Polacy z Białorusi pamiętają o bohaterach Powstania Styczniowego

22 stycznia 2018

Z okazji przypadającej na 22 stycznia jubileuszowej, 155. rocznicy Powstania Styczniowego, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Prużanie została odprawiona uroczysta mszę św. Celebrował ją parafii ks. Wincenty Siewruk.

Na uroczystości obecny był Konsul Generalny KG RP w Brześciu Piotr wraz z małżonką oraz przedstawiciele Związku Polaków na Białorusi z Peliszcz, Brześcia i Baranowicz.


Po Mszy Św. na cmentarzu rzymsko-katolickim przy ul. Gorka w Prużanie odbyło się poświęcenie nagrobka Józefa Ostrowskiego, odnowionego dzięki osobistemu zaangażowaniu konsula(dotychczasowy nagrobek uległ zniszczeniu podczas nawałnicy w lipcu 2017 roku).

Nawiązując do treści kazania podczas Mszy Św. w intencji powstańców styczniowych, Piotr Kozakiewicz dziękując parafianom za opiekę m.in. nad grobami powstańców, zaakcentował, że troska o narodowej jest także przejawem patriotyzmu i jest godna naśladowania w naszej polskiej tradycji.


Kresy24.pl za polesie.org/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *