Putin wyznaczył swojego następcę. Przed wami nowy dyktator Rosji

9 kwietnia 2016

putin-zolotow

O tym, że szef Federalnej Służby Gwardii Narodowej Wiktor może zostać następnym prezydentem FR, jest przekonany publicysta Echa Moskwy Siergiej Parchomienko.

– Myślę, że oddanie przywództwa nad Gwardią Narodową w ręce Zołotowa jest ważnym wskazaniem, jaki może być finał reżimu Putina i informacją o tym, kto ma być jego następcą – mówi analityk radia Echo Moskwy w programie „Sut’ sobytyj”.


Cała konstrukcja z Gwardią Narodową oparta jest na założeniu, że kierowana przez Zołotowa formacja będzie bezgranicznie lojalna wobec Putina i że utrzyma on nad nią władzę, ale jest to założenie błędne – twierdzi Parchomienko .

Na czym oparte jest zaufanie i wiara Putina w lojalność Zołotowa – pyta i przytacza przykłady „lojalności” samego Putina.


też był „bezgranicznie lojalny”. Na przykład wobec Bieriezowskiego. Wiemy czym się to skończyło – przypomina rosyjski analityk. – Nazywany „ojcem chrzestnym Kremla” Bieriezowski został zamordowany. A to przecież dzięki niemu władza trafiła w ręce wykreowanego przez Bieriezowskiego, kompletnie nikomu nieznanego wówczas funkcjonariusza Władimira Putina.

Poddając w wątpliwość lojalność Zołotowa wobec Putina, Parchomienko konstatuje, że mianowanie go na szefa Gwardii Narodowej jest cenną wskazówką, kto może niebawem stanąć na szczycie rosyjskiej władzy.

Przypomnijmy: decyzję o utworzeniu na bazie wojsk wewnętrznych Federalnej Gwardii Narodowej Putin ogłosił 5 kwietnia. Nadanie jej statusu federalnego oznacza bezpośrednie podporządkowanie prezydentowi (dotychczas wojska wewnętrzne podlegały szefowi MSW).

Szef Federalnej Służby Gwardii Narodowej, którym został Wiktor Zołotow,  jest zarazem naczelnym dowódcą jej głównego trzonu – Gwardii Narodowej (dawnych wojsk wewnętrznych) i stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Zołotow, w którego ręce trafiła kontrola nad służbami, w 1999 roku został ochroniarzem Putina – jeszcze, kiedy ten robił karierę w Petersburgu – i od tej pory stał się jego nieodłącznym strategicznym „cieniem”: najpierw został szefem Służby Bezpieczeństwa Prezydenta (SBP), będącej częścią Federalnej Służby Ochrony (FSO), a następnie szefem FSO. Miał być współautorem tajnej listy rosyjskich polityków, których trzeba usunąć, aby zapewnić Putinowi nieograniczoną władzę. We wrześniu 2013 został z-cą dowódcy Wojsk Wewnętrznych. W 2014 awansował najpierw na ich dowódcę i z-cę ministra spraw wewnętrznych i – w tym samym roku – na pierwszego zastępcę szefa MSW.

Siergiej Parchomienko, który ostrzega przed dojściem do władzy Zołotowa – to dziennikarz i komentator polityczny, opozycyjny wobec putinowskiej administracji. W latach 90. pracował w dziennikach „Niezawisimaja Gzieta” i „Siegodnia”. W 1996 założył magazyn „Itogi”, wydawany we współpracy z Newsweekiem (w latach 1996-2001 był redaktorem naczelnym pisma, ale nowy właściciel zdecydował o usunięciu go z redakcji). Założył nowe pismo opinii „Jeżedniewnyj Żurnał”, którym kierował do 2003. W latach 2004-2009 kierował wydawnictwami „Inostranka”, „CoLibri”, „Atticus” i „Korpus”, a w latach 2009-2011 „Wokrug swieta”, wydającym reprinty najstarszych rosyjskich czasopism podróżniczych. Od 2003 Parchomienko prowadzi talk show o tematyce politycznej Sut´ sobytij, emitowany przez rozgłośnię radiową Echo Moskwy.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

12 odpowiedzi Putin wyznaczył swojego następcę. Przed wami nowy dyktator Rosji

 1. Polak Odpowiedz

  9 kwietnia 2016 w 22:04

  Przecież większych zniesławień o Rosji i Putinie już nikt nie wymyśli bardziej podłych niż te, które publikujecie. Jesteście płatnymi agentami CIA i niczym, więcej.

  • pol Odpowiedz

   10 kwietnia 2016 w 11:01

   Towarzyszu Polak skończcie z tą demagogią i wężcie sie do roboty ! tylko dobrą pracą mozecie sie przyczynić dla dobra ludzkości i własnego . Cieszy nas to że bronicie dobrego imienia tow. putlera i jego zbrodniczej kamandy ale niezwalnia was to z obowiązku trolowania ( kto nie rabotajet nie kuszajet ) .

  • ZdrowaWoda Odpowiedz

   10 kwietnia 2016 w 14:31

   Spadaj na bambus „poljaku”. Wszystko co podano od lat można znaleźć w niezależnej od Putina prasie w cywilizowanych krajach.

  • Kocur Odpowiedz

   10 kwietnia 2016 w 14:33

   To spadaj sąd na swojego sputnika i nie czytaj co się tutaj pisze. Błogosław ruski mir gdzie indziej.

  • Sadako Odpowiedz

   11 kwietnia 2016 w 13:12

   Да, да, товарищ… Polak, tak przy okazji… jaka tam u was pogoda w Olginio Trolls?

  • hahaha Odpowiedz

   11 kwietnia 2016 w 18:00

   Adam Mickiewicz – Reduta Ordona
   Gdzież jest król, co na rzezie tłumy te wyprawia?

   Czy dzieli ich odwagę, czy pierś sam nadstawia?

   Nie, on siedzi o pięćset mil na swej stolicy,

   Król wielki, samowładnik świata połowicy;

   Zmarszczył brwi, – i tysiące kibitek wnet leci;

   Podpisał, – tysiąc matek opłakuje dzieci;

   Skinął, – padają knuty od Niemna do Chiwy.

   Mocarzu, jak Bóg silny, jak szatan złośliwy,

   Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,

   Gdy poselstwo paryskie twoje stopy liże, –

   Warszawa jedna twojej mocy się urąga,

   Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

   Koronę Kazimierzów, Chrobrych z twojej głowy,

   Boś ją ukradł i skrwawił, synu Wasilowy!

   Car dziwi się – ze strachu. drzą Petersburczany,

   Car gniewa się – ze strachu mrą jego dworzany;

   Ale sypią się wojska, których Bóg i wiara

   Jest Car. – Car gniewny: umrzem, rozweselim Cara.

   Posłany wódz kaukaski z siłami pół-świata,

   Wierny, czynny i sprawny – jak knut w ręku kata.

  • 1andrzej Odpowiedz

   12 kwietnia 2016 w 12:55

   „ło matko” przeca wasz Putin wiecznie żywy!

 2. putlerek Odpowiedz

  10 kwietnia 2016 w 13:18

  Nikt większych i więcej zniesławień o FR-Faszystowskiej Rosji i Putinie nie wymyśli bardziej niż te, które ona sama o sobie wymyśli oraz tzw. „pożyteczni idioci” fani Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji.

 3. putlerek Odpowiedz

  10 kwietnia 2016 w 15:21

  Nikt większych i więcej zniesławień o FR-Faszystowskiej Rosji i Putinie nie wymyśli bardziej niż te, które ona sama o sobie wymyśli oraz tzw. „pożyteczni idioci” fani Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji.

 4. grzesio Odpowiedz

  10 kwietnia 2016 w 16:00

  Dla Rosjan tylko Putin, ew. Striełkow albo Dugin (Rasputin 2.0)

 5. ^^^^^ Odpowiedz

  13 kwietnia 2016 w 15:44

  –Wy podżegacie ten biedny głupi naród do tej tak bardzo niesłowiańskiej wojny ze wy będziecie odpowiedzialni -żaden Zołotow żaden Miedwiediew ani inny taki laluś Następnym Prezydentem Rosji nie zostanie ! -Niby Polacy są sami sobie winni że tak kiedyś chcieli tych Amerykańskich i Chazarskich Dolarów ale jednak wielu młodych Polek trochę jest szkoda mimo ze ich ojcowie byli tak chciwi -i tak są chciwi !

 6. Ewelina Odpowiedz

  7 października 2017 w 11:17

  Prometeusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *