W 2016 roku Łukaszenka zarobił na handlu bronią 1 mld $

19 maja 2017

W ciągu ostatnich pięciu lat podwoiła wartość sprzedawanego za granicę sprzętu wojskowego. Według oficjalnych  informacji, w 2016 roku sprzętu wojskowego opiewał na kwotę 1 miliarda dolarów. Jak tłumaczy przewodniczący Państwowego Komitetu Przemysłu Zbrojeniowego Siergiej Guruliew, popyt wciąż rośnie, nie tylko na sprzęt, ale również na , które Białoruś wciąż doskonali.

Szef białoruskiej zbrojeniówki Siergiej Guruliew, poinformował w czwartek programie informacyjnym „24 Hours” na kanale STV, że w ubiegłym roku Białoruś wyeksportowała sprzęt wojskowy wart 1 mld dolarów.


– Za granicę wysyłane są systemy zaawansowane technologicznie, sprzęt optyczny, systemy pozycjonowania i śledzenia, zaawansowane obronne. Popyt rośnie nie tylko na produkcję, ale przede wszystkim technologie, – poinformował Guruliew. – Białoruś współpracuje z 52 krajami, z 32 – na poziomie legislacyjnym. Jesteśmy dobrze reprezentowani w krajach , w Azji Południowo-Wschodniej, Ameryce Południowej, Europie, na kontynencie afrykańskim. Dotarliśmy już do Australii, na .

W najbliższy weekend w Mińsku rozpoczyna się międzynarodowa uzbrojenia i sprzętu wojskowego MILEX, gdzie Białoruś zaprezentuje najnowszą myśl techniczną. Jak powiedział Guruliew, białoruski przemysł zbrojeniowy liczy na nowe kontrakty.


ds. wojskowych Aleksandr , w rozmowie z portalem politvesti.com powiedział, że białoruska zbrojeniówka przede wszystkim zarabia na sprzedaży „pod klucz” systemów obrony powietrznej. Wcześniej Białoruś dostarczała za granicę sprzęt radioelektroniczny, radiolokatory, zmodernizowane pociski przeciwlotnicze.

Ekspert przytoczył przykład współpracy wojskowej z Wenezuelą: – Tam Białoruś odgrywała główną rolę jako integrator systemu obrony powietrznej. Choć byłą tam też broń rosyjska, za wszystko odpowiedzialna była strona białoruska.

Jego zdaniem, rzeczywista wartość handlu bronią jest wyższa niż kwota podana przez Guruliewa.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi W 2016 roku Łukaszenka zarobił na handlu bronią 1 mld $

 1. Aleksander Odpowiedz

  19 maja 2017 w 12:26

  Nosz #@!$**&%# $%* ! To Białoruś z zacofaną 20 letnią bazą technologiczną zarabia na handlu bronią więcej niż Polska? To tylko pokazuje w jak tragicznym stanie jest nasza zbrojeniówka…

 2. ltp Odpowiedz

  19 maja 2017 w 12:46

  Ze smutkiem chcę zapytać. Za ilesz to mld$ wyexportowała uzbrojenia Polska?

 3. obserwator Odpowiedz

  19 maja 2017 w 12:47

  Łukaszenka zarobił? To skandal! A ile w tym czasie zarobił Kaczyński?

 4. ktosik Odpowiedz

  19 maja 2017 w 12:48

  Jedna uwaga… w tytule napisano „Białoruś ZAROBIŁA 1mld na handlu bronią” tymczasem w tekscie jest „Białoruś SPRZEDAŁA bron za 1mld”. To kompletnie dwa różne pojęcia. Od sprzedaży należy odjąć koszt wytworzenia co znacznie zaniża wartość rzeczywistego zysku.
  Teraz pytanie… bład czy manipulacja autora artykułu?

 5. amtrak1971 Odpowiedz

  21 maja 2017 w 01:34

  ,,, co to $1 mld ,,, Trump podpisal kontrakt na $110 mld. dla arabi saudyjskiej ,, ludzie beda mieli prace , bron to najlepszy interes ,, a gdzie Polacy ?

 6. kgb Odpowiedz

  21 maja 2017 w 15:39

  Stad te demonstracje na bialorusi ludzie za bogaci? a przynajmniej jeden bogaty a reszta gloduje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *