Łukaszenka o rosyjskich żołnierzach: To nasi ludzie, razem obronimy Państwo Związkowe Rosji i Białorusi

20 marca 2017

 

Manewry Sił Zbrojnych Rosji i Białorusi „Zapad-2017” odbędą się w dniach 14-20 br., ogłosił 20 marca  Białorusi Andriej Rawkow. Szef resortu obrony złożył dziś raport z przygotowań do ćwiczeń Aleksandrowi Łukaszence, który wysłuchawszy relacji stwierdził: „Przyjazd i przebywanie wojsk rosyjskich na terytorium naszego kraju powinno pozostawić w pamięci oficerów i żołnierzy, naszych gości, same pozytywne emocje. To są nasi ludzie. Razem musimy bronić naszego bezpieczeństwa”


Po zapoznaniu głowy państwa ze szczegółami manewrów Andriej Rawkow przedstawił szczątkowe informacje dziennikarzom. Powiedział, min., że plan działań jest naprawdę ambitny: „zakres przestrzenny ćwiczeń pomyślany jest z dużym rozmachem – od Arktyki poczynając, a kończąc na Białorusi”.

Jak zapowiedział Rawkow, aż 7 białoruskich poligonów oraz innych terenów w pobliżu jednostek wojskowych zostanie wykorzystanych w manewrach w celu regionalnego zgrupowania wojsk.


Rawkow przypomniał, że w skład Regionalnego Zgrupowania Wojsk wchodzą Białorusi i 1. Armia Pancerna Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji. Część sił i środków 1. Armii Pancernej przybędzie na terytorium Białorusi by wziąć udział w ćwiczeniach.

Minister wyjaśnił, że łączna liczba żołnierzy biorących udział w ćwiczeniach nie przekroczy parametrów zdefiniowanych przez Dokument Wiedeński z 2011 roku, a więc nie więcej niż 13 tysięcy żołnierzy.

zamierza w ramach ćwiczeń strategicznych przetransportować na nasze terytorium około 3 tys. żołnierzy i około 280 sztuk sprzętu” – powiedział minister.

Oprócz piechoty będzie wykorzystane również – strona rosyjska przyśle 25 maszyn. „Nie ma w tym żadnego zamieszania, wszystko jest zgodne z planem”, – zapewniał Rawkow.

Powiedział, że celem manewrów będzie sprawdzenie gotowości bojowej regionalnego zgrupowania wojsk do wykonywania zadań obronnych „Państwa Związkowego Rosji i Białorusi”.

Aleksander podczas otwartej dla mediów części spotkania z ministrem obrony poinformował, że nie zamierza ograniczać współpracy z Rosją w sferze wojskowej, ze względu na jakieś rozbieżności w innych obszarach współpracy. Podkreślił z całą stanowczością, że traktuje manewry jako wyraz niezmiennej troski o dwóch bratnich narodów.

„W przypadku konfliktu, wojny, broń Boże, istnieje plan działań bojowych prowadzony przez białoruskie siły zbrojne, które to zdziałana natychmiast zostaną wsparte przez odpowiednie siły zbrojne Federacji Rosyjskiej, – powiedział szef państwa. – My nigdy nie ukrywaliśmy, ani nadal nie ukrywamy, że proch trzymamy suchy nawet w czasie pokoju”, – powiedział .

„Przyjazd i przebywanie wojsk rosyjskich na terytorium naszego kraju powinno pozostawić w pamięci oficerów i żołnierzy, naszych gości, same pozytywne emocje. To są nasi ludzie. Razem musimy bronić naszego bezpieczeństwa”- powiedział .

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

10 odpowiedzi Łukaszenka o rosyjskich żołnierzach: To nasi ludzie, razem obronimy Państwo Związkowe Rosji i Białorusi

 1. zRosji Odpowiedz

  20 marca 2017 w 22:25

  Putin mówi że nie chce anektować Donbasu… Spokojnie, tak samo mówił że nie chce włączać Krymu 🙂 Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Ukraina zostaną przyłączone do Rosji. Języka białoruskiego praktycznie nie ma, „język białoruski” niczym nie różni się od j. rosyjskiego. Nie ma różnic między Białorusinem i Rosjaninem. W państwach bałtyckich 1/3 ludności to Rosjanie, po za tym te kraje się wyludniają, ludzie stamtąd uciekli, ale Rosjanie zostali… Taka np. Estonia liczyła w 1991 r. 3 miliony mieszkańców, teraz liczy 1,3 miliona. Po za tym te państwa to sztuczne twory, kiedyś odbędzie się tam referendum…

  Będziecie Polaki mieli granicę z Rosją bardzo długą, jak za czasów ZSRR, cieszycie się prawda? 🙂 No my też strasznie, wreszcie będzie spokój na wschodzie i zaczniemy robić biznes, tylko musicie się pozbyć amerykańskich bandziorów i będzie git 🙂

  • ltp Odpowiedz

   20 marca 2017 w 23:57

   zapomnij

  • Luk Odpowiedz

   21 marca 2017 w 00:15

   Sztuczny twór to Rosja, Kacapie. Jesteście dziś więzieniem setek mniejszych narodów, które znajdują się jeszcze pod waszą okupacją, ale na szczęście do czasu.
   Wasza agresywna polityka już prawie zeżarła wasze rezerwy które budowaliście w czasach drogiej ropy i gazu. Niedługo zostaniecie z długiem a wasz sztuczny kraik zbudowany na podboju zacznie się rozlatywać z braku pieniędzy, tak jak rozleciał się ZSRR.

  • ak47 Odpowiedz

   21 marca 2017 w 08:22

   Estonia w 1991 r. liczyła 3 miliony ??????? To chyba jakieś bzdury. Język białoruski niczym nie różni się od języka rosyjskiego ????. Skąd takie bzdury ?????

  • wezuwiusz3 Odpowiedz

   22 marca 2017 w 20:37

   Za czasów ZSRR granica Rosji kończyła się na Warcie,więc mamy w dupie takie konkluzje

 2. rafi Odpowiedz

  21 marca 2017 w 00:28

  Ten kołchoznik to marionetka ruskich !

 3. mich Odpowiedz

  21 marca 2017 w 03:13

  ze strachu kazdą głupote powie ale jego losy przesądzane są w moskwie

 4. Jan Odpowiedz

  22 marca 2017 w 08:24

  Rusku „zRosji” a powiedz dlaczego ruskie takie są pazerne na inne kraje ? Czym wy możecie się pochwalić ? Większość waszej produkcji to ropa i gaz. Zainteresowanie nimi na świecie maleje. Są nowe technologie. A poza tym jak wy żyjecie ? Patrz nie tu, odwróć głowę. Nie myśl o oligarchach w Moskwu. Większość waszych obywateli żyje w biedzie. Otworzyłeś już wikipedie ? I co tam widzisz ? Ile wynosi wasz dochód narodowy ? Ile wynosi dochód USA a ile wasz. Jeszcze do tego potężne środki wyrzucacie na armię. I myślisz rusku jak będziecie atakować to inne kraje będą się temu przyglądać ? Zniszczysz Warszawę. Wilno, Tallin, Rygę a potem Sztokholm, Helsinki, wszyscy będą bić brawo ? Wcześniej bomby atomowe rozwala Maskwę, Leningrad, Rostow i inne wasze krasivyje garada. A w ogóle rusku, to i tak to nie ma sensu, bo jak wkrótce nastąpi przekierunkowanie to wszyscy pagibniemy. I wy i my.

 5. Jan Odpowiedz

  22 marca 2017 w 08:33

  I jeszcze rusku co ty się tak boisz tych Amerykanów w Polsce ? Ile ruskiego wojska czeka ? I co, boisz się tej garstki Amerykanów, kilku tysięcy ? No to jaką wartość ma ta wasza ciełaja armia jak robicie w gacie na widok tych kilku tysięcy ?

  • wezuwiusz3 Odpowiedz

   22 marca 2017 w 20:41

   Ta ich onuckowa armija ma zdolność bojową 40 km /godz.w natarciu .W POlsce zdolność alarmowa to 48 godz.Zdążymy zareagowac jak Ruskie będą wracać z Austri po piwie do siebie.Jedynie wiara w narodzie i nie żebym był przeciwko Macierewiczowi i PIS,ale czas najwyższy sie zacząć okopywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *