Zasadzka pod Debalcewem! Masakra wycofujących się Ukraińców (FOTO, WIDEO)

18 lutego 2015

zolnierz_ukrainski_Debalcewo

Ukraińskie oddziały cofające się z Debalcewa wpadły w zasadzkę i poniosły dotkliwe straty – alarmuje dziennikarz i obrońca praw człowieka Konstantin Reuckij. Nadal nie wiadomo ilu żołnierzy nie może nadal wydostać się z okrążenia.

„Na chwilę obecną jest 44 zabitych i 170 rannych, w tym 20 ciężko. Przedzierali się przez zasadzki, walcząc i pod ostrzałem artyleryjskim” – informuje na Facebooku Reuckij. Według niego, ewakuacja oddziałów z Debalcewa trwa, część miasta jest nadal kontrolowana przez Ukraińców.


„Rozpoczęli odwrót w nocy, przygotowali się do tego. Wszystko co może strzelać albo jeździć zabrali ze sobą, albo zamienili w złom. W wyniku ostrzału część żołnierzy straciła jednak pojazdy i musieli na piechotę przebijać się do swoich w Marinowskom i Ługanskom. A część z nich już się w ogóle nie wydostanie z tego okrążenia. W szpitalu w Artiomowsku już o 11.00 rano było stu rannych” – pisze z kolei dziennikarz Lewko Stek.

Debalcewo_zolnierze4


„Nie po raz pierwszy widziałem jak płaczą żołnierze. Ale wcześniej to było zawsze z powodu strat. Ból i bezsilność, kiedy uświadamiasz sobie, że twojego przyjaciela już nie ma. A teraz, po 11 miesiącach łzy radości” – pisze dziennikarz o tych, którzy cieszyli się, że wyrwali się z Debalcewa.

„Nie, tym razem im niczego nie zostawiliśmy, ni ch…” – zapewnia ukraiński żołnierz pytany, czy w Debalcewie wpadł w ręce separatystów jakiś ukraiński sprzęt wojskowy.

Także dziennikarz Wieniamin Trubaczew pisze o dramatycznych okolicznościach odwrotu. „W rejonie Debalcewa wszystko wygląda bardzo źle. Nie da się wjechać ani wyjechać nie wpadając pod ostrzał. Dużą część miasta kontrolują i regularne oddziały rosyjskie. Jest dużo lokalnych „kotłów”, w których zostali żołnierze” – pisze reporter Podrobnosti.ua.

Do ocalałych z okrążenia pod Debalcewem przybył prezydent Petro Poroszenko. Wręczył żołnierzom medale, a dowódcom 128 Brygady Piechoty Górskiej Siergiejowi Szaptale, który kierował odwrotem – tytuł Bohatera Ukrainy.

W czasie wycofywania się 128 Brygada została zaatakowana przez rosyjskie czołgi. Według Podrobnosti, separatystami i rosyjskimi oddziałami w Debalcewie dowodzi rosyjski oficer w stopniu generała-lejtnanta.

Debalcewo_zolnierze_2

Debalcewo_zolnierze8

Debalcewo_zolnierze6

Debalcewo_zolnierze3

Debalcewo_zolnierze7

Debalcewo_zolnierze5

Kresy24.pl / Podrobnosti.ua

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

33 odpowiedzi Zasadzka pod Debalcewem! Masakra wycofujących się Ukraińców (FOTO, WIDEO)

 1. Barnaba Odpowiedz

  18 lutego 2015 w 22:58

  Tym razem przynajmniej odwrót przeprowadzili w bardziej zorganizowany sposób. Bo pod Iłowajskiem była klęska totalna czyli wojskowa i organizacyjna.

  • miki Odpowiedz

   13 lutego 2016 w 18:22

   Na temat sytuacji w Mukaczewie zamieścił też swój wpis na Facebooku Anton Geraszczenko:

   „Oni muszą pokazać i udowodnić swoją gotowość do negocjacji z pozostałą częścią dwunastoosobowej grupy, która została zablokowana przez siły jednostek MSW, w celu ich dobrowolnego poddania się i złożenia broni, co da możliwość przeprowadzenia jawnego i uczciwego śledztwa w sprawie wyjaśnienia okoliczności wczorajszej tragedii w Mukaczewie”.

   Wczoraj też odbyło się w Kijowie przy udziale prezydenta Petro Poroszenki posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, które było poświęcone wydarzeniom w Mukaczewie.

   Na posiedzeniu tym ukraiński prezydent zażądał rozbrojenia wszystkich nielegalnych grup zmilitaryzowanych:

 2. Łzy Matki Odpowiedz

  18 lutego 2015 w 23:47

  Dlaczego śmierć takiej Ukrainie…

  Jeden z liderów ukraińskiej partii Frontu Narodowego, deputowany z jej ramienia w Wierchownej Radzie Jurij Bereza publicznie ogłosił w programie telewizyjnym, że:

  „Pójdziemy na Krym z bronią i okupant go opuści. Teraz armia już nie taka. Użyjemy broni i nie przekonacie nas, żebyśmy wyzwalali Krym jakoś kulturalnie. Jeśli trzeba będzie – spalimy wszystkich”

  Teraz rozumiecie że potrzebny nam Hetman X.Jeremi Wiśniowiecki bo dziś ostrze tej hołoty skierowane jest na Moskali ale jak wiemy w ich ideologii jesteśmy na pierwszym miejscu do likwidacji.

  Wycofujących się?? – uciekających z nieistniejącego kotła. Jak mówił o nich Zagłoba „łże jak pies…”
  Uciekają Ci którzy mają krew mieszkańców na rękach – ucieczka jest bardzo ryzykowna – powstańcy czekają na uciekinierów. Są to głównie bandyci z Azow odpowiedzialni za ostrzał dzielnic mieszkaniowych – nie mają wyjścia gdyż wątpliwym jest aby w niewoli przeżyli. Kończy się jak zwykle – przegraną – tyle jest warta ta armia i takie jest poparcie dla państwowości upaina.

  • januszek Odpowiedz

   19 lutego 2015 w 01:15

   Ja pier.. co za chory bełkot. Ja się poważnie obawiam o bezpieczeństwo dzieci jak czytam(a raczej staram się)coś takiego. Albo ktoś ci zrobił krzywdę i wyżywasz się w internecie(psychiatryk czeka), albo płacą ci za sianie nienawiści. Dajcie spokój…

  • qaz Odpowiedz

   19 lutego 2015 w 08:37

   ty jesteś taki durny sam z siebie czy ci za to płacą.Jedno jest jednak pewne. Najwyższy czas odwiedzić lekarza

  • Artur Odpowiedz

   19 lutego 2015 w 11:04

   Psyhopata!

  • greg Odpowiedz

   19 lutego 2015 w 18:54

   znów tu jesteś głupi ruski trollu !!??

  • Kresowaik Odpowiedz

   19 lutego 2015 w 22:15

   Bandersyny ludobójcy narodu polskiego wyzwolili ponad 200 tysięcy Polaków z ich ziemskiego żywota przy użyciu siekier, motyk i wideł.
   Lwów wróci do macierzy-mam nadzieję,że słowa gen.Boruty Spiechowicza już niedługo staną się ciałem. Dla neobanderowców stawiajacych pomniki ukraińskim nazistowskim zbrodniarzom wojennym winnym ludobójstwa ludności polskiej(wściekły,brudny pies bandera) szkoda takiego miasta.O szczuciu można mówić w przypadku kijowskiej junty stawiającej pomniki ludobójców narodu polskiego, to jawna prowokacja. W Niemczech nikt nie stawia pomników Hitlerowi twierdząc,że był największym wojownikiem przeciwko Stalinowi,zaś holocaust czy inne pierdoły to tak przy okazji. Bandersyny cały czas bredzą,że ludobójstwo Polaków to wypadek przy pracy bo oni strasznie,ze Stalinem wojowali,a naprawdę wysługiwali się nazistom w najbardziej podłych obowiązkach.

   • Marchwacz

    20 lutego 2015 w 12:16

    Mylisz się trollu. Od 120 do 130 tysięcy, ale twoi śmierdzący bracia są winni wymordowania przeszło 1,5 miliona(!) Polaków. Czemu o tym nie piszesz, ruski parobie ?

   • Kresowaik

    21 lutego 2015 w 13:41

    do marchwacz-a co twój dziadek z siekierą na Wołyniu miał czas rachować swoje ofiary?Do tej pory bandersyny odmawiają zgody na eksumacje tysięcy grobów na terenie obecnej Ukrainy,więc szacunek 200 tysięcy ofiar może być znacznie zaniżony.Może odpowiesz,dlaczego Związek Ukraińców w Polsce oraz walzman-poroszenko nie potępili zbrodni ludobójstwa dokonanej przez ukraińskich nazistowskich zbrodniarzy wojennych na Polakach?Dlaczego gloryfikują zbrodniarzy wojennych(brudny pies bandera czy szuchewycz0?Jeżeli mordercy Polaków są dla nich bohaterami,to niech nie żebrają u nas o pomoc.

  • Konfucjusz Odpowiedz

   20 lutego 2015 w 12:14

   Dalej ,Kacapie, siejesz ta swoją parszywą putlerowską propagandę (napuszczając Polaków na Ukraińców), ale przyjdzie i na ciebie czas, śmierdzielu. Zabraknie mięsa armatniego Putlerowi, to przyśle czekistów i po ciebie. Dobrą sobie dałeś ksywę „Łzy matki”. To prawda. Na pewno płacze jak sobie pomyśli jakiego smroda, gada spłodziła i żałuje, że cię pępowinom nie udusiła.

   • miki

    13 lutego 2016 w 18:27

    Dalej sikierkowy, bo widzę banderowski (usun. obraźliwe), że prawda bardzo cię zabolała tak prawdą jest o ludobójstwie na niespotykaną skalę przy pomocy kos,siekier i innych prymitywnych narządzi polskich kobiet i dzieci. Możesz sobie pisać (usun. – obraźliwe) nawet takie teksty,ale to tylko świadczy o tym,że prawda wywołuje wściekle reakcje takich (usun. – obraźliwe) JAK TY!

 3. Łzy Matki Odpowiedz

  18 lutego 2015 w 23:50

  A napisali ilu uciekło – podobno garstka a ponad 300 zabitych.

  • greg Odpowiedz

   19 lutego 2015 w 18:55

   nikogo tu nie obchodzi twój bełkot – głupi ruski trollu!

 4. gdy grzmią działa milczą muzy Odpowiedz

  18 lutego 2015 w 23:55

  Nie rozumiem, dlaczego Poroszenko twierdzi,że nie było zadnego kotła i armia ukraińska wycofała sie „w sposób zorganizowany” na z góry ustalone pozycje, a wszystko było zaplanowane. Powiedział tez,ze jest tylko 30 rannych, a o zabitych nie wspomniał. Z drugiej strony stwierdził,że ta sytuacja pod Debalcewe pokazała krajom zachodu bestialstwo separatystów, wspieranych przez Rosję.

  • Jerzy Odpowiedz

   19 lutego 2015 w 05:57

   To proste boi sie o swoj stolek

   • Marchwacz

    20 lutego 2015 w 12:21

    Jesteś głupszy od grzałki, trollu.

  • Marchwacz Odpowiedz

   20 lutego 2015 w 12:20

   Czy jesteś aż tak ograniczony, uważając ,że do propagandy ma tylko prawo napadający bandyta, Rosja ?
   Takie samo prawo mają broniący się ,choćby po to, żeby dodać otuchy narodowi deptanemu buciorami ruskich sołdatów.

   • miki

    13 lutego 2016 w 18:28

    A uważasz,że Wołyń to wymysł Putina?

 5. czlowiek1964 Odpowiedz

  19 lutego 2015 w 00:00

  Ci którzy się wyrwali będą mieli wielkie doświadczenie bojowe i to jedyny plus tej katastrofy.

  Szkoda jednych i drugich bo w większości to młode chłopaki giną.

  • Pentax Odpowiedz

   20 lutego 2015 w 12:28

   Sory, ale nie żal mi Rosjan. To dzięki nim rządzi u nich bandyta. Sam sobie władzy nie wziął. Mają ,co chcieli. 80% go popiera, więc jedynie 20% można powiedzieć, że ich żal.

 6. mania Odpowiedz

  19 lutego 2015 w 01:51

  + gdy grzmią działa milczą muzy + łzy matki; czy wy w końcu przestaniecie siać swoje farmazony? Pierwszy przynajmniej umie pisać po polsku, a matki i po litrze nie rozbierzesz. Trolle!

 7. Artur Odpowiedz

  19 lutego 2015 w 10:52

  Przestańcie siać panikę! Nie jest tak tragicznie jak to przedstawiacie, po co ten tragiczny ton jakby się świat zawalił? te dziewięc trumien i 4 worki foliowe to nie koniec świata. Policzcie ilu kacapków legło to się wam zaraz jaśniej zrobi 😉

  • AntyKaraluch Odpowiedz

   20 lutego 2015 w 12:26

   To prawda. To pocieszające. Im więcej Kacapów natłuką Ukraińcy tym bezpieczniej dla reszty świata.

 8. mały rycerz Odpowiedz

  19 lutego 2015 w 10:57

  -> Łzy Matki: Ruskich bandytów już widzieliśmy – choćby w filmie gdzie znęcali się nad ukraińskimi jeńcami – z oberbandytą giwim w roli głównej. Pułk Azow walczy w Mariupolu, więc nie wypisuj tu bredni.

  • Kresowaik Odpowiedz

   21 lutego 2015 w 10:20

   mały rycerz chyba raczej mały bandersyn: niedoszkolona banda oprychów grabiająca ludność cywilną to nie pułk wojskowy banderowski ośle, używanie insygniów nazistowskich przez tę hołotę dokładnie wskazuje źródła fascynacji tej chorej części ukrainy. Pozdrowienia dla Związku Ukraińców w Polsce

 9. MM Odpowiedz

  19 lutego 2015 w 11:10

  Gdybym takiego sowieckiego trola dorwał na ulicy….. 🙂

  • Kresowaik Odpowiedz

   21 lutego 2015 w 10:21

   do MM-to co,siekiera dziadka z wołynia z 1943r. byłaby w użyciu?

 10. Papay Odpowiedz

  19 lutego 2015 w 19:39

  Te ruskie trolle mieszkaja w Polsce, pracują w Polsce, zarabiaja w złotówkach a nie w zafajdanych ruskich rublach.. Siedzą w polskich pubach piją nasze piwo.. Trzeba ich wytropić i wygasić jak by powiedziała pani Kopacz..W Warszawie to dosłownie roją się jak wszy na radzieckim grzebieniu..Kto temu bydłu wydaje nasze wizy i pozwolenia na prace??

  • Marchwacz Odpowiedz

   20 lutego 2015 w 12:23

   Jak to kto ? Dużo tego pro ruskiego ścierwa pozostało po czasach komunistycznych, ale zdrajca „Bolek z Pomorza” nie pozwolił posprzątać w Polsce i mamy tego efekty. Przykłady : Korwin, Piskorski, Ogórek i wielu innych.

  • WWW Odpowiedz

   21 lutego 2015 w 07:03

   Tak masz racje spora czesc ruskich za zrabowane na donbasie pieniadze jedzie na wakacje po europie kto im wydaje wizy? Nasi konsule. Czemu bo ruskie co tam mordują to w cywilu mile i wesole chłopaki a niech se pojezdza sie wybawia troche odpoczna od mordowania a moze i w polszy jakas akcje trzeba bedzie zrobić

 11. Viking Odpowiedz

  18 marca 2015 w 11:35

  Och wy głupie banderowskie polaczki niedlugo zesracie sie z milosci do Ukroli. Juz o was mowił kiedyś Roman Dmowski zescie śa kolaboranty !!!!!

 12. wj Odpowiedz

  13 października 2015 w 13:21

  Szukali guza? To znaleźli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *