Ćwiczą „wielką wojnę” w Donbasie (WIDEO + FOTO)

21 lipca 2016

dnr-misja obwe-protest (2)-proba

Przywódcy separatystów z DNR zagrozili, że rozpoczną się „zakrojone na wielką skalę działania wojenne”, jeśli w strefie antyterrostycznej na wschodzie Ukrainy zostanie wprowadzona międzynarodowa misja zbrojna.

W sieci pojawiły się filmy i zdjęcia z próby generalnej, jaką przed „wielką wojną” zarządziły władze DNR w Szachtiorsku. Popularyzowane przez portale internetowe Noworosji pokazuje, jak będą „gołymi rękami” protestować „prości obywatele”, jeśli do strefy konfliktu wejdą uzbrojeni przedstawiciele międzynarodowej misji.


Według scenariusza protestu, „bezbronna dwutysięczna demonstracja zablokuje przemieszczanie się międzynarodowej misji zbrojnej, po czym weźmie jej uczestników jako zakładników po tym, jak ci spróbują rozpędzić protestujących armatkami wodnymi” (czytaj dalej pod wideo, zdjęciami i reklamami).


dnr-misja obwe-protest (1)-probadnr-misja obwe-protest-probadnr-misja obwe-protest-proba (3)dnr-misja obwe-protest-proba

Przypomnijmy, że Ukraina uznała wprowadzenie misji policyjnej jako niezbędny warunek przeprowadzenia wyborów w Donbasie.

Rosja powinna realizować wszystkie punkty porozumień mińskich w sprawie bezpieczeństwa, zamiast manipulować żądaniem przeprowadzenia wyborów lokalnych „zgodnie z międzynarodowymi standardami”, a osoby, które samozwańczo sprawują władzę w okupowanych regionach Doniecka i Ługańska powinny odejść wraz z wojskami rosyjskimi – podkreślono w stanowisku Ukrainy z kwietnia br.

Pod koniec maja, jak informował prezydent Petro , w telefonicznej konferencji przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy uzgodniono powołanie takiej misji pod patronatem OBWE, a rozmowy miały być przeniesione do siedziby organizacji w Wiedniu, by ustalić szczegóły.

Jednak rosyjskie MSZ i Kreml gwałtownie zaprzeczyły. Rzecznik rosyjskiego prezydenta powiedział, że Moskwa popiera misję OBWE, ale obserwacyjną, a nie policyjną, a Siergiej Ławrow zapowiedział, że „ nigdy się na to nie zgodzi”.

Spełniając oczekiwania Moskwy, samozwańczy „wódz” separatystów z Doniecka Aleksandr zapowiedział, że przyjazd policyjnej misji OBWE zostanie potraktowany jak „obca inwazja”.

Na terenach opanowanych przez separatystów od dwóch lat działa OBWE, która ma nadzorować naruszane bez przerwy zawieszenie broni. Jej praca cały czas jest sabotowana przez samozwańcze władze Doniecka i Ługańska, samochody są niszczone, biura atakowane przez demonstrantów, a obserwatorzy ostrzeliwani.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

13 odpowiedzi Ćwiczą „wielką wojnę” w Donbasie (WIDEO + FOTO)

 1. observer48 Odpowiedz

  21 lipca 2016 w 13:17

  Prawdziwa policja z drużynami SWAT rozgoniłaby to tałatajstwo samym gazen łzawiącyym i pieprzowym.

 2. nn Odpowiedz

  21 lipca 2016 w 16:35

  Wystarczyłoby rzucić więcej kaszy, makaronu i kiełbasy niż dało DNR i po protestach.

 3. kresowiak Odpowiedz

  21 lipca 2016 w 16:47

  brońcie się przed banderowskimi faszystami

  • aPOLoniusz Odpowiedz

   21 lipca 2016 w 22:00

   uderz w stół a russka [usun.red.] sama da głos

  • pol Odpowiedz

   22 lipca 2016 w 11:59

   nooo niestety, my bardzo lubimy Ukrainę i Ukraińców – nienawidzimy za to bydła ruskiego :):)

 4. gf Odpowiedz

  21 lipca 2016 w 17:00

  upainska dzicz-upaincy to zacofani zwyrodnialcy!

  • ltp Odpowiedz

   21 lipca 2016 w 18:20

   Ale to bydło na wschód od Ukrainy jeszcze gorsze

  • pol Odpowiedz

   22 lipca 2016 w 12:00

   dokładnie, bydło to jest dalej na wschód nazywa FR !

 5. andy Odpowiedz

  21 lipca 2016 w 20:39

  Rzeczywiście, straszne to dziadostwo!

 6. Japa Odpowiedz

  21 lipca 2016 w 22:09

  Tłumacz z OBWE dawał namiary UPAińcom do prowadzenie ognia. Nie dziwię się, że nie chcą szpiegów. W/g mnie eksterminacja Donbasu się nie uda. Będzie to początek końca Ukrainy i początek powstania Państwa Lwowskiego. Tyle, że tryzyb posłuży jako broń przeciwko Polsce.

 7. el putlero Odpowiedz

  22 lipca 2016 w 09:26

  russkie juz maja plan

 8. SyøTroll Odpowiedz

  22 lipca 2016 w 10:35

  Misję należy wprowadzić zarówno w „Republikach Ludowych” jak i w „Strefie ATO”, w „trosce o mieszkańców”, w uzgodnieniu z władzami lokalnymi i policją. W takim wypadku obie strony nie miały by podstaw do protestów.

  • pol Odpowiedz

   22 lipca 2016 w 12:01

   gdyby bydło nie zaatakowało suwerennego sąsiada , to by nie było stref ATO 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *