Zahar(t)owany naród

19 czerwca 2018

Według badań przeprowadzonych przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii, ponad połowa Ukraińców nie planuje w tym roku ŻADNEGO wypoczynku.

A teraz twarde dane: 64% naszych południowo-wschodnich sąsiadów nie będzie wypoczywać nawet w domowych pieleszach. 22% planuje urlop i związany z nim relaks, ale „nie ma możliwości nigdzie wyjechać”. Najczęściej wskazywaną przyczyną był brak pieniędzy i strach przed utratą pracy.


Zaledwie 16 na 100 Ukraińców zamierza wybrać się za granicę – oczywiście jest to najlepiej zarabiająca grupa społeczna, do której – poza oligarchami – należy wąska warstwa tego, co Anglicy nazywają „upper middle class”, czyli wyższa klasa średnia. Jej szeregi zasilają przede wszystkim prywatny biznes i przedstawiciele wolnych zawodów.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 18-30 maja na grupie 2025 respondentów ze wszystkich stron Ukrainy. Z oczywistych względów ankiety nie przeprowadzono na Krymie i okupowanych przez prorosyjskich częściach Doniecczyzny i Ługańszczyzny.


Telesfor

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *