Putin „zagiął” Trumpa, ale ten kazał mu „wisieć” na telefonie

10 lutego 2017

Świat nie przestaje komentować ostatniej a pierwszej od zaprzysiężenia Trumpa rozmowy prezydentów USA i Rosji.

Goniący za sensacją żurnaliści – czasami też tak się zachowujemy – zwrócili uwagę na jeden epizod tej około 50-minutowej pogawędki z dnia 28 stycznia 2017 roku.


Chodzi mianowicie o ten moment, gdy zagadnął swojego amerykańskiego odpowiednika o układ START-3. Donald miał się wówczas skonfundować i poprosić o chwilę przerwy na konsultacje.

W tym czasie Władimir Putin słuchał sobie „Entertainera” albo innej popularnej melodii puszczanej w Białym Domu jako „czasoumilacz”,  a 45. prezydent USA gorączkowo budował zrąb wiedzy w temacie wcześniej sobie nieznanym.


O co chodzi z tym „START-em”? To skrótowiec nazwy STrategic Arms Reduction Treaty – opisującej amerykańsko-rosyjskie porozumienie w sprawie ograniczania zbrojeń strategicznych, czyli w tym wypadku głowic potrafiących przenosić ładunek jądrowy.

Do tej pory były trzy odsłony tegoż. Druga za Clintona (w 1993 roku). Ostatnia, ważne przez dekadę, w roku, który Andrzej Nowak jakże słusznie nazwał „annus horribilis” – czyli w 2010, w czasach Obamy i Miedwiediewa.

Clou całej imprezy stanowią liczby. A te są nieubłagane: o ile stosunek głowic w roku 2011 wynosił 1800 : 1537 na korzyść Stanów, o tyle obecnie wynosi 1796 : 1367 dla ROSJI. Świetny biznes zrobił , nie ma co!

Miejmy nadzieję, że Trump zrobi lepszy.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Putin „zagiął” Trumpa, ale ten kazał mu „wisieć” na telefonie

 1. Punisher Odpowiedz

  11 lutego 2017 w 14:07

  Trump nie da z siebie zrobić frajera jakiejś tresowanej KGB-owskiej łajzie! 😀

 2. Polak Odpowiedz

  11 lutego 2017 w 20:30

  CH[usun.red.] ROSJĘ — https://www.youtube.com/watch?v=p4Zanrkso2o

 3. Darek Odpowiedz

  12 lutego 2017 w 22:36

  Biznes z utylizacją ruskich rakiet był znacznie ciekawszy. Jeszcze za Jelcyna uruchomiono program „megatony na megawaty” gdzie pluton z glowic jądrowych był wysyłany do USA i tam przerabiany na paliwo MOX do reaktorów jądrowych. W zamian USA płaciło dolarami oraz dawało TYLE NATURALNEGO URANU ile zuzyłyby w/w elektrownie jądrowe. W teorii miało to dać Rosji trochę twardej waluty i zredukować arsenał jądrowy bez wływu na zasoby uranu dla celów pokojowych.

  Ów dil byłby całkiem niezłym posunięciem gdyby Rosja miała rozsądnych przywódców, a nie cwaniaczków a’la Putin. Ten brał dolary i uran (a ściślej U3O8) i oddawał przestarzałe głowice ktore wraz z upływem czasu traciły swoją wartość bojową (proces promieniotwórczego rozpadu plutonu i uranu zachodzi niezaleznie od tego gdzie jest zastosowany, nawet w magazynie). W tej chwili nie do końca wiadomo jak zachowa sie głowica z kilkudziesiecioletnim ładunkiem ale wiadomo jak zrobic nówkę z plutonu wyjętego ze zużytych prętów paliwowych… A jak USA płaci (właściwie płaciło bo program zakończył się bodajże w 2014r) za wymianę starych na nowe to tylko głupi lub uczciwy (w Rosji takiego przywódcy ze świeczką szukać) tego nie zrobi.

 4. prawda Odpowiedz

  14 lutego 2017 w 11:17

  Ja w ogóle nie czaje świata… Płacą za demontaż rosyjskich głowic, płacą za demontaż rosyjskich (a właściwie radzieckich) okrętów atomowych, a Rosja się śmieje im w twarz i buduje sobie nowe rakiety balistyczne, nowe okręty…

  • Pafnucy Odpowiedz

   14 lutego 2017 w 13:30

   Tu nie ma nic trudnego do zrozumienia. Amerykanie Rosji płacili (od czasów Lenina i Stalina), płacą (spadek obrotów handlowych w dobie sankcji gospodarczych jest tylko 3%) i będą płacić (wzmocnienie Rosji przeciw Chinom). Atom to przykrywka dla przelewów. Ponad to Żydzi mają w tym ogromny (życiowy) interes. Państwo Izrael w Palestynie się kończy i trzeba sobie znaleźć nowe miejsce do życia. Całkiem logicznym i rozsądnym miejscem są dawne tereny Chazarów. Obecnie należą do Rosji (i trochę do Ukrainy) więc bez jej udziału nie da się tego zrobić. Tutaj masz w skrócie: https://www.youtube.com/watch?v=ZFunccG_C7E

 5. rafi Odpowiedz

  19 lutego 2017 w 02:18

  Trump to nie Obama nie bedzie sie z putlerem cackał jak putin z Obama !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *