Chcesz być Rosjaninem? Nic prostszego

16 marca 2017

Uzyskanie rosyjskiego obywatelstwa to będzie teraz bułka z masłem. pracuje nad ustawą, która uprości tę procedurę dla urodzonych na terytorium Związku Radzieckiego, a nawet potomnych poddanych Imperium Rosyjskiego.

Autorzy projektu ustawy – deputowani Konstantin Zatulin i Natalia Pokłońska obiecują, że otrzymanie rosyjskiego paszportu będzie się wiązało jedynie z przedstawieniem dokumentu poświadczającego urodzenie na terytorium Związku Radzieckiego lub posiadania przodków urodzonych w lub Imperium Rosyjskim. Warunkiem koniecznym będzie też znajomość języka rosyjskiego, co ma zweryfikować specjalna komisja. I to tyle. Nie będzie nawet wymogu przedstawienia zaświadczenia o rezygnacji z obywatelstwa innego kraju.


„Jeśli ustawa zostanie przyjęta, to zacznie się pospolite ruszenie migrantów z Azji Środkowej, uważa Paweł Swiatenkow: Autorzy dokumentu uważają, że ułatwi ona uzyskanie obywatelstwa Rosjanom i potomkom Rosjan mieszkającym za granicą, przede wszystkim na terytorium dzisiejszej Ukrainy ( i LNR). Tymczasem przyjęcie ustawy doprowadzi do niekontrolowanej migracji z Azji Środkowej, ponieważ w rzeczywistości, zgodnie z tym dokumentem, mogą uzyskać osoby, których przodkowie urodzili się na terytorium Imperium Rosyjskiego i Związku Radzieckiego pod warunkiem znajomości języka rosyjskiego, która będzie sprawdzana przez jakąś komisję”, – powiedział Kommiersantowi Swiatenkow.

Inny Władimir Bruter z Międzynarodowego Instytutu Badań Humanistycznych i Politologicznych uważa, że projekt miałby sens, gdyby usunięto wymóg znajomości języka rosyjskiego.


„Takie rzeczy są oczywiście godne uznania. To bardzo pozytywna wiadomość, że obywatelstwo rosyjskie łatwiej otrzymają ci, którzy uważają się w pewnym stopniu związani z Rosji. Problem polega na tym, że pojęcia „dziedziczenia obywatelstwa”, lub prawa do repatriacji nie można wiązać z innymi dodatkowymi czynnikami, takimi jak znajomość języka. na przykład we Francji, w wielu rodzinach rosyjskich nie przetrwał, to samo odnosi się do terytoriów, które były częścią Imperium Rosyjskiego, a następnie nie weszły w skład ZSRR”.

Były doradca Władimira Putina ds. polityki gospodarczej Andrej Iłlarionow przestrzega w wywiadzie dla radia „Echo Moskwy”, że projekt to inicjatywa imperialna, a ci którzy przez własną nieostrożność otrzymają rosyjskie obywatelstwo ryzykują, że zostaną wykorzystani „w zupełnie innych celach”.

Kresy24.pl/kommersant.ru

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

12 odpowiedzi Chcesz być Rosjaninem? Nic prostszego

 1. prawy Odpowiedz

  16 marca 2017 w 19:38

  To i tak bardziej rygorystycznie niż ustawodawstwo RFN.
  Ten obowiązek znajomości rosyjskiego.

  Ale może w RP nauczyciele rosyjskiego, zaczną opływać w luksusy.

  Większość Polaków przecież jeśli tylko zechce, zdoła dowieść ze przodkowie urodzili się jeśli nie w Imperium Rosyjskim to chociaż w ZSRR.

  Wiz nie będzie potrzeba.
  Wakacje na Krymie,Kaukazie, na Syberii,nad Bajkałem.

  I takie dodatkowe obywatelstwo jakże może się przydać.
  Np. do polskiego jeszcze niemieckie i rosyjskie.
  Co obrotniejsi to jeszcze i na izraelskie się załapią.

  • jubus Odpowiedz

   16 marca 2017 w 21:52

   Nic dodać nic ująć. Tyle, że nie wiem jakaż to korzyść, bycie obywatelem Rosji czy Izraela. Paszport niemiecki owszem jest jednym z „najsilniejszych”. Paszport Izraela to, podobnie jak wiza izraelska, ban na wiele, kilkadziesiąt państw świata, do których nie da się wjechać. Paszport rosyjski to też bardziej problemy za granicą.
   Jedyna korzyść z paszportów izraelsko-rosyjskich to fakt, że „naszym bezpieczeństwem” będą teraz się zajmować jedne z najlepszych służb na świecie. Bo polskie służby to nawet własnego prezydenta czy premiera nie potrafią zabezpieczyć. A co dopiero, szarego Kowalskiego.

  • PolakNieKacap Odpowiedz

   17 marca 2017 w 00:08

   Trzeba być upośledzonym umysłowo, żeby chcieć obywatelstwa tak bandyckiego, zdemoralizowanego państwa jakim jest Rosja. No chyba, że jest się nieuczciwym człowiekiem, uciekającym od podatków z własnego kraju jak na przykład „Dupardie”.

   • prawy

    19 marca 2017 w 14:28

    Nowak rosyjskiego nie wziął wiec upośledzony nie jest.

 2. PolakNieKacap Odpowiedz

  17 marca 2017 w 00:05

  Iłlarionow ma rację. Putlerowcom nie można wierzyć jak wściekłym psom. Rosja to bandyckie państwo.
  Rosja to Mordor.

  • Franek Odpowiedz

   18 marca 2017 w 07:35

   Dlaczego zaznaczyłeś w nicku,że jesteś Polakiem?Czuję,że ukraińska V kolumna ma się u nas dobrze.Syf i bandytyzm jest i w Rosji i na Ukrainie.Trzeba pilnować własnych interesów a nie wspierać jak to Poroszenko powiedział: „Nasilniejszą armię świata”.Taka ona silna a nie daje rady swoim rodakom walczącym o zwierzchnictwo Rosji.Białoruś jest naszym ostatnim okienkiem umożliwiającym nam osłabienie wpływów Rosji oraz UE.

 3. pol Odpowiedz

  17 marca 2017 w 08:22

  Projekt równie glupi jak jego wnioskodawcy ( to pewnie v-ta kolumna USA w rasyji )ucieszył by wszystkich taki ukaz ,w cztery lata kacapia sie rozpada od środka ha ha ha , milion Polaków przyjmuje ruskie grazdaństwo i jedzie do obwodu kaliningradzkiego robi referendum i Kaliningrad nasz ! he he he a potem po kawałku zajmujemy reszte łącznie z Moskwą he he he a i Syberia po prawdzie nasza bo zesłańcy tam byli więc to tylko do polskiego portu przyłączymy ( Władywostok przyłączymy ) I gitara he he he .

  • Darek Odpowiedz

   19 marca 2017 w 19:04

   Z tym milionem Polaków przejmujących obw. kaliningradzki i robiących z niego w wyniku referendum woj. królewieckie to doskonały pomysł. Putin jako demokrata ktory zawsze uznaje wolę ludu wyrazoną w powszechnym glosowaniu nie bedzie protestował. Osobiście spełniam warunki, więc w razie „pospolitego ruszenia” w tej sprawie służę pomocą.

   W innym wypadku ruskie obywatelstwo jest tak potrzebne, że już zadzieram kiece i lecę.

 4. piojaw Odpowiedz

  17 marca 2017 w 12:31

  O cholera, niedobrze – moja babka urodzła się w imperium a matka w ZSRR… nie ma już dla mnie żadnej nadziei !? 😉

 5. сотрудник Odpowiedz

  17 marca 2017 w 12:59

  https://www.youtube.com/watch?v=w-OCLO7ffoo

 6. PrzyszyłyRosjanin Odpowiedz

  19 marca 2017 w 11:59

  O carze Putin już lecę. 🙂

 7. olo Odpowiedz

  21 marca 2017 w 00:49

  tylko jak potem z tego raju wyjechać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *