Centrum Ługańska otoczone przez „wojsko”

21 listopada 2017

Dzisiaj, 21 listopada, centrum okupowanego przez kremlowskich najmitów Ługańska zostało otoczone przez mężczyzn uzbrojonych w karabiny samopowtarzalne. Wsparcia udzieliły im transportery opancerzone.

O sytuacji poinformowało jeden z kanałów TV kontrolowanych przez separatystów.


Z doniesień wynika, że głównym obiektem, który został poddany wojskowej ochronie jest gamach tzw. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej, okoliczny plac i prowadzące doń ulice.

Wartownicy ubrani są w wojskowe buty, spodnie, kurtki i hełmy, trzymają w rękach broń, natomiast na ich „mundurach” nie widać żadnych dystynkcji, czy oznak przynależności organizacyjno-narodowej.


Na pytania o przyczyny takiego stanu rzeczy bojownicy odpowiadają „bez komentarza”, albo, że odbywają się planowe ćwiczenia jednostek MSW.

Podobnie powściągliwy był kierownik centrum Public Relations ministerium samozwańczej republiki. Siergiej Kolesnikow nie chciał wytłumaczyć, dlaczego ulice prowadzące w stronę „resortu” zostały zablokowane. Nie skomentował też sugestii, że chodzi o ćwiczenia.

Według niepotwierdzonych doniesień portalu internetowego 0642.ua w gmachu trwa walka o władzę nad ługańskim „MSW”. Wewnątrz mają znajdować się zwolennicy eks-ministra Igora Korneta, z kolei na zewnątrz – akolici jego politycznego przeciwnika – „premiera” Igora Płotnickiego.

W ten sposób Kornet próbuje zablokować decyzję sądu administracyjnego o pozbawieniu go urzędu. Co ciekawe, siły wierne premierowi zajęły również gmach sądu, który wydał wyrok, a także budynki radia i telewizji. Tak na wszelki wypadek.

Jak łatwo się domyślić, tropy w tej sprawie prowadzą na Kreml.  jest popierany przez Władysława Surkowa, „szarą eminencję” Putina, który dyskutuje z Kurtem Volkerem warunki pokoju na Ukrainie. Kornet natomiast kojarzony jest z , czyli spadkobierczynią . To, który z nich okaże się góra, będzie papierkiem lakmusowym rozkładu sił na szczytach władzy w Rosji.

Czyżby zaczęła się walka o schedę po Putinie? A może „firma” uznała, że czas wymienić go na kogoś innego.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Centrum Ługańska otoczone przez „wojsko”

 1. Paweł Bohdanowicz Odpowiedz

  21 listopada 2017 w 14:49

  Kilka minut temu wrzuciłem ten artykuł na Facebooka. Powisiał kilka minut i został usunięty jako spam.

  Ale tak w ogóle to żadnej wojny hybrydowej nie ma 😉

 2. bkb2 Odpowiedz

  21 listopada 2017 w 16:04

  Putin to najgorszy prezydent wszech czasów w Rosji… W czasie jego rządów od Rosji już na stałe oderwała się Gruzja Mołdawia, Ukraina i wkrótce oderwie się Kaliningrad…. To jest koniec tego ogromnego kraju. To położenie w głębokim Hartlandzie spowodowało że z tego kraju nic już nie będzie i nikt już go nie uratuje

  • Kasko Odpowiedz

   21 listopada 2017 w 19:17

   Ale za to przyłączył się Krym.

 3. Drez Odpowiedz

  21 listopada 2017 w 18:36

  Zielone ludziki Putina?

 4. Domosław Czaptor Odpowiedz

  21 listopada 2017 w 22:58

  zaraz sie okaże ze Pan Putin sam sie udusił. Ale w sumie co to nas Polaków obchodzi kto rządzi w Rosji. Byle dzieci były szczęśliwe.

 5. jahol Odpowiedz

  22 listopada 2017 w 10:11

  Ługańsk i Donieck oraz okolice i powinny natychmiast wrócić do Ukrainy. A rosyjscy przestępcy, którzy oderwali te tereny od Ukrainy powinni zawisnąć w centrum Ługańska i Doniecka dla przykładu innym.

 6. Krzysztof Andrzej Mróź Odpowiedz

  22 listopada 2017 w 18:00

  Powstańcy Donbasu przeciwstwiaja sie prowokacjom antybanderowskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *