Łukaszenka o świętości granic i suchym prochu – na wszelki wypadek

22 stycznia 2018

Aleksander wyznaczył służbom granicznym nowe zadania na 2018 rok. Podczas spotkania z dowództwem Komitetu Granicznego mówił o zagrożeniach dla bezpieczeństwa państwa i wyraził niezadowolenie z niedostatecznej pomocy świata w jego zmaganiach z przestępczością. Zdaniem prezydenta Europejczycy i Rosjanie powinni aktywniej finansować białoruskie państwo.

Białoruski prezydent spotkał się w poniedziałek  z dowództwem Komitetu Granicznego Republiki . Mówiąc o zadaniach dla pograniczników na 2018 rok zwrócił uwagę na południową granicę państwa. Nakazał zachować czujność i baczenie na „procesy” zachodzące na Ukrainie.


Zabrał też głos w sprawie zachodniego i północno -zachodniego odcinka granicy:

„Jeśli chodzi o kierunek nadbałtycki, to retoryka, która  wybrzmiewa w tych krajach, łączenie nas z Rosją w kategorii krajów niemal agresorów (…), my głusi nie jesteśmy na te oświadczenia” – powiedział .


Zdaniem prezydenta Białoruś ma obecnie dość dużo problemów, chociaż póki co nie są to ostre problemy. Ale dodał:

„Tak czy inaczej, proch musi być suchy, a granice, tak jak przedtem tak i teraz, powinny być święte i nienaruszalne”- powiedział  baćka.

Według Łukaszenki, Białoruś jest wyspą bezpieczeństwa na kontynencie euroazjatyckim.

Jak powiedział, „kraj ponosi solidne wydatki, „na walkę z różnego rodzaju migracją, bandytyzmem, szarlatanami, grupami terrorystycznymi przenikającymi do Europy i z powrotom na Wschód”.

Dlatego zdaniem prezydenta, zarówno Europejczycy jak i Rosjanie powinni aktywniej finansować białoruskie państwo, „wspierać jego wysiłki w walce z różnymi przestępcami”.

„My wypełniamy ważną funkcję międzynarodową”, przekonywał Łukaszenka.

Kresy24.pl/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Łukaszenka o świętości granic i suchym prochu – na wszelki wypadek

 1. Jan Odpowiedz

  22 stycznia 2018 w 16:12

  Panie, ale my na Białoruś na pewno nie napadniemy.

 2. Mike Odpowiedz

  22 stycznia 2018 w 17:48

  Ruskie ich anektują

 3. ktos Odpowiedz

  23 stycznia 2018 w 13:57

  zarówno Europejczycy jak i Rosjanie powinni aktywniej finansować białoruskie państwo, „wspierać jego wysiłki w walce z różnymi przestępcami”.

  A moze państwo Białoruskie zaczełoby sie samo finansowac, a nie licza na darowizny? Inne kraje nie maja imigrantow, przestepczosci itp?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *