Tu obejrzysz, jak spada na ziemię rosyjski Progress (RELACJA ONLINE)

1 maja 2015

progressBezzałogowy rosyjski statek transportowy Progress 59, na pokładzie którego znajdują się ok. 3 tony  żywności, części zamiennych, urządzeń badawczych, tlenu i paliwa, wejdzie w atmosferę Ziemi za ok. tydzień.

Progress miał przycumować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), na którą wiózł zapasy i urządzenia dla rosyjsko-amerykańskiej załogi, ale wymknął się spod kontroli. Rosyjska agencja kosmiczna bezskutecznie próbowała nawiązać  z nim kontakt i odzyskać możliwość sterowania.

(Tu można śledzić na bieżąco, co dzieje się ze statkiem)


W związku z problemami Progressu, planowane na 26 maja wystrzelenie załogowego statku Sojuz TMA17M na ISS będzie prawdopodobnie odroczone.

Amerykańska agencja kosmiczna NASA twierdzi, że na pokładzie statku Progress nie ma niczego, co byłoby nieodzowne do funkcjonowania ISS i samej załogi. Na ISS znajdują się obecnie Terry Virts i Scott Kelly, Anton Szkaplerow, Michaił Kornienko, Giennadij Padałka i Włoszka Samantha Cristoforetti. Według NASA załoga ma żywności na ponad cztery miesiące, a paliwa na ponad rok.


Kresy24.pl

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Tu obejrzysz, jak spada na ziemię rosyjski Progress (RELACJA ONLINE)

  1. olo Odpowiedz

    1 maja 2015 w 12:49

    coś ta obecna orbita zahacza prawie o Warszawę jak widać na tym linku z artykułu. Spali się w atmosferze? Zmieni orbitę tak, że spadnie do np. oceanu. Czy to jest gdzieś napisane?

  2. Agamemnon Odpowiedz

    5 maja 2015 w 12:28

    Miły widok. Oby takich jak najwięcej. Ruskie atomówki podobnie będą spadać (jeśli zechcą ich użyć) ,gdzie popadnie, na terenie Rosji. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Na pohybel imperialnej Rosji !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *