A to wpadka! Ułożyli pieśń o Putinie na melodię… hymnu Hitlerjugend (WIDEO)

7 października 2014

Putin_Hitler_faszyzm

Nie takiego prezentu oczekiwał na swoje 62 urodziny rosyjski prezydent. Miało być pięknie, a wyszło… szkoda gadać. Rosyjskie media rządowe na gwałt usuwają ze swoich stron promowane jeszcze do wczoraj wideo ze wzniosłą piosenką na cześć Władimira Putina.

Po raz pierwszy utwór „Działaj, !” skomponowany przez czołowego akordeonistę Siergieja Boryskina, wykonała jego wnuczka Marina na festiwalu kultury w Odincewie. Szybko podchwyciły ją i powieliły putinowskie media. I wtedy wybuchła bomba: okazało się, że melodia jest niemal wierną kopią hymnu faszystowskiej organizacji młodzieżowej Hitlerjugend z 1933 roku!


Wystarczy zresztą porównać. Oto hymn na cześć Putina:


A to już hymn Hitlerjugend w dwóch wersjach:

Ale, że Rosja to kraj wielkich możliwości, więc aby zetrzeć fatalne wrażenie, natychmiast inny przodujący artysta Oleg Lichaczow nagrał inną piosenkę, pod względem wazeliniarstwa przebijającą zdecydowanie jej niechlubną poprzedniczkę:

Kresy24.pl / youtube

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi A to wpadka! Ułożyli pieśń o Putinie na melodię… hymnu Hitlerjugend (WIDEO)

 1. Krysto Odpowiedz

  7 października 2014 w 19:48

  No nie sprzedal, to fakt,ale chce „kupować” za pomocą czołgów cudzą własność.

 2. Rachel Odpowiedz

  7 października 2014 w 23:58

  Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, iż melodia (oprócz jedynie kilku początkowych motywów, które są zawsze obecni z twórczości wielu przeróżnych kompozytorów) nie ma nic wspólnego z faszystowską. I co teraz? Będziecie się sprzeczali czy nie? No, to … do Sądu i Państwu to bez problemu udowodnię. ))))))))))))))))))))))))))))

 3. Jacek Odpowiedz

  10 października 2014 w 16:25

  Z całą odpowiedzialnością stwierdzam że refren jest identyczny a słowa Jugen i Putin są wręcz idealnie tak samo intonowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *