Lider Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji aresztowany w Mińsku

12 października 2017

Paweł Sewieryniec współprzewodniczący partii Białoruska Chrześcijańska został zatrzymany w środę późnym wieczorem w pobliżu swojego domu. 2 października został on skazany na 15 dni aresztu za udział w akcji przeciwko manewrom Zapad-2017.

Jak podaje służba prasowa Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji, powołując się na informację żony polityka, Sewieryniec został zatrzymany w celu odbycia kary.


„Biegnę do domu z pracy, Paweł wychodzi mi naprzeciw, jak zawsze, obejmujemy się, bierze ode mnie torby, po drodze do domu rozmawiamy o tym, co smacznego kupiłam. Koło domu kupujemy jeszcze jabłka, banany, mandarynki. Spieszymy się do domu … i nagle zabierają go, wprost z ulicy, bez cienia współczucia dla ciężarnej kobiety, nie pozwalając odebrać torby i pożegnać się. Nauczyłam się akceptować wiele, ale takiego braku szacunku dla człowieka, żeby wykorzystać każdą okazję by upokorzyć, pokazać swoją siłę, nie mogę zaakceptować i nigdy nie zaakceptuję”, – powiedziała żona polityka Olga Sewieryniec.

Przypomnijmy, za udział w akcji Białoruskiego Kongresu Narodowego „O pokój dla Białorusi” przeciwko ćwiczeniom wojskowym „Zapad-2017” Paweł Sewieryniec został skazany na 15 dni aresztu 2 października, ale nie aresztowano go natychmiast.


Za udział w tejże akcji 7 dni odbył Uładzimir , a Mikoła – 15. Wczoraj zatrzymano również koordynatora kampanii „” Jewgienija Afnagela.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *