Łukaszenka: Rosja się boi, że straci Białoruś

21 marca 2018

„Nawet jeśli nienawidzicie wszystkiego co rosyjskie ze wszech sił, nie trzeba tego aż tak nakręcać” – oświadczył Białorusi Aleksander na spotkaniu ze studentami i uzdolnioną młodzieżą. podzielił się z nimi swoją wiedzą nawiązując do historii Białoruskiej Republiki Ludowej. Słowa głowy państwa cytuje agencja Belta. 

są naszymi braćmi. Bywają różni, niektórzy są dobrzy, są też źli. Czasami mleka nam nie wpuszczają, i cukru naszego nie pozwalają u siebie sprzedawać, i ropę zakręcą i gaz. Różne rzeczy się zdarzają, doświadczyłem tego wszystkiego w pełnej krasie”- mówił białoruski przywódca, podkreślając, że za rozwiązanie takich kwestii odpowiadają politycy.


„Ale to nie oznacza, że Rosjanie są naszymi wrogami. A kto do nas w razie czego wyciągnie pomocną dłoń? . Nieważne, jaka byłaby tego przyczyna. Oni do tej pory boją się stracić ”, mówił prezydent Łukaszenka.

Przemawiając do młodzieży 20 marca, Aleksander Łukaszenka poruszył temat 100-lecia .


„Z jednej strony twórcy Białoruskiej Republiki Ludowej chcieli niepodległości dla kraju. Z drugiej, byli gotowi prosić w tej sprawie o pomoc u kogo się dało, a potem znów znaleźliby się pod butem”, tłumaczył Łukaszenka młodzieży. Jego zdaniem wydarzeniami sprzed 100 lat nie należy się szczycić, nie warto też  wyrywać z kontekstu dla wzbogacania własnej historii.

„To była smutna karta w dziejach wielu narodów, takich smutnych kart była masa. Trzeba chronić to, co jest dzisiaj”.

Przyznał, że na najwyższych szczeblach władzy rekomendowano mu, by nie wchodził w dyskusję na te tematy.

„A niech sami to rozwiązują. Chcą obok opery – niech się zbierają – powiedział Aleksander Łukaszenko. – Najważniejsze, żeby był porządek i żeby nikt teatru nie tykał”.

Przypomnijmy, po raz pierwszy w historii władze wydały zgodę na zorganizowanie przez opozycję obchodów 100. rocznicy proklamowania Białoruskiej Republiki Ludowej. Przed teatrem opery w niedzielę ma się odbyć i .

Kresy24.pl/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Łukaszenka: Rosja się boi, że straci Białoruś

  1. Dzierżyński Odpowiedz

    22 marca 2018 w 10:10

    Jednego „mądry” Prezydent nie zauważył, będąc w strefie rosyjskiej, jako naród i państwo coraz bardziej też będą się cofać w rozwoju. Grozi im status takiej Albani na peryferiach Europy. Dla nas ewentualna korzyść na przyszłość, gdy coś się tam zmieni, to kolejny rezerwuar siły roboczej i ewentualnie będzie można tam nabyć tanio grunty i nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *