
Fot: t.me/christianvision
Ksiądz Wiaczesław Barok, proboszcz parafii w Rossonach na Witebszczyźnie w obliczu nieuchronności aresztowania wyjechał z Białorusi. Kilka dni temu obrońcy praw człowieka poinformowali, że przeciwko księdzu wszczęto postępowanie administracyjne.
Ksiądz Barok prowadzi na Białorusi kanał na YouTube, a także pisał w mediach społecznościowych. W grudniu 2020 spędził w więzieniu 10 dni, ponieważ opublikowaną przez niego antyfaszystowską karykaturę uznano za „demonstrację symboli nazistowskich”.
O decyzji wyjazdu księdza Baroka zdecydowały prawdopodobnie groźby Aleksandra Łukaszenki, skierowane 2 lipca do białoruskich katolików.
Kanał “Chrześcijańska Wizja” w Telegrami informuje, że duchowny wkrótce poinformuje parafian o swoich planach.
Białoruski reżim posłał za kratki księdza katolickiego. Za kazania
oprac. ba za t.me/christianvision

