AWPL-ZChR ma „swojego” wicemera w Wilnie

12 października 2017

Edyta Tamošiūnaitė jest pierwszą kobietą, która zajęła stanowisko wicemer Wilna.

Za Tamošiūnaitė zagłosowało 42 członków Rady stołecznej (przy 5 głosach przeciw, 1 głos został uznany za nieważny). Nowa wicemer będzie odpowiedzialna za sprawy oświaty i energetyki.

Edyta Tamošiūnaitė poprzednio sprawowała funkcje wicedyrektora administracji stołecznego samorządu oraz wiceministra oświaty. Ostatnio była radną w Samorządzie miasta Wilna i kierowała biurem Frakcji EKR Parlamentu Europejskiego w Wilnie.


„Jestem wdzięczna AWPL-ZChR, która jest przykładem uczciwej i odpowiedzialnej polityki, za to że delegowano mnie na to ważne stanowisko. Na dzień dzisiejszy mieszkańcy Wilna czekają na konstruktywną pracę i dobre decyzje na rzecz miasta. Jestem gotowa do kompetentnej, odpowiedzialnej i uczciwej pracy oraz spełnienie pokładanych oczekiwań. Szczególna uwaga będzie poświęcona obrzeżom Wilna, doskonaleniu infrastruktury przy placówkach oświaty oraz zakończenie procesu zwrotu ziemi”- zapowiedziała Tamošiūnaitė.

Kresy24.pl (HHG)


 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi AWPL-ZChR ma „swojego” wicemera w Wilnie

 1. FrancisMorges Odpowiedz

  12 października 2017 w 19:50

  Brawo. To zasługa całej organizacji i polskiej społeczności, która rośnie w siłę. Dzięki jedności między innymi

 2. tak Odpowiedz

  12 października 2017 w 21:43

  Gratulacje dla Pani Edyty. Pomyślności na nowym stanowisku. Niech to będzie kolejny przyczynek do wzmacniania polskości, do wzrastania w siłę Polaków Wilniuków – autochtonów Wilna i Wileńszczyzny.

 3. M.G. Odpowiedz

  12 października 2017 w 22:53

  Przewodniczący AWPL-ZChR, europoseł Waldemar Tomaszewski powiedział w Polskim Radiu: – Generalnie nasze pozycje, polskiej zorganizowanej społeczności, się wzmacniają. AWPL-ZChR jest właśnie tym ramieniem politycznym. Już w szóstym samorządzie mamy przedstawicieli na najwyższym szczeblu władzy. Edyta Tamošiūnaitė będzie pełniła funkcję wicemera. To jest nasz kolejny sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *