Rosyjscy kibice wywiesili baner ze Stalinem na meczu hokejowym na Igrzyskach

16 lutego 2018

Na meczu Rosjan ze Słowenią podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu grupa rosyjskich kibiców wspierała swoją drużynę banerem ze Stalinem oraz sowieckimi symbolami.

Zdjęcie kibiców z banerem z sowieckim ludobójcą zrobił reporter portalu sport-express. Miłośników Stalina i ich ukochane symbole można zobaczyć tutaj.


Ponieważ Rosjanie wygrali ze Słowenią 8-2, jeden z rosyjskich kibiców hokeja na twitterze napisał: „Dlaczego reprezentacja Rosji wygrywa ze Słowenią w hokeju? Bo z nami ”. Trudno określić, czy pisał na poważnie, czy żartował, bo z rosyjskimi internautami nigdy nic nie wiadomo.

Kontekst jest jeszcze taki, że z powodu kary MKOl po aferach dopingowych ci rosyjscy sportowcy, którzy zostali dopuszczeni do startu, nie występują oficjalnie na Igrzyskach w Korei Południowej pod swoją nazwą ani flagą. Rosyjscy hokeiści grają pod flagą olimpijską.


Poza tym, w poprzednim swoim meczu sensacyjnie wygrała z USA, no a Rosjanie z nią wygrali. Choć dla porządku należy też napisać, że ani , ani USA nie wystawiły na Igrzyskach swoich najlepszych zawodników, bo za Oceanem gra równolegle najlepsza liga hokejowa NHL.

Generalnie, reakcje wypowiadających się w internecie na temat baneru ze Stalinem rosyjskojęzycznych użytkowników, w tym licznych kibiców, były mieszane. Warto odnotować jeden z komentarzy pod zdjęciem, gdy ktoś zwrócił uwagę, że obok baneru ze Stalinem wisi flaga Rosji, a w czasach Stalina za wywieszenie flagi Rosji dostałoby się wyrok.

Cała sprawa wydaje się też interesująca o tyle, że ilustruje problemy dzisiejszych Rosjan z własną tożsamością. Pisaliśmy o tych problemach m.in. tutaj i tutaj.

W Rosji niedawno zakazano wyświetlania zagranicznego, prześmiewczego filmu „Śmierć Stalina”, ale też prezydent Putin odsłonił monumentalny pomnik ofiar Stalina.

Oprac. MaH, sport-express.ru

fot. US Signal Corps Photo

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Rosyjscy kibice wywiesili baner ze Stalinem na meczu hokejowym na Igrzyskach

 1. Bussu Odpowiedz

  17 lutego 2018 w 20:00

  Nie od dziś wiadomo, że Rosja to NIENORMALNOŚĆ.

  http://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/

 2. THC Odpowiedz

  18 lutego 2018 w 03:21

  A w rosji dalej jak w lesie !

 3. Luk Odpowiedz

  19 lutego 2018 w 00:49

  Przecież Rosja to bolszewicki kraj. Do dziś mają tam kilka tysięcy pomników Lenina, a ich przywódca Putin zrównywał niedawno komunizm z chrześcijaństwem a Lenina ze świętymi.

 4. pol Odpowiedz

  19 lutego 2018 w 08:27

  Popierd… nacia ! wielbią morderce miedzy innymi milionów rosian ! ci to dopiero mają nasra… w glowach .

 5. jpt Odpowiedz

  19 lutego 2018 w 13:21

  miłośnika stalina mozna porównac z komarem. milosc w jedna strone a w druga wiadomo

 6. koza Odpowiedz

  19 lutego 2018 w 15:03

  Cóż można powiedzieć o zboczeńcach, medycyna radziecka notuje takie przypadki często ale ich od kilkudziesięciu lat nie leczy,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *