Ambasador Wielkiej Brytanii w Moskwie wezwany do rosyjskiego MSZ

13 marca 2018

 

Jak podano w oficjalnym komunikacie, wezwanie ambasadora ma związek z oskarżeniami premier Wielkiej Brytanii o współudział Rosji w otruciu byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki.

Wczoraj z kolei rosyjski ambasador w Wielkiej Brytanii był wezwany do brytyjskiego Foreign Office. Z oświadczeń rządu w Londynie wynika, że zażądała w formie ultimatum do końca dzisiejszego dnia wyczerpujących wyjaśnień, w tym informacji o substancji użytej w zamachu.


Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył jednak, że wcale nie dostała zapytania o substancję w sprawie Skripala i zajmie się nim jeżeli zostanie złożone w zgodzie z międzynarodowymi konwencjami dotyczącymi broni chemicznej.

Oprac. MaH, tass.com


fot. Creative Commons Attribution 3.0 Unported

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Ambasador Wielkiej Brytanii w Moskwie wezwany do rosyjskiego MSZ

 1. Kocur Odpowiedz

  13 marca 2018 w 13:46

  Rżnięcie głupa i upieranie się przy swoim, to typowe zachowanie kremla w każdej sytuacji.

 2. tomek Odpowiedz

  13 marca 2018 w 14:49

  Wiadomo, że nowiczoki są wszechdostępne w każdym sklepie, więc oskarżanie rosjan jest bezsensowne. Każdy może wejść kupić, uzyć i zwalić na Putina. To jest ta ruska logika.

 3. Pola Odpowiedz

  14 marca 2018 w 00:07

  Może w grę wchodzić także prowokacja ze strony zachodu Europy,aby bojkotować mistrzostwa w Rosji a za tym i nie tylko tym zamachem może stać również CIA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *