Kaljulaid: w Donbasie trwa wojna, a nie „zamrożony konflikt”

4 czerwca 2018

Estońska prezydent wezwała społeczność międzynarodową, by ta, mówiąc o wydarzeniach w Donbasie, nazywała rzeczy po imieniu, nie zaś stosowała słowny kamuflaż.

Kersti , pierwsza obywatelka najmniejszej z bałtyckich republik od rok 2016 przypomniała, że tylko w ostatnim tygodniu na wschodniej Ukrainie zginęły cztery osoby, w tym 15-letnia dziewczynka, kolejne 15 zostało rannych. Słowa te padły na konferencji in memoriam byłego prezydenta Lennarta Meriego.


Zajęcie stanowiska w/s wojny na Ukrainie stanowi niejako podsumowanie wizyty Kaljulaid złożonej w tym kraju w dniach 22-24 maja br.

Jak mówi, będąc w Kijowie odniosła wrażenie, iż „społeczeństwo obywatelskie nie traci nadziei na wprowadzenie reform i zaostrzenie walki z korupcją”. Nawet jeśli zmiany zachodzą powoli, mieszkańcy kraju uważają, że nabierają one tempa. Zarówno w służbie zdrowia, systemie emerytalnym, czy w implementowaniu zasady subsydiarności – stwierdziła prezydent.


Telesfor

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Kaljulaid: w Donbasie trwa wojna, a nie „zamrożony konflikt”

 1. Troll Odpowiedz

  4 czerwca 2018 w 21:32

  Jako rosyjski troll twierdzę, Putin powinien wkroczyć do Kijowa i Lwowa i oczyścić ten kraj z nacjonalizmu.

  • Adr Odpowiedz

   5 czerwca 2018 w 12:54

   Za cienki i za mądry jest na taki scenariusz.

 2. peter Odpowiedz

  5 czerwca 2018 w 11:00

  Troll Nie czekaj na Putina tylko bierz sprawy w swoje rece tak jak to zrobili co niektorzy czlonkowie Obozu Wielkiej Polski
  Ps napisales /oczyscic z nacionalizmu/ to faszysci i banderowcy z mody wychodza:))))))))?

 3. Adr Odpowiedz

  5 czerwca 2018 w 12:53

  Przecież to Ukraińcy nie nazywają rzeczy po imieniu.

  Twierdzą że są w stanie wojny z Rosją jednocześnie jej Rosji nie wypowiadając, prowadząc ATO (przez 4 lata), utrzymując kontakty handlowe i nie wydalając ambasadora FR.

  Prezio UR ma nawet ciągle fabrykę czekolady w FR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *