Ziuganow: ręce precz od Lenina!

20 kwietnia 2017

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą rewolucji październikowej, jak bumerang wraca sprawa ewentualnego przeniesienia doczesnych szczątków Włodzimierza Lenina w inne, mniej rzucające się w oczy miejsce. Lider komunistów ostrzega: taki ruch podzieli społeczeństwo.

Według sondy przeprowadzonej przez niezależne , jedynie 31% Rosjan opowiada się za tym, by wódz rewolucji pozostał tam, gdzie jest, to znaczy w mauzoleum postawionym na Placu Czerwonym, pod murami Kremla.


Za głosem ludu idzie władza. Deputowani rządzącego ugrupowania do spółki z nacjonalistami od Żyrinowskiego wnieśli do Dumy projekt ustawy mającej umożliwić legalny pochówek szczątków Lenina.

Według projektu, powstać ma specjalna międzyresortowa komisja, której zadaniem będzie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” towarzyszące ponownym pochówkom ważnych postaci historycznych, przy czym każdy przypadek były rozpatrywany osobno.


Nie podoba się to szefowi Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej – Giennadijowi Ziuganowowi, który używając iście leninowskiej dialektyki, stwierdził, że 60% społeczeństwa, które życzy sobie pochówku Lenina zostało wprowadzone w błąd, ponieważ mowa jest o wtórnym pochówku, re-inhumacji, a to przecież co innego.

Przy okazji dostało się przeciwnikom politycznym. W rozmowie z Izwiestiami grzmiał: „ci, którzy, chcąc przenieść Lenina, rozbijają społeczeństwo, chyba mają za mało Donbasu i Czeczenii”… „To skończeni łajdacy” – pointował

Łajdacy – to słowo nie znika ostatnio z rosyjskiego słownika politycznego. Wczoraj tym samym określeniem premier poczęstował wypominających mu korupcyjną działalność opozycjonistów skupionych wokół Aleksieja Nawalnego.

Wracając do sprawy Lenina – gdy się na to patrzy chłodnym, zewnętrznym okiem, ma się wrażenie, że to kolejny temat zastępczy, mający przykryć fakt, że rosyjska gospodarka pewnym krokiem zmierza ku katastrofie.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Ziuganow: ręce precz od Lenina!

  1. vis Odpowiedz

    20 kwietnia 2017 w 23:39

    Cuchnące truchło lenina już od dawna powinno być spopielone i rozsypane na wietrze. I żadnych pamiątek po tym syfilityku i zbrodniarzu.

  2. ziutek Odpowiedz

    2 maja 2017 w 09:27

    ja bym tego nie ruszał, popatrzcie – środek miasta, które udaje cywilizowane miasto, a na środku miasta szopa z trupem – piękne podsumowanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *