Rosjanin szturmował polską granicę (WIDEO)

19 lutego 2018

16 lutego w godzinach wieczornych na białorusko – polskim przejściu granicznym w punkcie kontrolnym „Beresowica” rozgrywały się sceny jak z filmu sensacyjnego. 44 – letni Rosjanin próbował szturmem wziąć szlaban, taranując infrastrukturę graniczną samochodem marki fiat z prędkością 12 km/h. To cud, że nikogo nie zabił.

Strona internetowa białoruskiej Państwowej Straży Granicznej informuje, że 16 lutego o godzinie 21.13 pełniący dyżur w punkcie kontroli granicznej w Berestowicy podjęli błyskawiczną akcję, widząc nadjeżdżający z dużą prędkością od strony Brześcia samochód.


Kierowca nie reagował na żadne wysyłane do niego sygnały, więc musieli szybko zdecydować o rozłożeniu kolczatki. Zanim pojazd zatrzymał się na kolcach, wbił się centralnie w zamknięty szlaban. Uszkodzenia samochodu Rosjanina są duże, sam kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń (oprócz siniaków i otarć).

Służba graniczna zwraca uwagę, że w chwili, gdy Rosjanin szturmował granicę, na przejściu granicznym trwała paszportowa, na odprawę czekał autobus pełen pasażerów.


„Zuchwałe i aroganckie działania sprawcy, mogłyby doprowadzić do nieodwracalnych tragicznych w skutkach konsekwencji i dużej liczby ofiar” – czytamy w komunikacie.

Pogranicznicy białoruscy wezwali na miejsce zdarzenia milicję i karetkę pogotowia, ale Rosjanin odmówił hospitalizacji. Przewieziono go do najbliższego punktu medycznego w celu wykonania testów na obecność alkoholu i narkotyków we krwi. Wyniki na razie nie są znane. Strona internetowa granicznej nie podaje informacji, o ewentualnej pomroczności sprawcy.

Obecnie w punkcie kontrolnym działa grupa operacyjna, a obywatel rosyjski przebywa w grodzieńskim areszcie oddziału granicznego. Za umyślne usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej za pomocą pojazdu mechanicznego, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

9 odpowiedzi Rosjanin szturmował polską granicę (WIDEO)

 1. Mike Odpowiedz

  19 lutego 2018 w 16:57

  uciekał z russkiego mira ?

  • ktos Odpowiedz

   20 lutego 2018 w 07:41

   Mi sie wydaje ze wiozl pokoj i braterstwo na zachod.

 2. Marek1 Odpowiedz

  19 lutego 2018 w 22:03

  Klasyczna akcja odciągająca uwagę SG od innej Osoby/Osób będącej w trakcie odprawy granicznej. Albo wariat, co jest mniej prawdopodobne …

 3. Abw Odpowiedz

  20 lutego 2018 w 01:16

  JA bym się skupił na autokarze.

 4. Kocur Odpowiedz

  20 lutego 2018 w 08:07

  Faktycznie 12 km/h to zawrotna szybkość :))
  Zwracajmy uwagę na to co piszemy, bo pomyłek rzeczowych i kontekstowych to mamy tutaj wiele i
  często.

 5. mod Odpowiedz

  20 lutego 2018 w 14:21

  czy 12 km/h to duża prędkość ?

 6. zarył Odpowiedz

  28 marca 2018 w 12:26

  Tylko czy tego rosyjskiego gn.oja Białorusini osądzą i wsadzą do więzienia – oto jest pytanie.

 7. as Odpowiedz

  30 kwietnia 2018 w 21:17

  uśmiałem się do łeż… może macie jakiś filmik na YT? ..to musiało lepiej wyglądać niż opisaliście…

 8. Czesiek z Bunkra Odpowiedz

  8 czerwca 2018 w 20:00

  Bo czogu iwanowi nie dali chciał wrocic fiatem z tych do Polszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *