Twórca „Białego Legionu”: Nadszedł czas, gdy trzeba się określić, po której jesteś stronie

20 kwietnia 2017

20 kwietnia, w Białoruskim Domu w Warszawie odbyła się prasowa w głośnej na Białorusi sprawie „Białego Legionu”, którego dawni członkowie oskarżeni są o przygotowywanie zamachu stanu na Białorusi. Specjalnie z Mińska przyjechał na nią założyciel i były tej organizacji Siergiej Czysłow ps. Bulba.

Sprawa „Białego Legionu” dotknęła go nie tylko jako jednego z byłych przywódców tego nieistniejącego od kilkunastu lat patriotyczno – sportowego ruchu. W więzieniu z zarzutami o przygotowanie krwawych zamieszek siedzi jego brat i siostrzeniec.


Jak powiedział dziś w Warszawie Czysłow, stale pozostaje w kontakcie z nimi. Brat i siostrzeniec nawet zza murów więziennych przekazują mu informacje o metodach stosowanych przez kagebistów, próbujących zmusić ich do przyznania się do winy. Mężczyźni są bici, więzienni oprawcy podają im leki psychotropowe.

 


Według Czysłowa, choć sprawa „Białego Legionu” powinna stać się powodem do wprowadzenia nowych sankcji Zachodu wobec władz białoruskich, to wątpi, że kraje zachodnie uczynią jakieś poważne kroki w tej sytuacji.

„Poważne może wprowadzić tylko białoruski . Tylko ludzie, którzy nie boją się brać udziału w akcjach nieposłuszeństwa, są w stanie postawić władzę na miejsce. Właśnie teraz nadszedł czas, kiedy trzeba się określić, po której stronie jesteś. Ten wybór postawiła przed ludźmi władza, to ona rozpoczęła wojnę informacyjną”,- uważa.

 

Twórca „Białego Legionu” zapowiada, że będzie walczyć o to, żeby wszyscy figuranci sprawy zostali uznani za więźniów politycznych.

Cisłow zapowiedział, że w najbliższym czasie konferencje prasowe odbędą się w Pradze i w Kijowie.

Przypomnijmy, 20 osobom postawiono akt oskarżenia za udział w nielegalnej zbrojnej grupie. To członkowie powstałej w roku 1995, ale nieaktywnej organizacji „Biały Legion”. Grozi im do 7 lat pozbawienia wolności. Jeśli Łukaszenki uzna, że znów potrzebuje zakładników, których można używać jako karty przetargowej w rozmowach z Zachodem, to na Białorusi pojawią się . Zdaniem politologów, wobec przedstawicieli białoruskich środowisk niepodległościowych, zdolnych stawić czoła ewentualnej rosyjskiej agresji, to sygnał dla Kremla i dowód posłuszeństwa wobec Putina.

Tak zwana „sprawa patriotów” to również straszak na białoruskie , które ośmieliło się po latach wyjść na ulice, by zademonstrować sprzeciw wobec rządów Łukaszenki, które doprowadziło do zubożenia narodu.

21 marca Aleksander ogłosił, że na Białorusi udało się zapobiec zbrojnym prowokacjom, planowanym przez finansowane z Zachodu, min. przez Polskę „bojówki”, które zajmują się m.in. szkoleniem wojskowym opozycyjnej „piątej kolumny”.

Jeszcze tej samej nocy rozpoczęły się masowe aresztowania byłych członków Białego Legionu, a państwowe media rozkręciły kampanię informacyjną na temat rzekomych planowanych prowokacji i przygotowań do wszczęcia masowych zamieszek.

 

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Twórca „Białego Legionu”: Nadszedł czas, gdy trzeba się określić, po której jesteś stronie

 1. Luk Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 23:42

  Łukaszenka to kundel Kremla. Jakiś czas temu nieco podszczekiwał na swego moskiewskiego pana, ale widać, że już wrócił do dawnej retoryki i działań. Na powrót stał się miłym dla Kremla pieskiem…

  • Vernyhora Odpowiedz

   26 kwietnia 2017 w 18:57

   @ luk,- Łukaszenka to nie żaden kundel, to prezydent Białorusi pozostawionej od początku „samej sobie”, a raczej wydanej na łup kacapii, przez NAS,- koroniarzy,- de facto- „starszego brata”!
   Ostatni zwrot Białorusi(czyt.Łukaszenki) w stronę kacapów, to tylko potwierdzenie nieudolności Polskiej polityki (czy tylko?)!
   Bo jak niby miałby zachować się, odpowiedzialny za swój naród polityk, jak zawierzyć skłóconej Polsce, przeżartej rusko-szwabską agenturą, która we własnych szeregach partii rządzącej, robi wojnę aby usunąć ministra ON, który jako jedyny jest godny zaufania sojusznika strategicznego?

   A ten głos prezesa o armii europejskiej(czyt.szwabskiej)
   to jak niby odebrać….?
   To przepraszam,- którędy, z kim, jak,i aby czy na pewno….?
   …mam takim zaufać co nie potrafią rozprawić się nie tylko z agenturą, ale nawet ze zwykłą hołotą niszczącą
   ich Państwo….
   śmieszne by było, gdyby nie było tragiczne i do tragedii nie prowadziło. A niestety prowadzi…i choćby włosy ze łba darł, nie poradzisz, musi widać się dopełnić…”po trzeciej nie więcej jak 5 mln pozostanie…”
   mam nadzieję, że winni tego z piekła nigdy nie wyjdą.

   ps.-przestrzegam przed „kundlami”- bo pogryzą (za).

 2. józef III Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 13:50

  nie rozumiem tej polskiej afirmacji białoruskich nazistów

  • Luk Odpowiedz

   21 kwietnia 2017 w 19:35

   Pogoń to nie nazistowski symbol tylko wspólny symbol Wielkiego Księstwa Litewskiego, Rzeczypospolitej oraz dzisiejszej Białorusi i Litwy.
   I nie dziwi mnie, że bolszewicy będącym u władzy Moskwie i Mińsku wszystko co im nie pasi nazywają „nazizmem”. Stary sowiecki, oczerniający chwyt…

   • józef III

    22 kwietnia 2017 w 13:19

    nie o znak chodzi ale o ideologię

   • profesor

    25 kwietnia 2017 w 09:52

    właśnie, racja, Józefie III, nie o znak chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *