisać tu rzeczy, które robi na co dzień, chcąc wzmacniać Polskę od środka.Jakiego pochodzenia, produkty i usługi, kupujecie? Bo, ja staram się, w co najmniej 3/4 korzystać z polskich produktów i usług. Z obserwacji widzę, że takich jak ja, jest mniejszość. No, słucham, panowie „patrioci”.

   • Pafnucy

    26 stycznia 2016 w 01:17

    „jubus” prosimy odstaw te lekarstwa albo je zmień. Zdecydowanie ci nie służą. Wiemy że jesteś jedynym oryginalnym „polakiem”. Nawet masz metkę Made in Radom. Tzw ukraina to zwyczjna rosyjska prowincja a ludzie zwyczjni Rosjanie Za wyjątkiem garstki banderowskich parchów z polskiego Wołynia i Galicji (każdy ma jeszcze na dodatek polskie pochodzenie), Węgrów Rusi Zakarpackiej, Rumunów z Bukowiny czy Mołdawian z Budziaku). Twoje teorie z nacjonalizmem to nie mają wiele wspólnego. Zwłaszcza w powiązaniu z wiarą w drewnianych bożków i jakąś pseudojedność słowian daje komiczny efekt. Marks i Engel nacjonalizmu polskiego w jednej osobie.

 14. LubieRZca Odpowiedz

  20 stycznia 2016 w 16:02

  Idealny układ, my weźmiemy Ukraińców a Niemcy arabusów z bliskiego wschodu.

  • jubus Odpowiedz

   20 stycznia 2016 w 19:45

   Bardzo dobrze, tak właśnie powinno być. Ukraińców da się spolonizować. Ktoś kto tego nie rozumie, powinien wyjechać za granicę, do Niemiec, Austrii, Szwecji, Holandii i innych krajów. Ukraina, nawet ta banderowska to dzisiaj najmniejszy, dla Polski problem. Ci, którzy tego nie rozumieją, są koniami trojańskimi UE, USA, Zachodu, Rosji, Islamu, Arabów, Murzynów i jeszcze można by tak wymieniać.

   • observer48

    20 stycznia 2016 w 22:31

    @jubus
    Nie obrażaj Murzynów. Większoość z nich jest (usun. – obraźliwe i wulgarne) i biorą ogony pod siebie, jak tylko głośniej krzykniesz, lub tupniesz. Najgorsza jest rozleniwiona hałastra arabska, gdzie oszukać drugiego to sport narodowy, a oszukać niewiernego to cnota i zasługa u Allaha.

 15. obserwator Odpowiedz

  20 stycznia 2016 w 20:51

  „Czy oznacza to, że Berlin nie uzna także za uchodźców Ukraińców w Polsce?”
  A kto ten debilizm wymyślił?
  Sama Polska nie uznaje ich za uchodźców, tylko za migrantów ekonomicznych, więc co mają do tego Niemcy?
  Nie ma potrzeby, aby ukraińscy uchodźcy z Donbasu wyjeżdżali z Ukrainy. Ci, co to robią, uciekają przed rekrutacją do wojska i/lub wysokim bezrobociem. Połowa Ukraińców, którzy legalnie przyjechali do Polski do pracy, ma własny kraj w głębokim poważaniu; bardzo głębokim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *