Wojna chemiczna dotarła do Rosji? W Taganrogu ogłoszono stan wyjątkowy

20 kwietnia 2018

Wygląda na to, że ostateczny dowód na to kto stoi za chemicznymi atakami w Syrii znaleźć można na terytorium… Rosji.

Wystarczy zajrzeć do Taganrogu portowego miasta nad Morzem Azowskim, założonego przez samego Piotra I, będącym jedną z pierwszych baz marynarki wojennej. Tytułów do sławy ma zresztą Taganrog więcej, umarł tam I, urodził się Antoni Czechow i miasto jest popularnym kurortem.


Tę sielankę, pewnego pięknego kwietniowego poranka, skaził unoszący się w powietrzu smród.

Wedle oficjalnych informacji pękła półtorametrowa rura kanalizacyjna prowadząca do centralnego kolektora, której termin „ważności” upłynął osiemnaście lat temu. Na odcinku kilometra kanalizacja po prostu się rozpuściła i zniknęła. Na ulicach miasta, w pobliżu osiedli mieszkalnych, placów zabaw oraz na drogach porobiły się olbrzymie dziury na skutek wypłukiwania gruntu zanieczyszczoną przez fekalia wodą. W mieście został ogłoszony stan wyjątkowy.


Cześć ścieków trafia bezpośrednio do zalewu taganrogskiego, z którego spływa do Morza Azowskiego i dalej do Czarnego. Wprowadzono zakaz połowów ryb. Mieszkańcy zostali pozbawieni komunikacji, poruszanie się po ulicach jest niebezpieczne, zamarł handel. Jest tylko smród i coraz wyższa temperatura powietrza. Słowem sytuacja, wypisz wymaluj, jak po ataku chemicznym. Mieszkańcy południa Rosji znani ze swojego specyficznego poczucia humoru, podejrzewają, że w miasto trafiła jedna z rakiet skierowanych na Syrię, czy zgoła w Amerykę.

Nie pozostało im nic poza dowcipami. Wydawało by się że potrzebna jest mobilizacja wszystkich sił do likwidacji awarii, bo wstyd, że takie bogate państwo, potęga atomowa i światowe mocarstwo, a tu g… na ulicach historycznego miasta. Jednak władze miejscowe dają sobie aż trzy miesiące na remont i usunięcie skutków tej awarii. Państwo ma inne rzeczy na głowie.

Jacek Matecki

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Wojna chemiczna dotarła do Rosji? W Taganrogu ogłoszono stan wyjątkowy

 1. spisek Odpowiedz

  20 kwietnia 2018 w 17:24

  Klasyka. Szambo wybiło w tym jednym mieście ale cała Rusja pływa w tym gawnie.

 2. Litwin Odpowiedz

  20 kwietnia 2018 w 17:44

  eeee. Nie przekonał mnie artykuł do treści tytułu

 3. Stanisław Odpowiedz

  20 kwietnia 2018 w 19:03

  W Syrii zginęło wiele osób, cywili, w straszny sposób. Czuję niesmak gdy czyjąś śmierć łączy się z pękniętą rurą kanalizacyjną. To gdzie zdaniem autora, było śmieszniej – w Ghucie czy Taganrogu?

  • Marcin Herman Odpowiedz

   23 kwietnia 2018 w 00:21

   To żartują mieszkańcy Taganrogu. O tym jest ten tekst.

   • Stanisław

    23 kwietnia 2018 w 08:46

    Ale ktoś dobiera informacje i opatruje je tytułem. Cóż – nadal nie potrafię tak nisko patrzeć aby zrozumieć. Nie moja bajka….

 4. 2kbb Odpowiedz

  21 kwietnia 2018 w 12:37

  To jest najlepszy dowód ile jest warta ta kraina z centrum na Kremlu… Ten kraj kiedyś upadnie….

 5. Dzierżyński Odpowiedz

  23 kwietnia 2018 w 12:05

  No cóż, jak się wydaje miliardy dolarów na agenturę na całym świecie i niepotrzebną rurę gazową przez Bałtyk, to brakuje na potrzebną zwykłą rurę kanalizacyjną:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *