Sojusz rosyjsko-niemiecki to realne zagrożenie dla całego świata

10 stycznia 2016

 

polska-nato

„Jesteśmy kluczowym państwem  na styku z Rosją. rozstrzyga o tym, kto rządzi Europą. Jeżeli zostałaby z tego systemu wykruszona, sojusz rosyjsko-niemiecki może zapanować nad Europą. To jest zagrożenie realne dla całego świata – mówił na antenie Telewizji Trwam narodowej Antoni .


Szef MON podkreślił, że w dzisiejszym stanie rzeczy sojusz polsko-amerykański w jest niezbędny i daje Polsce szansę na utrzymanie niepodległości.

„Musimy sobie z tego naprawdę zdawać sprawę. Na pewno zbudujemy silną armię, bo mamy ku temu wszelkie zadatki, wszelkie możliwości. Ale dziś potrzebny jest nam sojusz z NATO, przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi. (…) Z tego co do nas dociera, władcy Kremla bardzo agresywnie podchodzą do NATO, i bardzo agresywnie, coraz bardziej agresywnie podchodzą także do Polski i naszej obecności w NATO. (…) Mamy bardzo agresywne zachowania ze strony Kremla, mamy rosnącą falę niechęci części mediów liberalnych, lewicowych w Unii Europejskiej – mówił Macierewicz.


Oceniając działania poprzedniego rządu w zakresie zabezpieczenia granicy wschodniej, minister obrony wskazał na skandaliczne zaniedbania: „Wystarczy powiedzieć, że na wschód od Wisły były tylko 2 niekompletne jednostki wojskowe. W sytuacji, gdy część Ukrainy jest okupowana, a pan Władimir nie ukrywa, że chce rozwijać swoje agresywne plany. W tej sytuacji koncentrowano cały wysiłek zbrojny państwa polskiego na granicy niemieckiej. Tak jakby stamtąd zagrażała nam jakaś agresja wojskowa. Bo agresja medialna, czy polityczna, z tym się niestety czasem spotkamy, ale przecież nie jest to agresja wojskowa. To była jakaś aberracja tych, którzy w dużym stopniu realizowali politykę niemiecką w Polsce, jednocześnie odsłaniali zupełnie granicę wschodnią, a koncentrowali nasze wszystkich aktywa militarne na granicy zachodniej”.

„Nie wiem, jaka logika tym rządziła, ale na pewno nie była to logika obrony państwa polskiego” – stwierdził Antoni Macierewicz.

Potwierdził, że wiosną rozpocznie się budowa bazy tarczy rakietowej w Redzikowie k. Słupska: „To jest część systemu, która w Rumunii już została zbudowana, działa. W Polsce w Redzikowie będzie także budowana. Jeszcze tej wiosny rozpocznie się budowa. To już nie jest kwestia zastanawiania się – czy – a najwyżej kiedy zostanie uruchomiona. Nasze bezpieczeństwo wymaga tego systemu” – mówił minister dodając, że przez negatywne stanowisko Radosława Sikorskiego projekt zostanie zrealizowany z siedmioletnim opóźnieniem, a mógł być gotowy już w 2008-2009 r.

Szef MON zapowiedział, że dla resortu priorytetem jest zaplanowany na lipiec szczyt NATO w Warszawie, na którym rozstrzygnie się kwestia możliwości powstania baz w Polsce.

„Na szczycie w Warszawie zostanie podjęta decyzja, czy Polska jest normalnym, równoprawnym członkiem NATO, czy wobec Polski obowiązują te same zasady, które obowiązują wobec Niemiec, Francji, Belgii, Holandii i innych krajów, czy jesteśmy traktowani jako kraj drugiej kategorii. Chodzi o kwestie możliwości stacjonowania na naszym terytorium baz NATO czy amerykańskich, w każdym razie stałej obecności żołnierzy innych armii NATO” – powiedział minister, podkreślając, że inne państwa mogą samodzielnie decydować o stałej obecności żołnierzy z państwa NATO.

„W wypadku Polski jest ciągle weto niemieckie, które stwarza nam olbrzymie trudności. Ja mam nadzieję, że ostatnie wydarzenia nie przyczynią się do tego, że to weto będzie podtrzymywane, tylko ta klauzula zostanie zdjęta” – mówił.

Zaznaczył, że Polska jest państwem frontowym i najbardziej zagrożonym atakiem. „To na nas może spaść lawina agresora. W związku z tym musimy mieć możliwość decydowania o środkach obrony, w tym także polegających na stacjonowaniu wojsk naszych sojuszników, którzy wesprą nasze bezpieczeństwo, jeśli nasze państwo uzna, że jest to konieczne. Dlatego ten szczyt jest tak niesłychanie ważny” – argumentował Macierewicz.

Przestrzegał, że wszyscy, którzy w kraju wykrzykują, iż nie ma demokracji, muszą zdawać sobie sprawę, że swoimi atakami uderzają wprost w bezpieczeństwo Polski i Polaków i stają się orężem działającym na rzecz Rosji Putina, bo osłabiają wiarygodność Polski.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

20 odpowiedzi Sojusz rosyjsko-niemiecki to realne zagrożenie dla całego świata

 1. black flag Odpowiedz

  10 stycznia 2016 w 14:37

  ,,, panie Macierewicz sojusze sa ok. ale to tylko papier. Polska potrzebuje bombki atomowe,,,to jest gwarant bezpieczenstwa,

  • jubus Odpowiedz

   10 stycznia 2016 w 23:37

   A po co nam bomba atomowa? Jestem za, ale pytam, kogo niby mielibyśmy atakować, skoro nie ma dla nas obecnie formalnego, państwowego zagrożenia. Co, atomówki mamy zrzucić na Brukselę?? Albo na tych, co łupią ten kraj od 25 lat??

   • ert80

    11 stycznia 2016 w 11:30

    A kto odważył się zaatakować Koreę pół. Broń atomowa to broń odstraszająca i do tego jest nam potrzebna.

   • black flag

    11 stycznia 2016 w 19:35

    ,,,,bombki sa potrzebne do odstraszania ,,,zebys mogl spac spokojnie ,masz pewnosc ze nikt cie nie ubudzi kopniakiem i powie kacapy idut ,,,albo jakas inna swolocz,,,,jak jestes Polak to powinnienes znac historie Polski,,,jak nie to poczytaj , ksiazki sa dobre

   • JW4646

    12 stycznia 2016 w 19:00

    jubus

    Polska powinna posiadać własną broń atomową i nie powinna być zależna od nikogo .Polska powinna posiadać przynajmniej 3 okręty podwodne z rakietami o zasięgu 2-3 tysięcy kilometrów . Tak abyśmy mieli w celu rażenia nie tylko Moskwę ale i inne miasta w Rosji . Polska ma tylko trzech wrogów jeden na wschodzie ( Rosja) , drugi na zachodzie ( Niemcy) bardziej ukryty i przebiegły oraz trzeci najgorszy ze wszystkich to polska ludność kolaborująca jak nie z Rosją to Niemcami . Tu nic się nie zmienia od wieków i raczej w dłuższej perspektywie się nie zmieni .

  • observer48 Odpowiedz

   11 stycznia 2016 w 10:42

   @black flag
   Spokojnie! Wszystko w swoim czasie. MON i rząd RP nie siedzą z założonymi rękami. Niedługo może się znaleźć w Polsce około 20 bombek B61 Mod 4 do 11 podobnie, jak to jest w Turcji. Trzeba tylko dodatkowo zainstalować na polskich myśliwcach F-16 bloki 30 i 40 (nasze są wyposażone w bloki 52+ do przenoszenia i odpalania pocisków manewrujących AGM-158 JASSM).
   http://technowinki.onet.pl/lotnictwo/polskie-f-16-na-nuklearnych-cwiczeniach-nato-steadfast-noon/yef4j
   http://natemat.pl/146171,the-economist-polska-potrzebuje-amerykanskiej-broni-nuklearnej-na-swoim-terytorium
   http://www.timesofisrael.com/poland-considers-asking-for-access-to-nato-nuclear-weapons/

 2. ktośtam Odpowiedz

  10 stycznia 2016 w 16:58

  Macierwicz to megaloman. Polska chciałaby o czymś rozstrzygać, decydować o geopolityce, na razie to NATO zastanawia się czy na pewno przeprowadzać szczyt w stolicy państwa które szybkim krokiem pod względem cywilizacyjnych standardów zmierza w stronę Białorusi. Normalne państwa demokratyczne nie walczą ze swoim trybunałem konstytucyjnym choćby bardzo przeszkadzał rządowi, nie przeprowadzają nocnych alcji w NATOwskim centrum i nie wymieniają kierownictwa obrony cywilnej z powodu zmiany rządu. I nasze możliwości dyplomatyczne także kurczą się w zatrważającym tempie w miarę jak stajemy się coraz bardziej wrodzy i obcy naszym spjusznikom.

  • observer48 Odpowiedz

   11 stycznia 2016 w 19:32

   @ktośtam
   Trybunał Konstytucyjny umorzył sprawę mianowania nowych sędziów, więc POpaprańscy krzykacze i Unia zostały z rękami w nocniku. Polska może mieć na swoim terytorium amerykańską taktyczną broń nuklearną jeszcze przed końcem roku. http://www.timesofisrael.com/poland-considers-asking-for-access-to-nato-nuclear-weapons/

   W interesie USA, Anglii, Australii, Kanady, Turcji i państw skandynawskich jest niedopuszczenie do połączenia niemieckiego kapitału i technologii z kacapskimi bogactwami naturalnymi. Nie leży to również w interesie byłych sowieckich repuublik i państw satelickich. Resztę sobie dośpiewaj.

   Polska pod przywództwem PiSu, wraz z sojusznikami z byłych państw bloku i republik zrobi wszystko, co w jej mocy, aby bez przerwy sypać piach w tryby niemiecko-kacapskiej maszynerii. Unia się wyciszy do wiosny, a NATO milczy i po cichu popiera Polskę.

 3. jubus Odpowiedz

  10 stycznia 2016 w 23:36

  Skończcie te paranoje. Dzisiaj mamy zagrożenie ze strony Niemiec, Francji i USA, które okupują Polskę od co najmniej 11-12 lat. Trzeba być naprawdę idiotą lub upośledzonym umysłowo, lepiej to powiedzieć, żeby wierzyć w 20 wieczne bajeczki. Polska to dzisiaj kolonia UE i NATO, jeśli chodzi o państwa – kolonia Niemiec, Francji, USA. I tyle w temacie.

  • bolo Odpowiedz

   11 stycznia 2016 w 20:09

   To, że przestaliśmy być kolonia rosyjską i stalismy się kolonią Zachodu to jednak krok do przodu. Teraz powoli będziemy uniezalezniać się także od Zachodu. Turcja 30 lat temu była bardzo zależna od Ameryki. Dzis to oni często stawiaja warunki Amerykanom. Dlaczego Amerykanie czy nawet Europa nie protestują przeciw tureckim nalotom na Kurdów i to poza granicami Turcji w Iraku?

   • jubus

    12 stycznia 2016 w 21:05

    Ale Turcja jest dzisiaj w takim stanie, że nikt tam nie chce nawet jeździć jako turysta. Bo może zginąć. Erdogan to oszołom, który chciał na początku dobrze, ale się przeliczył. Poza tym, Turcja jest cały czas w NATO, ostatnio podkuliła ogon i się nawet zbliżyła, ponownie do Izraela. O rezygnacji z członkostwa w UE, nie słyszałem.

 4. Luki Odpowiedz

  11 stycznia 2016 w 08:38

  Powiedział prawde.

 5. jejciu Odpowiedz

  11 stycznia 2016 w 08:59

  „Polska rozstrzyga o tym, kto rządzi Europą” – co za brednie.

  „mamy rosnącą falę niechęci części mediów liberalnych, lewicowych w Unii Europejskiej ” – owszem, do szaleńców z PIS.

  „Chodzi o kwestie możliwości stacjonowania na naszym terytorium baz NATO czy amerykańskich, w każdym razie stałej obecności żołnierzy innych armii NATO” – Antoniego nikt na szycie nie będzie traktował poważnie. 🙂

  „Przestrzegał, że wszyscy, którzy w kraju wykrzykują, iż nie ma demokracji, muszą zdawać sobie sprawę, że swoimi atakami uderzają wprost w bezpieczeństwo Polski” – no bez jaj, uderzają w dyktatorskie zapędy Jarosława!

  • JakJest Odpowiedz

   14 stycznia 2016 w 09:58

   Jak nie masz pojęcia o tym co się dzieje, to zamilcz.

 6. rene Odpowiedz

  12 stycznia 2016 w 13:55

  Trzeba jeszcze aby ktoś z nami CHCIAŁ współpracować .Jak narazie to wygrażamy Europie piąstką i Rosji też .

 7. 1216 Odpowiedz

  12 stycznia 2016 w 19:52

  POLSKA OD MORZA DO MORZA !

  PiS może i nie jest idealny, ale jak ktoś na nich najeżdża to jest idiotą i przerobiony przez po i petrów ! Dlaczego niemiaszki tak ujadają i straszą ? Pomyślcie ! Bo coś runęło, skończyło się i już tak łatwo nie będzie okradać Polaków, ale idioci zapatrzeni w tuskopodobnych są ślepi albo są tępakami. Powinni odłączyć wam w psychiatryku internet !

  • jubus Odpowiedz

   12 stycznia 2016 w 21:03

   PiS się sam ośmiesza. Nie mój problem, tylko ich. Polska od Morza do Morza, to była i owszem, ale za wczesnych Jagiellonów, gdy Mołdawia była lennem Polski. Nigdy potem. Ale wówczas i granice były inne, nie mieliśmy dostępu do Bałtyku. Wiec faktycznie, od morza do morza, to mit, którego nigdy nie było. I to jest właśnie problem znacznej częsci Polaków – brak wiedzy na tematy podstawowe, mitomania i megalomania, połaczona z kompleksami. W tej materii, nic się PiS, nie różni od PO, Petru i PSL.

 8. JakJest Odpowiedz

  14 stycznia 2016 w 10:09

  Niektórzy postrzegają Pana Macierewicza niepoważnie, a inni przyznają Mu rację. Polaków zdających sobie sprawę z faktycznego-realnego zagrożenia ze strony Putinowskiej Rosji nie jest dużo, ale nie jest też mało. Każdy dobrze zorientowany Polak, znający fakty, interesujący się polityką Putina i tym co się dzieje w Rosji i w Polsce wie, że Pan Macierewicz ma rację. największym zagrożeniem dla Polski obecnie jest Putinowska Rosja. obecnie jak nie bazy NATO, to bazy USA powinny być w Polsce. Dotąd, dopóki Polska nie osiągnie siły bojowej, szczególnie obronnej, do odstraszania wszelkich zapędów Putinowskiej Rosji, czy nawet Niemiec. Będziemy musieli mieć broń jądrową, inaczej Polska przepadnie.

 9. JakJest Odpowiedz

  14 stycznia 2016 w 10:42

  http://www.fakt.pl/zastrzeleni-i-otruci-za-rzadow-putina-kto-zostal-zabity-za-putina,artykuly,448505,1.html W Rosji Putinowskiej przeciwników się morduje. W Polsce jest tak samo.

 10. Zeus Odpowiedz

  8 kwietnia 2016 w 20:41

  sojusz rosyjsko-niemiecki to jest paranoja typowa Polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *