Żyrinowski: „Obywatele wybierają najwyższego władcę ruskiego świata, którego granic jeszcze nie wyznaczyliśmy”

19 marca 2018

„Obywatele wybierają najwyższego władcę rosyjskiego świata. Świata, którego granic jeszcze nie wyznaczyliśmy”- powiedział w 18 marca w lokalu wyborczym jeden z kandydatów na prezydenta Rosji Władimir .

Skandalista Żyrinowski kandydował w wyborach na prezydenta Rosji po raz szósty. Jeszcze w ubiegłym roku, zapowiadając start w wyścigu o fotel zapowiadał, że po wygranych zaprowadzi w Rosji , włączy i Ukrainę do „Wielkiej Rosji”, i generalnie zrobi w kraju porządek.


Dziś Żyrinowski jest cytowany na stronie internetowej Liberalnej Demokratycznej Partii Rosji. To jego partia, została zarejestrowana za czasów , by stworzyć iluzję pluralizmu. Odtąd Żyrinowski był używany do wygłaszania tez, których ze względu na swoje stanowisko nie mógł głośno wypowiedzieć .

 


Według oficjalnych danych Putin zdobył we wczorajszych wyborach ponad 76% głosów. Drugie miejsce zajął Partii Komunistycznej Paweł Grudinin z 11,79%, trzecie — LDPR Władimir Żyrinowski z 5,66%. Dalej uplasowali się prezenterka telewizyjna Ksenia z 1,67% głosów, partii „” Grigorij Jawlinski z 1,04%, Titow otrzymał 0,75% głosów, Maksim 0,68%, a na Siergieja Baburina głosowało 0,65% wyborców. Przywódca opozycji, Aleksei   nie został dopuszczony do wyborów.

Kresy24.pl/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

8 odpowiedzi Żyrinowski: „Obywatele wybierają najwyższego władcę ruskiego świata, którego granic jeszcze nie wyznaczyliśmy”

 1. peter Odpowiedz

  19 marca 2018 w 13:45

  Na Kremlu widac oznaki demokracji w porownaniu do sowieckich czasow juz nie 100% a 77% Putin ma szanse pobic Stalina w dlugosci rzadzenia

  • Marcin Herman Odpowiedz

   19 marca 2018 w 13:53

   w temacie https://kresy24.pl/putin-rzadzi-juz-dluzej-niz-brezniew/

 2. Cichociemny Odpowiedz

  19 marca 2018 w 16:07

  Żyrinowski podczas jednego z wystąpień przed nacjonalistami na prorządowej manifestacji w Moskwie, oświaczył, że: „Trzeba domagać się, aby po rosyjsku mówiła nie tylko Ukraina, ale też Polska i Rumunia”.

  W trakcie wywiadu dla programu państwowej telewizji informacyjnej Rossija 24 Żyrinowski powiedział, że: „Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie”.

  Rosyjscy szowiniści marzą o podbiciu i rusyfikacji narodu polskiego, o całkowitym zniszczeniu polskiej tożsamości i kultury. Chcą zniszczyć samego ducha wolności i godności Polaków.

  − Oni są tchórzliwi! Oni się boją! Ich trzeba brać strachem! Batem! – grzmiał Żyrinowski pod adresem całej cywilizacji euroatlantyckiej na Krymie latem 2014 roku. − I zrobimy propagandę taką, żeby się bali, że czołgi ruszają na Kijów, że czołgi mogą dojść do Brukseli! Możemy w ciągu doby was zająć, zniszczyć! […] Oni powinni się bać! Bać codziennie! W każdej godzinie! Potrzebujemy innego ministra spraw zagranicznych! Potrzebujemy ministra propagandy! Żeby on powiedział i żeby pół Europy się bało… Nogi im drżały − wołał histerycznie, zerkając w stronę Putina.

 3. Darek Odpowiedz

  19 marca 2018 w 18:56

  Przynajmnie facet jest szczery. Może kilku rusofilów przejrzy na oczy ale watpię. Dwójmyślenie mają wdrukowane w geny niczym Szczęsny Potocki – najpierw odwoływał sie do carycy by broniła polskich swobód, a po trzecim rozbiorze bez mrugniecia okiem zaczął im wiernie służyć. BRacia słowianie przy pierwszej sposobności zrobią z nas „priwislański kraj”, a pozyteczni idioci będą im klaskać do samego końca. Wot taka ich turańska natura…

  Na szczęście Polska sie zmienia. 10 lat temu może byście wygrali obecnie jest to niemożliwe. Jedyne co mozecie zrobić to straszenie atomówkami ale to broń obosieczna więc tylko skończony szaleniec jej użyje.

  • max Odpowiedz

   19 marca 2018 w 21:35

   obecna rosja jest o wiele bardziej groźniejsza dla sąsiadów również polski jeśli chodzi o potencjał militarny jak i politykę którą uprawia

  • peter Odpowiedz

   20 marca 2018 w 20:43

   Darek napisal /Na szczęście Polska sie zmienia. 10 lat temu może byście wygrali obecnie jest to niemożliwe.

   Czytaja komentarze na ONET nie byl bym tego pewny W tych komentarzach glownym wrogiem jest /USsrel/ i UE i oczywscie Ukraina Mlodemu pokoleniu latwo zamieszac w glowie i wcisna im ze jak bylismy pod skrzydlami Moskwy
   /tzn za czasow PRLU/ bylo lepiej jak teraz nie bylo bezrobocia 5 gospodarka swiata silna armia i podobne bzdury na ktore moze sie zalapac duzo mlodych ktorzy nie znaja realiow zycia w PRL
   Mamy przyklad z partia Zmiana czy Oboz Wielkiej Polski czy Falanga gdzie cytuje sie Dugina

 4. Luk Odpowiedz

  19 marca 2018 w 21:31

  I to właśnie pokazuje skąd może nadejść prawdziwe zagrożenie dla Polski. Deputowany Dumy, który otwarcie grozi nie tylko najbliższym sąsiadom Rosji, ale i Polsce czy Rumunii.
  Gdyby jakiś deputowany z Ukrainy wypowiedział takie słowa to na forum grzmiało by już całe stado kremlowych polskojęzycznych kundli, udających dla niepoznaki polskich patriotów. Kiedy wypowiada się Żyrinowski kundle Putina chowają się w norach.
  A przecież imperializm rosyjski to nie tylko Żyrinowski. To oficjalne ćwiczenia Rosji takie jak na przykład Zapad, gdzie Rosja ćwiczy atak na Polskę. To agresywna polityka Kremla objawiająca się napadami na najbliższych sąsiadów jak atak na Gruzję czy Ukrainę. Moskwa to nasze realne zagrożenie i przeciw Moskwie powinniśmy podejmować wszelkie kroki osłabiające jej wpływy…

 5. mango Odpowiedz

  20 marca 2018 w 23:13

  Czy ten wyjątkowy psychol żyrynowski wreszcie zamknie swego dzioba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *