Szefowa CKW na Białorusi ma pretensje do OBWE, za brak empatii dla lokalnych tradycji wyborczych

18 grudnia 2017

Szefowa Centralnej Komisji Wyborczej na Białorusi Lidia odpowiedzialna za fałszerstwa podczas kolejnych „wyborów” na Białorusi uważa, że nie ma prawa oczekiwać od białoruskich władz potępienia urzędników, którzy ingerują w . Jej zdaniem OBWE nie uwzględnia lokalnych tradycji wyborczych. 

Co przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Republiki Lidia Jermoszyna ma do powiedzenia w temacie sugestii OBWE, dotyczących zmian w białoruskim kodeksie wyborczym?


– Zacznijmy od tego, że od 2000 roku białoruskie ustawodawstwo wyborcze wielokrotnie się zmieniało, w związku z tym wiele zaleceń OBWE zostało spełnionych, mówi w rozmowie z dziennikiem „Respublika” Jermoszyna.

Według Jermoszynej, OBWE nie zwraca uwagi na lokalne tradycje. A to błąd.


– Na przykład nadal procesy wyborcze rozpatrywane są z punktu widzenia partycypacji partyjnej, podczas gdy my mamy większościowy system wyborczy, a partie są marginalne, nie uczestniczą w wyborach i nie wpływają na ich wyniki. Nasze partie (opozycyjne – red.) robią więcej hałasu, i nie wpływają na wyborców – powiedziała z zaskakującą szczerością Jermoszyna.

Zaufana urzędniczka Łukaszenki wyraziła też opinię na temat „korupcji”.

– Zawsze sądziliśmy, że w polityce dotyczy zdefraudowanych pieniędzy, a oni teraz mówią, że to przede wszystkim ingerencja rządu w wyborczy. Oczywiście nigdy się z tym nie zgodzimy, oświadczyła.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Szefowa CKW na Białorusi ma pretensje do OBWE, za brak empatii dla lokalnych tradycji wyborczych

  1. beka Odpowiedz

    19 grudnia 2017 w 12:45

    Mam w rodzinie dyrektora szkoły – więc jest w komisji wyborczej. Opowiada, że siedzą liczą głosy – udają że coś robią. W czasie tej „roboty” przyjeżdża grupa – przywozi zupełnie inne karty + gotowy protokół – tylko do podpisu.
    Wiedzą o tym wszyscy – mają świadomość w czym uczestniczą. Nie mogą zaprotestować bo: straci pracę, mieszkanie etc. Siedzi cicho (mówi przy wódce). Tak to działa. Przy okazji nowość – moi emeryci i renciści nie będą już głosować na Baćkę. Do tej pory popierali. Ale i oni juz odpadli. Nie ma to znaczenia – bo wynik będzie taki jaki ustali Baćka i przekaże tej alkoholiczce Jermoszynie (ona też chce żyć)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *