BBC pokazuje wybuch III wojny światowej!

3 lutego 2016

III_wojna_swiatowa_bron_jadrowa

Rosyjskie wojska wtargnęły na Łotwę. Na pomoc łotewskim władzom ruszyły oddziały Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W tym czasie Moskwa dokonała taktycznego uderzenia jądrowego na brytyjskie siły morskie, zabijając 1200 marynarzy. W odpowiedzi USA dokonały ataku jądrowego na cele rosyjskie – taki scenariusz wybuchu III wojny światowej zakłada realistyczne telewizyjne show, które zostanie wyemitowane przez w środę wieczorem.

W inscenizacji mają uczestniczyć byli brytyjscy dyplomacji i wojskowi. Zdaniem autorów spektaklu, ma on skłonić społeczeństwo do dyskusji o „głęboko niepokojących problemach” i przyspieszyć modernizację brytyjskiej floty, na co potrzeba 100 mld funtów.


W Moskwie planowane show budzi oburzenie. „Widzowie na Zachodzie i tak mają nieprawdziwa ocenę działań Rosji na arenie międzynarodowej, a to show tylko doleje oliwy do ognia” – ostrzega dyrektor rosyjskiego Centrum Koniunktury Strategicznej Iwan Konowałow. Jego zdaniem, to „prowokacja”, która wywoła jeszcze większe napięcie w relacjach między Rosją i Zachodem.

Inni eksperci przestrzegają, że show o wybuchu III wojny światowej może spowodować efekt analogiczny do słynnego słuchowiska radiowego z 1938 r. na podstawie „Wojny światów” Herberta Wellsa o inwazji Marsjan na Ziemię. Słuchowisko było na tyle realistyczne, że spowodowało wybuch paniki na wschodnim wybrzeżu USA.


Na szczęście obecnie widzowie mogą zweryfikować fikcyjny przekaz, dysponując wieloma innymi źródłami informacji. Jednak z drugiej strony emisja show w tak rzetelnej stacji jak BBC może początkowo zmylić niejednego telewidza, szczególnie jeśli rozpocznie on oglądanie w trakcie trwania spektaklu.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

17 odpowiedzi BBC pokazuje wybuch III wojny światowej!

 1. Syøtroll Odpowiedz

  3 lutego 2016 w 19:09

  Ale mają „wesołe” marzenia, ciekawe jakie niusy wymyślą tym razem. Niemal jak pamiętny Fikcyjny reportaż o rosyjskiej interwencji w Gruzji, nadany 13 marca 2010 (zawierający m. in takie niusy jak „zestrzelenie przez Rosjan samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim w trakcie lotu do Tbilisi”). Niech lepiej BBC zajmie produkcją filmów obyczajowych o XIX-wiecznej Anglii.

  • ziutek Odpowiedz

   3 lutego 2016 w 20:15

   a najlepiej niech UK złoży hołd lenny putanowi, towarzyszu, prawda?

   • SyøTroll

    4 lutego 2016 w 14:44

    Mat. 6:24 – towarzyszu.

  • kozadowoza Odpowiedz

   3 lutego 2016 w 21:40

   Ale jest też prawdziwy zrobiony przez rosyjskich dziennikarzy (zapewne byłych lub zaginionych): „Lekcje rosyjskiego”. Wspaniale pokazany ruski świat, kłamstwo, obłuda i propaganda podczas konfliktu gruzińskiego.

   • SyøTroll

    4 lutego 2016 w 13:02

    „Lekcje rosyjskiego” oglądałem jakieś dwa lata temu, znaczna część informacji tam podanych jest nawet zgodna z faktami. Znaczna, ale niestety nie wszystkie.

 2. ziutek Odpowiedz

  3 lutego 2016 w 19:13

  kacapia sie bulwersuje bo dokladnie rozumie, ze jest to delikatne zwrocenie uwagi co sie stanie jesli zaczna realizowac swoj plan

 3. Artur Odpowiedz

  3 lutego 2016 w 23:28

  Ja Rosjan bardzo lobię. Społeczeństwo wolnego świata jest zniewieściałe. Nie da sobie rady z duszą Słowian. Zasada jest jedna, jeżeli okażemy swoja słabość to Rosjanie to wykorzystają, my to rozumiemy. Na agresje trzeba odpowiadać agresja nie pier-lić się z nimi. Tylko taki argument do nich trafia. Strategia ustępstw, liczenie na to ze się opamiętają to pamiętamy z przed II wojny światowej. Jak naród rosyjski nie zrobi z tym porządku to będziemy się strzelać. To nie fantazje, kto by pomyślał ze wybuchnie wojna na Ukrainie, ze Rosjanie będą ćwiczyć atak nuklearny na swoich sąsiadów. Kiedyś było by to nie do pomyślenia. Putin to drugi hitler. Pompuje w Rosjan dumę opartą na sile mięśni. Z drugiej strony po rozpadzie ZSRR nikt nie pomógł Rosjanom zintegrować się z wolnym światem zostali odepchnięci- upokorzeni. To analogiczna sytuacja jak w Niemczech po I wojnie światowej!!! Debile nie tego

  • Ziemia marsjańska Odpowiedz

   4 lutego 2016 w 07:23

   Głupiś.

   • dąb

    4 lutego 2016 w 08:47

    podaj argumenty , bo głupi jest ten co na pytanie odpowiada pięściami (wyzwiskami) zamiast podać swoje racje.

  • pyton Odpowiedz

   4 lutego 2016 w 09:46

   Rozwiń tę myśl że po rozpadzie ZSRR Rosjanie zostali odepchnięci, upokorzeni? W jaki sposób i przez kogo?

  • SyøTroll Odpowiedz

   4 lutego 2016 w 13:07

   Dlaczego uważasz że koniecznie mamy iść na wojnę przeciw Rosjanom, bez kochanej wojenki się nie da ? Chcesz bronić praw władzy ukraińskiej do eksterminacji ukraińskiej ludności, to broń, ale mnie do tego, panie „nie tego”, nie wciągaj.

   • huhlo

    26 listopada 2017 w 21:48

    gdzie mozna zobaczyc ten film

 4. lew Odpowiedz

  3 lutego 2016 w 23:41

  niby ziutek a durny.

 5. Gienek Odpowiedz

  4 lutego 2016 w 04:37

  Kresy to nie tylko Wschód to wszystko co znajduje się poza granicami Polski i portal musi rozszerzyć zainteresowanie na sprawy wszystkich Polaków mieszkających poza Polską to ma szansę zwiększyć liczbę osób czytających. Czemu nie piszecie o zdradzie przez rząd Polski Polaków w Wielkiej Brytanii, gdzie poświęcono zasiłki na Polaków w imię interesów Wielkiej Brytanii, która postawiła ultimatum, że inaczej wyjdzie z UE, co oczywiście jest blefem, ponieważ jedynym celem jest wynegocjowanie lepszych warunków, a nikt nie ma najmniejszego celu wyjść z UE. To jest zdrada i trzeba nazywać to po imieniu. podobnie było przy trakcie z Lizbony, gdzie Polska jest największym przegranym PiS dużo krzyczał, a jak się później okazała nic nawet nie próbowali negocjować tylko zgodził się na wszystko. Tych ludzi trzeba postawić przed sądem za zdradę stanu.

 6. Gienek Odpowiedz

  4 lutego 2016 w 05:05

  Kresy to nie tylko Wschód to wszystko co znajduje się poza granicami Polski i portal musi rozszerzyć zainteresowanie na sprawy wszystkich Polaków mieszkających poza Polską to ma szansę zwiększyć liczbę osób czytających. Czemu nie piszecie o zdradzie przez rząd Polski Polaków w Wielkiej Brytanii, gdzie poświęcono zasiłki na Polaków w imię interesów Wielkiej Brytanii, która postawiła ultimatum, że inaczej wyjdzie z UE, co oczywiście jest blefem, ponieważ jedynym celem jest wynegocjowanie lepszych warunków, a nikt nie ma najmniejszego celu wyjść z UE. To jest zdrada i trzeba nazywać to po imieniu. Podobnie było przy trakcie z Lizbony, gdzie Polska jest największym przegranym PiS dużo krzyczał, a jak się później okazało nic nawet nie próbowali negocjować tylko zgodził się na wszystko. Tych ludzi trzeba postawić przed sądem za zdradę stanu.

 7. darek Odpowiedz

  4 lutego 2016 w 21:57

  „tak rzetelnej stacji jak BBC”, kto ogląda BBC ma chyba o tej rzetelnosci zdanie podobne do mojego

 8. huhlo Odpowiedz

  26 listopada 2017 w 21:47

  gdzie moznaobejrzec ten film?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *