Farsa wyborcza na Białorusi zakończona. Frekwencja niemal identyczna jak w poprzednich „wyborach”

19 lutego 2018

W którym jeszcze kraju z z taką precyzją można powtórzyć frekwencję podczas wyborów.  No może w Rosji. Szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Republiki Lidia ogłosiła w niedzielę wieczorem, że w wyborach do władz lokalnych przekroczyła 77 proc. 

Na Białorusi wciąż bez zmian. „ poparło ” – chwaliłaa się przed kamerami Jermoszyna, cytowana przez państwową agencję BiełTA.


5 milionów 333 tysiące 613 – tylu Białorusinów posiadających prawo wyborcze miało rzekomo zagłosować w wyborach do rad lokalnych na Białorusi. To 77,05 proc. wyborców.

Cztery lata temu, w marcu 2014 roku, podczas wyborów samorządowych „zagłosowało” 77,4 proc. Niespodziewany zbieg okoliczności?


Nieco większe rozbieżności obserwujemy podczas głosowania przedterminowego.

W tym roku wyniosło ono ogółem – 34,95 proc., w 2014 r. – 32,04.

Rekordzistą w tym roku w głosowaniu przedterminowym jest obwód witebski – 84,49 proc., w Mińsku głos oddało – 61,41 proc.

Działacze społeczni zaangażowani w obserwację wyborów alarmowali o licznych nadużyciach. Szczególnie przedterminowe dawało władzy szerokie pole do fałszerstw. Niezależne portale internetowe od wtorku pisały o licznych przypadkach zawyżania frekwencji w poszczególnych komisjach wyborczych, a także o tak zwanych karuzelach, polegających na wielokrotnym głosowaniu przez te same osoby w różnych lokalach wyborczych.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Farsa wyborcza na Białorusi zakończona. Frekwencja niemal identyczna jak w poprzednich „wyborach”

  1. Józef Odpowiedz

    19 lutego 2018 w 10:10

    A jakby inaczej?

  2. Stanisław Odpowiedz

    19 lutego 2018 w 14:19

    Głosowanie niemal jak w filmie „Gangi Nowego Jorku”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *