Miedwiediew: USA chcą wyprzeć Rosję z Europy i pogrzebać Nord Stream 2

22 września 2017

Podczas konferencji prasowej w Sankt Petersburgu premier Rosji Dmitrij zarzucił , że chcą wyprzeć Rosję z unijnego rynku dostaw gazu, i że w tym celu chcą zniszczyć projekt za pomocą wszelkiego rodzaju decyzji prawnych i sankcji; okazując „niedwuznaczny wpływ na Unię Europejską”.

Konferencja odbyła się po spotkaniu Miedwiediewa z premiere Finlandii Juhą Sipilae. Rosjanin pochwalił Finlandię za to, że „nie upolitycznia” sprawy Nord Stream 2. Premier Finlandii zrewanżował się stwierdzeniem, że dla Finlandii NS2 to problem głównie ekologiczny, ale na razie nie ma powodów, by protestować, bo nic nie wskazuje na to, by szkodził ekologii.


Miedwiediew krytyczny był natomiast wobec Komisji Europejskiej mówiąc, że jej stanowisko nie jest pragmatyczne, ale negocjacje trwają.

Zdaniem Miedwiediewa USA naciskają na Komisję Europejską, bo są przeciwko drugiej nitce gazociągu bałtyckiego z Rosji do Niemiec. Jak mówił Miedwiediew, chcą pogrzebać ten projekt, by sprzedawać w Europie swoją energię.


Oprac. MaH, gazownictwo.wnp.pl

fot. kremlin.ru, CC BY 4.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Miedwiediew: USA chcą wyprzeć Rosję z Europy i pogrzebać Nord Stream 2

 1. gość. Odpowiedz

  23 września 2017 w 08:40

  Miedwiediew ta kukła ,która nie ma nic do powiedzenia przy Putinie.Chłopie,kup sobie buty na wysokim obcasie.Dowartościuj siebie chociaż w ten sposób.

 2. ktos Odpowiedz

  25 września 2017 w 07:58

  Nikt nie mialby nic do Nord Stream 2 gdyby nie fakt ze kiedys tam jeden z gosci w Rosji powiedzial „nie lubicie nas? Zakrecamy wam gaz”. Od tego momentu rurociag przestal byc narzedziem ekonomii a stal sie polityki. Trzeba bylo nie upolityczniac sprzedazy surowcow, nie byloby protestow.

 3. observer48 Odpowiedz

  25 września 2017 w 10:37

  A czego innego kacapskie sukinsyny mogą się spodziewać.

 4. lubicz Odpowiedz

  28 września 2017 w 23:45

  A po co rosja w Europie – pytam grzecznie. Otóż Europa to wykwintny salon dla dobrze urodzonych. Rosjanie ze swoim pijaństwem i „obyczajami” do Europy nie pasują w żaden sposób. Mogą być tylko przejściowo, jako turyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *