Wspierani przez regularne rosyjskie wojsko i najemników separatyści zakończyli koncentrację sił w rejonie Gorłowki i Nowogrigorowka – Granitnoje.
Grupę uderzeniową w pobliżu Gorłowki tworzy około 3,5 tys. osób wspieranych przez grupy pancerne, stanowiące rezerwę taktyczną (35 czołgów i 55 pojazdów opancerzonych) oraz artyleryjskie (24 haubice D-30 i 16 wyrzutni rakietowych, w tym trzy 9K58 BM-30 Smiercz) – informuje płk Dmytro Tymczuk, szef Centrum Studiów Wojskowo-Politycznych i koordynator grupy Informacujny Opór.
Wcześniej doradca szefa MSW Ukrainy Zorjan Szkirjak informował, że rebelianci zwiększają liczbę czołgów oraz wyrzutni rakietowych w pobliżu Mariupola oraz koncentrują siły praktycznie we wszystkich kierunkach: mariupolskim, wołnowachskim (między Mariupolem i Donieckiem), donieckim i artemowskim, a liczba wojskowych regularnej armii rosyjskiej i najemników rośnie z dnia na dzień na wszystkich odcinkach frontu”.
Kresy24.pl



