Nie ma zgody na gloryfikację przestępców. Od Ukrainy oczekujemy determinacji

17 lutego 2017

historyczna uprawiana przez Ukraińców jest nie do zaakceptowania – mówił w programie „Gość poranka” poseł Michał .

Wspieramy Ukrainę w walce z Federacją Rosyjską, ale nie ma zgody na gloryfikacje przestępców jak i członkowie OUN czy UPA. Jeśli Ukraina chce dołączyć do grona krajów europejskich, to z Banderą na sztandarze będzie to niemożliwe. W szeroko rozumianym interesie Polski jest wspieranie naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. My wyrażamy chęć współpracy, oczekujemy takiej samej determinacji po drugiej stronie – podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości.


Polityka historyczna jest tematem rozmów z ukraińskimi parlamentarzystami goszczącymi w Polsce. W czwartek i piątek 11 deputowanych z różnych frakcji Rady Najwyższej Ukrainy należących do polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej odbywa cykl spotkań,  m.in. w Sejmie RP. Wiceszef MSZ Jan poinformował, że strona polska chce rozmawiać z nimi o współpracy w dziedzinie polityki historycznej.

W czwartek z deputowanymi z Ukrainy spotkał się prezydencki minister Krzysztof . Tematem rozmowy były m.in. sprawy związane z dialogiem historycznym i działaniami, jakie są do podjęcia w tym zakresie.


– Apelowałem, aby przez prawdę dojść do wspólnej oceny historii, a nie próbować pisać ją odrębnie, gdyż wtedy tworzymy niepotrzebne bariery między społeczeństwami – powiedział po spotkaniu minister Szczerski.

Krzyszrof Szczerski poinformował, że rozmawiał z ukraińskimi politykami również o bezpieczeństwie, o sytuacji ekonomicznej Ukrainy i reformach niezbędnych do zwalczenia korupcji. Poruszony został także temat spotkania prezydentów Polski i Ukrainy w najbliższą sobotę, podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Kresy24.pl/tvp.info, IAR, PAP

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

62 odpowiedzi Nie ma zgody na gloryfikację przestępców. Od Ukrainy oczekujemy determinacji

 1. DOn Wasylo Odpowiedz

  17 lutego 2017 w 10:43

  Ukraińcy tak ! banderowcy nie ! To takie proste.

  • gosc Odpowiedz

   17 lutego 2017 w 11:26

   prawda

  • ukrainski lviv Odpowiedz

   18 lutego 2017 w 20:49

   Niech zyje wolne Krolestwo Galicji i Ukrainy ,slawa herjom UPA. A lachy musza nam zwrucic naszeziemie krakowskie chelmskie ,bieszczady,przemysl .A do naszych herojow polsce radze niewpychac nosa nieswoje sprawy ,to sa Ukrainscy heroje ktorzy walczyli z wrogami(okupantami) o wolnosc Ukrainy .Dla Ukraincow Bandera i Suhevycz to jak dla lachow pilsudzki i dmowski.

   • observer48

    19 lutego 2017 w 05:01

    @ukrainski lviv
    Po upadku kacapii Ukraińcy z południa i wschodu Ukrainy wyduszą banderowską swołocz, niczym pluskwy. Dla nich Bandera i Szuchewycz to tacy sami zbrodniarze, jak dla Polaków i kacapów. Jest was, Banderowców, w sumie po obu stronach polsko-ukraińskiej granicy jakieś trzy do pięciu milionów i jest to najbiedniejszy region po stronie ukraińskiej. Bez legalnej i nielegalnej pracy w Polsce, a także przygranicznego handlu, wyzdychalibyście na Wołyniu, jak rude myszy.

    Nie umiecie się rządzić i nigdy nie umieliście. W 1992 r. PKB na głowę ludności na Ukrainie było nieco wyższe, niż w Polsce. Po 25 latach Polskie PKB na głowę ludności jest sześć razy wyższe, niż Ukrainy, bo rozkradliście swoje państwo i nadal je rozkradacie. Tak na zachodzie, jak na wschodzie jedno was łączy: wszechobecne złodziejstwo i korupcja bizantyjskich rozmiarów. To z powodu korupcji nie otrzymaliście i prędko nie otrzymacie nowoczesnej broni przeciwpancernej i innej, bo nikt wam nie wierzy. Widocznie inaczej nie potraficie. Jak wam „Lachy” w Polsce przestaną finansować wasze banderowskie organizacje i podręczniki, będziecie się modlić o pieniądze do Bandery i Szuchewycza.

   • cherrish

    19 lutego 2017 w 15:02

    Dlaczego redakcja pozwala na wysławianie bandytów z upa na terenie Polski?

   • Jarema

    19 lutego 2017 w 23:08

    Twoi heroje to byli zwykli kolaboranci i zbrodniarze – najpierw pomagali Niemcom mordować Żydów, a potem wymordowali bezbronne polskie dzieci, kobiety i mężczyzn. Nie licz na to, że Polska o tym zapomni i przemilczy tą zbrodnię. Jesteś wzorcowym przykładem Ukraińca o antypolskim resentymencie.

   • DOn Wasylo

    20 lutego 2017 w 08:35

    Jakieś leczonko? Odstaw te leki bo ci szkodzą 🙂

   • Pafnucy

    21 lutego 2017 w 13:41

    I dorzucimy „u krainie” jeszcze „rdzenne ukraińskie miasta” Poznań, Berlin i Paryż. Cieszę się, że na „u krainie” są tacy analfabeci i durnie jak „ukrainski lviv” bo to gwarantuje, że to szambo szybko upadnie i się rozpadnie.

  • wnuk rezuna Odpowiedz

   19 lutego 2017 w 00:56

   Problem z Ukrainą polega na tym , że nie mamy i nie będziemy mieli z niej, chyba nigdy , żadnych korzyści.
   Natomiast prawdopodobne są problemy, znacznie większe niż te które mamy dzisiaj .
   Gospodarczo Ukraina jest zerem . Siła nabywcza ludności to dramat . Dodatkowo Ukraina chroni dostęp do swego rynku przed naszymi towarami . Trudno tam coś sprzedać w większej ilości droższych towarów , jeszcze trudniej zaryzykować inwestycję . Obroty w handlu z Ukrainą wstydliwe i tutaj nic się nie zmieni .
   Geopolitycznie Ukraina kreuje się na mocarstwo regionalne i do wszystkich sąsiadów podchodzi roszczeniowo a nawet z buta . Chce do Europy, bo widzi na przykładzie Polski , że tam dają dobrze w koryto, ale mentalnie , moralnie i politycznie zanurza się w szambie
   archaicznego , wręcz faszystowskiego nacjonalizmu . Korupcja , złodziejstwo , moralna zgnilizna czego efektem fortuny oligarchów i wszelkich „elit” …a po drugiej stronie „naród” rzeżbiony jak bydło z minimalną płaca 200 zł miesięcznie , czy średnim zarobkiem powyżej 600 zł miesięcznie . To „państwo” jest chore genetycznie i nie ma szans na szybki racjonalny rozwój …a Rosja zawsze zadba aby pacjent nie wyzdrowiał .
   Ukrainę należy wspierać bo to w naszym interesie , ale w sposób racjonalny bez tych idiotycznych ustępstw i unikania problemów spornych , które oni postrzegają jako słabość . Skoro coś dajemy , musimy dwa razy tyle żądać !!! , bo na tym polega polityka i Ukraińcy innej też nie rozumieją . Ukraińcy jak i Rosjanie szanują tylko siłę i tylko w ten sposób możemy coś zdziałać bez tych głupich sentymentów .
   Trzeba sobie wybić z głowy , ze Ukraina może być naszym przyjacielem czy sojusznikiem . Oni maja zupełnie inne priorytety dla których Polska jest raczej przeszkodą !!! . Gloryfikacja banderyzmu poszła na Ukrainie już tak daleko, że jest traktowana przez wszelkie elity jako racja stanu której jakakolwiek krytyka jest niemożliwa, choćby z obawy o własne korytka .Czytam komentarze ukraińskich mediów i pozbywam się ostatnich złudzeń .
   Trudno przewidzieć czy Ukraina ma szansę stać się kiedyś krajem europejskim , raczej jest skazana na role buforu między Wschodem a Zachodem i tylko bankructwo ruskiego świata mogłoby tę sytuację zmienić , albo przemiana Ukrainy w gospodarczego tygrysa . Akurat to ostatnie to sfera fantasmagorii.

   • joe

    20 lutego 2017 w 02:50

    Piękny komentarz. Dzięki.
    Ukraina próbuje wykreować się na regionalne mocarstwo. Zapomina jedynie, że nie ma żadnych tradycji, żadnego punku odniesienia w historii. Nie ma szans na to. Jeśli Ukraina nie dołączy do Polski na zasadzie wzajemnego poszanowania i prowadzenia interesów, zostanie pożarta przez Rosję i tyle.
    Zresztą za niepodległość trzeba zapłacić krwią. Ukraińcy dopiero teraz powoli to poznają. Może kiedyś zmądrzeją i powiedzą: tak, Bardera to był bandyta, my mamy teraz prawdziwych gierojów z Donbasu.

   • DOn Wasylo

    20 lutego 2017 w 08:34

    100% Nie inwestuje się w ryzykowne interesy a Ukraina to właśnie takie państwo „specjalnej troski”.

 2. prawy Odpowiedz

  17 lutego 2017 w 10:47

  „Apelowałem, aby przez prawdę dojść do wspólnej oceny historii, a nie próbować pisać ją odrębnie, gdyż wtedy tworzymy niepotrzebne bariery między społeczeństwami – powiedział po spotkaniu minister Szczerski.”

  Tak.. tak ! Najlepiej byłoby aby historię, Żyd z Hitlerem wspólnie pisali albo polskie niemowlę (jak skoro nie mówi?)np. z Szuchewyczem. .

  Tak napisana historia byłaby SUPER.

  • observer48 Odpowiedz

   17 lutego 2017 w 11:27

   @prawy
   Nie bardzo do mnie dociera ten bełkot. Jakieś konkretne propozycje, lub analizy?

   • prawy

    17 lutego 2017 w 11:58

    Czytelnicy oceniają ,co jest bełkotem,każdy dla siebie..

    Konkrety tej w sprawie to mają OBOWIĄZEK przedstawiać tacy politycy RP, jak właśnie Szczerski.

    W/g mojej oceny to właśnie on posługuje się ogólnikami i banałami takimi jak od wielu już lat posługuje się RP wobec np. Lietuvy ze znanymi rezultatami i o których po latach kolportowania banałów i ogólników przez RP, „wydusił” wreszcie z siebie, dudziny doradca, VEL.

    Szczerskiemu do Vela bliziutko, mogą sobie pogadać chyba że już ustalili na życzenie Dudy że i stosunku do Ukrainy, RP podobną „genialną ” taktykę stosować będzie.

   • Jan53

    17 lutego 2017 w 12:00

    Wypowiedz p.Szczerskiego w sprawie wspólnej histori @prawy komentuje wg.mnie ze ma to się tak samo jak wspólne pisanie podręcznika historii polsko-niemieckiego czy wspólne opracowania zespołu historykow polsko-rosyskich w sprawie wojny polsko-bolszewickiej czy pozostanie w Polsce po 1945r.”Wyzwolenczej Armii Robotniczo-Chlopskiej”
    Taki sam sens ma wspolna historyczna komisja polsko-ukrainska.

   • Pafnucy

    21 lutego 2017 w 14:06

    To znaczy, że historia jest taka jakie są znane fakty a nie się ją wzajemnie ustala. Jaki może mieć „u krainiec” inny punkt widzenia od Polaka w kwestii mordowania niemowląt ? Można mieć inny niż co najmniej negatywny ? Jeśli taki mają „u kraińcy” to nie mamy o czym rozmawiać. Na obecną chwilę ludobójstwo na Wołyniu to dla nich „skutek uboczny II wojny polsko – ukraińskiej”. To tak jakby Niemcy pisali że Holocaust to skutek uboczny jakiejś wojna niemiecko – żydowskiej (bo Żydzie przecież byli „ogromnym” zagrożeniem). A do tego doszłoby, że Żydzi muszą „ustalać” wspólną wersję tej „trudnej historii” z Niemcami żeby nie urazić niemieckiej „wrażliwości historycznej”. Jak można w ogóle mówić o takim bestialstwie jakie miało miejsce na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej „my widzimy to inaczej” lub „nasz punkt widzenia jest inny” (tak mówią i piszą „u kraińcy”)? Jaka „wspólna” wersja historii ? „prawy” 100% racja.

 3. SyøTroll Odpowiedz

  17 lutego 2017 w 11:33

  Za późno, o co najmniej trzy lata. Możemy „wspierać Ukrainę w walce z Federacja Rosyjską”, ale nie powinniśmy wspierać pewnej („proeuropejskiej”) części społeczeństwa ukraińskiego w walce z inną („prorosyjską”) częścią społeczeństwa ukraińskiego.

  • ltp Odpowiedz

   17 lutego 2017 w 16:45

   już chyba sam nie wiesz , co piszesz?

   • Demon

    18 lutego 2017 w 15:55

    Wie, bo to kacapski troll, pożyteczny dla kremla idiota. Pisze, to czego oczekuje jego guru, Putler. Za to szmacie płacą.

   • Pafnucy

    21 lutego 2017 w 14:09

    Wie doskonale co pisze i pisze prawdę. Tylko nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Słaby poziom nauczania macie w tych „u kraińskich” gimnazjach.

 4. Jan53 Odpowiedz

  17 lutego 2017 w 11:46

  A ilez to razy można powtarzac te same slogany przez PiS?Dajemy im czas na przemyślenie w sprawie „ich bohaterow” i albo zrozumieja ze ludobójstwo to nie bohaterstwo albo dalej będą sobie wychwalać bandziorow – wtedy trzeba im będzie podziekowac,wypiac d……i zajac się swoimi sprawami.Ograniczyc przyjazdy na nauke(na korzyść Bialorusinow)Weryfikacja wiz pracowniczych oraz Kart Polaka.Zaczac inwestować(z rozwaga)w okolicach Grodna,Wolkowyska,Lidy,Nowogrodka czy Baranowicz.Silnie rozwinąć turystykę na tych terenach a Polakow tam mieszkających namawiać na agroturystykę.Objac ruchem bezwizowym obszar 50km.od granicy RP w glab Bialorusi i starac się zrobić po roku to samo co z Królewcem.Napewno efekty będą lepsze niż z „Ukraina” a i problemów będzie mniej.Trzeba tylko chcieć a nie gadac.

  • prawy Odpowiedz

   17 lutego 2017 w 12:09

   Nawet na specjalną ustawę lub praktykę istniejących przecież w naszym prawie przepisów antynazistowskich, RP się nie zdobyła.

   Tzw. samorządowcy na maxa zużywają polskie środki publiczne na wizyty i „biesiady” z ukronazistami oraz „partnerstwa” z ukraińskimi miejscowościami gloryfikującymi ludobójców z Genocidum Atrox.

   Duda milczy na wezwanie potomków bliskich i ofiar Genocidum Atrox a jego Szczerski tylko memle.

   Nigdzie nie upamiętniono Rumla lub np. Cybulskiego itd.itp.

  • prawy Odpowiedz

   17 lutego 2017 w 12:55

   ” Jeśli Ukraina chce dołączyć do grona krajów europejskich, to z Banderą na sztandarze będzie to niemalże niemożliwe – powiedział Dworczyk.”

   „niemalże” ?
   Co to oznacza? Że RP się zgodzi pod pewnymi warunkami?
   Zmiękcza ?
   Zmiękcza.
   Na polecenie Prezesa?
   Taki taniec z figurami, krok do przodu ,krok do tylu
   Taniec w sprawie Genocidum Atrox uprawiany ?
   Nie wstyd?

   • prawy

    17 lutego 2017 w 13:01

    Miller dworczykowego „mięknięcia” Prezesa, nie zauważył.

    http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/leszek-miller-kaczynski-mocno-ale-zasadnie-o-relacjach-polsko-ukrainskich-na-ukrainie-szerzy-sie-kult-upa

 5. Nie komentujcie mojej wypowiedzi. I tak nie odpiszę. Odpowiedz

  17 lutego 2017 w 12:45

  Teraz się dopiero doczepili Bandery i UPA, jakby Ukraińcy dopiero od rozpoczęcia Majdanu zaczęli ich gloryfikować. Na Ukrainie zaczęła się rewolucja i Polacy uznali, że to najlepszy moment na wyjaśnienie przeszłości z Ukrainą, lecz gdy nastała wojna, uznano, że to jeszcze lepszy moment. ,,Gratuluję” wszystkim, którzy tak myślą. Dworczyk to powinien się podać do dymisji, bo z nim jeszcze PiS będzie mieć problem.

 6. Jarema Odpowiedz

  17 lutego 2017 w 12:53

  Pan Dworczyk nie powiedział tych słów przypadkowo. Mieliśmy niedawno wiele wystąpień po ukraińskiej stronie mówiących mniej więcej tak – nasza ziemia nasi bohaterowie – mam tu zwłaszcza na myśli Wiatrowycza świętującego powstanie UPA. I okazuje się, że Polska zaczyna być stanowcza – albo Europa, albo kult Bandery. To dobra zmiana. Tyle i aż tyle Polska może zrobić – przedstawić własne stanowisko wobec bestialskiego ludobójstwa dokonanego przez UPA. Co wybiorą Ukraińcy i ich elity, to nie nasza sprawa. Z reguły, po odłączeniu się w XVII w. od Rzeczpospolitej oni wybierali głupio ze zgubą dla siebie.

  • prawy Odpowiedz

   17 lutego 2017 w 18:01

   Przyjecie jakiegokolwiek kraju do EU będzie wymagało zgody Polski .
   Czyż nie tak?

  • miki Odpowiedz

   18 lutego 2017 w 12:05

   Dokładnie. Ja to widzę tak-po Majdanie stosunek do historii jeszcze nie był do końca określony, nie wiadomo było do końca jeszcze w jakim kierunku wszystko pójdzie.Teraz sytuacja gospodarcza jest fatalna-pogarsza się, sytuacja społeczno-polityczna również się pogarsza więc władza stawia na politykę historyczną i na taka która jest w sprzeczności z nasza racją stanu. Wniosek-Ukraina upadnie! Po prostu nie ma innej opcji…..A my cóż my mozemy zrobić? Nie dokonamy za nich właściwego wyboru. Możemy co najwyżej wskazać kierunek co też nasze władze czynią. I żeby była jasność upadek Ukrainy nie będzie niczym złym dla Polski, wprost przeciwnie.Nie będzie bo Rosja sama w sobie jest za słaba aby ją przełknąć.Tu się otwiera dla nas furtka aby wrócić na kresy. Taki chichot historii……..

 7. Tedy Odpowiedz

  17 lutego 2017 w 13:01

  dziadek walczył z nazistami z zachodu,my pudym sie bic z nazistami ze wschodu

 8. Ryszard Felsztyński Odpowiedz

  17 lutego 2017 w 14:45

  Hitro żopy są nie reformowalni , pracowałem z rusko jezycznymi 15 lat i o ile ci z wschodniej czy środkowej Ukrainy są normalni to z bander landu( zachodnia Ukraina) już nie , w dużej większości sa to ludzie bez honoru donosiciele, .Ukraińcy z pozostałej części kraju nimi pogardzali- nie wzięło się to znikąd pokazali swoja klasę-odwagę i męskość na Wołyniu I Podolu .Mam nadzieje ze wreszcie się Pis obudzi i będzie całkowity zakaz wstępu do Polski dla miłośników bandery OUN czy UPA , polskie służby specjalne jeśli będzie tylko taka wola polityczna raz dwa wyczyszczą te brunatne towarzystwo i pieczątki w paszportach z zakazem wjazdu do RP na co najmniej 5 lat

  • kresowiak Odpowiedz

   17 lutego 2017 w 16:15

   w tarnopolu zmienili nazwę ulicy na ss galizien

   • pol

    17 lutego 2017 w 19:44

    A w Moskwie jest ul ,Stalina, lenina i naszego Feliksa Dzierżyńskiego znanego Polaka ! nie wspomne o Berii i Wiaczesławie Mołotowie znanym pokojowym działaczom ! .A i w USA to biją murzynów ! .

   • Victor

    18 lutego 2017 w 14:37

    @pol
    Ale nie przyjaźnimy się z Rosją kultywującą stalinowskie wzorce. ponoć niemoralne. Za to przyjaźnimy się z Ukrainą kultywującą wzorce Dywizji SS Galicja.

   • cherrish

    20 lutego 2017 w 15:21

    @pol „naszego” Dzierżyńskiego? Nie jestem jego wielbicielem, ale zapisz to gdzieś sobie, on nie był Ukraińcem.

 9. Mysz Odpowiedz

  17 lutego 2017 w 14:54

  przecież jakby został wprowadzony zakaz wjazdu Ukraincom,z powodu gloryfikacji nazizmu,to by w 1 dzień rozprawili sie z kultem upa,i oun.bo oni wolą pracować i godnie żyć,mają rodziny do wykarmienia,a 2 procęt debili chce ich wciągnąć w czarną dziure jaką jest gloryfikacja nazistów z upa i konflikt z Polską.Więc niewiem na co nasze wladze licza,do dzieła.

 10. Led Odpowiedz

  17 lutego 2017 w 17:27

  a ja wcale sie niedziwie że Polacy opuszczają Polskę i osiedlają się za granicą,bo oni maja juz dośc sponsorowania banderlandu przez władze Polski i ośmieszanie ich jako narodu.

  • Demon Odpowiedz

   18 lutego 2017 w 16:02

   Co ty pi…, trollu ? Puknij się w ten pusty sagan i przestań wypisywać te putlerowskie p…

   • Pafnucy

    21 lutego 2017 w 14:30

    „Moje wpisy świadczą o mnie”. Wyrażaj się.

 11. Jerzyk Odpowiedz

  17 lutego 2017 w 20:03

  Czego oczekujemy od Ukrainy? – Od chamów nie oczekuje się satysfakcji. Chamów szczuje się psami.

  • marek Odpowiedz

   18 lutego 2017 w 03:00

   Zapewniam ze nie znajdziesz chętnych do tego niemieckich wilczurków czy rosyjskich terierów.

  • Demon Odpowiedz

   18 lutego 2017 w 16:03

   Jeszcze więcej na szczucie zasłużyli Moskale.

  • przemysl.UK Odpowiedz

   18 lutego 2017 w 20:55

   Takich chamow od zmywaka. lechickie chamy nikt ich w europie nielubi nawet amerykanie traktoja ich jak chloptasi na posylki ,takie polskie pucybuty ,przynies wynies pozamitaj.

   • Pafnucy

    21 lutego 2017 w 14:49

    No to spójrz w lustro. Pewnie ujrzysz człowieka „sukcesu” i przedstawiciela „narodu zwycięzców”. Płaczecie i żalicie się na Polskę a prawda jest taka, że byście bez tej Polski już dawno zdechli. Całe szczęście, że wracacie już do ruskiego świata i Putin was szybko ustawi. Skończy się problem z „u krainą” razem z całą „u krainą”. „przemysl.UK” ??? Aż tak źle Przemyślowi życzysz ? Chcesz przyłączyć salon do chlewa ? Kiedy banderowskie pały zrozumieją, że macie bardzo niewielkie możliwości wyboru? Możecie być albo z Polską albo z Rosją. Niepodlegli i suwerenni nie będziecie nigdy.

 12. amtrak1971 Odpowiedz

  18 lutego 2017 w 01:21

  ,,Polska od Baltyku do Morza Czarnego ,,, Krolewiec do Polski ,,,gonic bandytow ze wschodu ,,,Wielka Polske daj panie Boze nam ,,,ze 10 lat Moskwa bedzie pod okupacja polska ,,, bedzie bal na Kremlu i odbierzemy skradzione dziela sztuki ,,kacapy poczuja polski bat na swojej skorze ,,oj poczuja

  • miki Odpowiedz

   19 lutego 2017 w 18:35

   35 lat temu nikt nie liczył się z tym ,że Polska może być wolnym od ZSRR krajem. Ja wierzyłem ,że tak będzie. 25 lat temu nikt nie liczył się z tym iż możemy się ciagle przez następne 25 lat szybko rozwijać i mieć realne szanse w końcu dogonić Zachód. Ja wierzyłem. Wierzę również ,że Polska będzie do Morza Czarnego, że Królewiec będzie nasz, że będziemy gonić bandytów ze Wschodu do Uralu bo za Uralem zrobią to Chiny, że Moskwa będzie pod naszą okupacją, że będzie rewolta kacapów i nasza pacyfikacja tych terrorystów (piszę tak przekornie bo oni zawsze nazywali naszych powstańców bandytami 🙂 )nazwana przez nas „słodką zemstą”, wierzę że poczują polski bat na swojej skórze bo są nauczeni być posłuszni jedynie jak mają bat nad sobą. Nie mam jedynie pewności odnośnie odebrania skradzionych naszych dzieł sztuki bo to są w pewnym sensie tacy talibowie i mogą je bezpowrotnie zniszczyć……….

  • Pafnucy Odpowiedz

   21 lutego 2017 w 14:52

   Z twoją głową wszystko w porządku ? Może na wszelki wypadek nie odstawiaj tych lekarstw. Czy może miałeś zły sen ?

 13. prawy Odpowiedz

  18 lutego 2017 w 07:33

  Aktualia:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/ukrainska-urzedniczka-mowila-o-etnicznych-ukrainskich-ziemiach-w-polsce

  „Teraz się dopiero doczepili Bandery i UPA, jakby Ukraińcy dopiero od rozpoczęcia Majdanu zaczęli ich gloryfikować.”

  To jest prawdziwa ocena np.ks.I I I-Z,Siemaszków,Kulińskiej,Żar itd. itp. ?

 14. prawy Odpowiedz

  18 lutego 2017 w 07:44

  „„Teraz się dopiero doczepili Bandery i UPA, jakby Ukraińcy dopiero od rozpoczęcia Majdanu zaczęli ich gloryfikować.””

  Dopiero teraz ?
  Kto w RP latami usilnie, ten proces gloryfikacji ludobójców ukrywał,wzbielal?
  Czy ich nazwiska,struktury nieznane są ?

  Przecież są doskonale znane i zawsze można skorzystać dla odświeżania pamięci, z dostępnego naszym pokoleniom netu, który niczego nie zapomina.

  Po co udawac glupa?
  Dla osmiesenia sie?

 15. łotseredek Odpowiedz

  18 lutego 2017 w 08:14

  co to za łysy dziod na tym portrecie ?

 16. prawy Odpowiedz

  18 lutego 2017 w 08:22

  „A w Moskwie jest ul ,Stalina, lenina i naszego Feliksa Dzierżyńskiego znanego Polaka ! nie wspomne o Berii i Wiaczesławie Mołotowie znanym pokojowym działaczom ! .A i w USA to biją murzynów ! .”

  Co jest w tym wpisie łganiem a co prawdą?

  Gdzie w Moskwie jest ulica Stalina,Berii,Mołotowa ?
  Kiedy i czy współcześnie, tak nazwano te ulice?

  Przecież dla korzystającego z netu to żaden problem ustalić stan faktyczny w tej sprawie.

  Czy w USA biją Murzynów?
  Zapewne.
  Czy w USA biją niemurzynów?
  Zapewne.

 17. prawy Odpowiedz

  18 lutego 2017 w 09:04

  Gloryfikatorzy sprawców Genocidum Atrox na Ukrainie i wybielacze i kłamcy w RP,często stosują jeden stalinowski zabieg.
  Mianowicie, tak jak w/g tego stalinowskiego chwytu, to nie Sowieci lecz Niemcy popełnili katyńską zbrodnię (wcześniej zaprzeczenie tej zbrodni,uciekli do Mandzurii).
  W naracji gloryfikatorów,negacjonistów i wybielaczy to nie ukronaziści lecz sowieccy partyzanci tylko przebrani za banderowców, mordowali z wyszukanym bestialstwem np.polskie niemowlęta.
  Dodatkowo dodają, że Sowieci czynli to po to, aby upaćkać hirojstvo OUN/UPA.

  Komisja Burdenki i jej wywody to brat bliźniak jednojajowy, ukraińskiego IPN-u.
  Burdenko to bliźniak Wiatrowycza.

  Tak jak wtedy nie brakowało użytecznych idiotów aby kolportowac wymysły Burdenki tak i obecnie ich nie brakuje, aby z zapałem kolportować wymysły Wiatrowycza.

  Niezliczone dowody na istnienie takich idiotów,znajdują we wpisach tego portalu i całym necie.

  Motyka wybiera się do Kijowa aby dyskutować z Wiatrowyczem.
  Goetel dyskutował z Burdenką?

  • prawy Odpowiedz

   19 lutego 2017 w 20:35

   Od tego hiroja zaczyna się w Parośli, hirojska droga UPA.

   http://www.mysl-polska.pl/1165

  • prawy Odpowiedz

   20 lutego 2017 w 09:50

   O pryncypiach i poczuciu przez tzw. elity polityczne realnej wspólnoty z polskim narodem, rzecz dosadna.

   http://isakowicz.pl/przeciwko-pompowaniu-pieniedzy-polskich-podatnikow-na-ukraine/

 18. skończcie ze zdartą płytą Odpowiedz

  18 lutego 2017 w 13:01

  Ile można ciągle powtarzać to samo? ,,Nie ma zgody”, ,,nie ma zgody” i ,,nie ma zgody”. Na wymioty się już zbiera, gdy ciągle słyszy się to samo w mediach, a nie z ust polityków kierujących swoje uwagi do ukraińskich polityków. Rozmawiał ktoś z nimi twarzą w twarz? Nie? To niech przestaną powtarzać w kółko to samo.

 19. rafi Odpowiedz

  19 lutego 2017 w 02:23

  Nie na taki rząd głosowałem jeśli za trzy lata dalej ten pis bedzie lizał dupe tym banderowcom to juz nie zagłosuje !!

 20. przemysl.UK Odpowiedz

  19 lutego 2017 w 15:34

  Ukraina bedzie mocarstwem regjonalnym!!!!!

  • observer48 Odpowiedz

   20 lutego 2017 w 14:00

   @przemysl.UK
   Tak, z PKB dużo mniejszym, niż PKB polskiego Mazowsza. Jeśli Ukraina będzie rządzona tak, jak dotychczas, to po upadku i rozpadzie kacapii zostanie rozczłonkowana między Turcję, Rumunię, Węgry, Słowację i Polskę tak, jak to przewiduje George Friedman w swojej książce „The Next 100 Years”. Zaglądnij na str. 137! Rozkradliście swoje państwo i dalej je rozkradacie. Dojdziecie do punktu, gdzie nie zostanie już nic do ukradzenia, weźmiecie się nawzajem za łby i powybijacie bez pomocy z zewnątrz. http://www.mysearch.org.uk/website1/pdf/715.2.pdf

  • Pafnucy Odpowiedz

   21 lutego 2017 w 15:01

   Tak. Masz rację. Regionu gdzieś między Zaporożem a Smotryczem.

 21. lew Odpowiedz

  19 lutego 2017 w 17:54

  @amtrak1971, piłeś to nie tylko odnosi się do maksymy „nie jedz”, ale rownież „nie siedz przed kompem”, czego dowodem są twoje brednie.

 22. Mysz Odpowiedz

  20 lutego 2017 w 11:19

  a mi sie smiać chce z patryjotów ukrainskich,którzy siedzą unas pracują i wspierają naszą gospodarke i wypisują że w ten sposób ukraina bedzie mocarstwem regionalnym,panie przemysl uk zdradzasz pan swoj kraj,osłabiasz go i pisząc takie słowa siedząc w Polsce ośmieszasz go dodatkowo,niby jak ma stac sie mocarstwem jak zamiast pracowac u siebie doita polskie krowy i huśtata torby Polskim bykom w oborze.hee ?

 23. Janek Odpowiedz

  20 lutego 2017 w 12:35

  Heroje uciekli z Krymu dam gdzie pieprz rośnie.

 24. krzysztof Odpowiedz

  18 maja 2017 w 22:25

  No,ale im się dostało,weźcie lepiej kredki i lećcie mazać
  po ulicy.A CO IM ZROBICIE ?????????
  Cała Europa wie że to „coś” idzie w stronę FASZYZMU,no i co,jeszcze wsparcie dostają,nawet tych którzy tu siedzą,
  plują nam w twarz nie umiecie wziąć za ryło,tylko Kaczyński coś wycedził.A cichymi wielbicielami są prawie
  wszyscy.Pytam jeszcze raz: CO IM ZROBICIE ?????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *