W „bułgarskim” proteście w Odessie nie było Bułgarów. SBU: to kolejna akcja zlecona z Rosji

19 kwietnia 2017

 

Jak podaje tvp.info, ukraińskie służby przerwały protest osób podszywających się pod członków mniejszości bułgarskiej. Według , w prowokację w Odessie zaangażowane są te same osoby, które zleciły niedawny protest rzekomych przedstawicieli polskiej mniejszości w obwodzie lwowskim.


W demonstracji w Odessie miało uczestniczyć około 100 osób z transparentami po ukraińsku i bułgarsku o prześladowaniach Bułgarów na Ukrainie. Pochód miał przejść pod bułgarski . Policja i służba bezpieczeństwa przerwały akcję. Jak się okazało, wśród jej uczestników nie było ani jednego Bułgara, a zebrani mieli otrzymać po 200 hrywien za udział w pochodzie.

Kierownik biura szefa SBU, Ołeksandr Tkaczuk oświadczył, że zlecona z Rosji akcja miała na celu dyskredytację Ukrainy, stworzenie negatywnego wizerunku kraju i wzniecenie etnicznej wrogości, a jej celem było stworzenie wrażenia, że na Ukrainie są konflikty między lokalnymi społecznościami, co – jak zaznaczył Tkaczuk – nie odpowiada rzeczywistości. SBU poinformowała, że ma dowody, iż zleceniodawcą prowokacji jest współpracownik rosyjskich służb Mykoła Dulski, który miał też zlecić organizację podobnego protestu rzekomych Polaków w obwodzie lwowskim 29 marca.


Kresy24.pl/tvp.info

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

8 odpowiedzi W „bułgarskim” proteście w Odessie nie było Bułgarów. SBU: to kolejna akcja zlecona z Rosji

 1. Ula Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 20:45

  Ukrainskie SBU ma racje, nie moze byc w takich protestach obywateli innych panstw, bo na Ukrainie mozna miec tylko jedno obywatelstwo. A skoro maja ukrainskie, to jest jasne, ze dla ukrainskich wladz sa Ukraincami. Obojetnie jakiej narodowosci. Ukraincy uznaja tylko i wylacznie ukrainska.

  Tylko „wybrani” moga miec podwojne, albo jeszcze wiecej.

  • SyøTroll Odpowiedz

   20 kwietnia 2017 w 09:02

   Podwójne jest zakazane również dla wybranych, natomiast ich prawo ne wypowiada się na temat wielokrotnego obywatelstwa – luka prawna.

 2. Basia Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 21:23

  A to jak oni pozwolili na to, żeby ci sami ludzie organizowali podobną akcję? A może to „swoi” banderowcy byli?

 3. dajmy sobie spokój Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 22:36

  Robota SBU, śmierdzi nią na kilometr.

 4. cera Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 23:32

  Dlaczego Policja ukraińska nie strzela do rosyjskich sabotażystów organizujących podobne akcje? Parę rosyjskich trupów i już byłby spokój.

  • SyøTroll Odpowiedz

   20 kwietnia 2017 w 09:04

   Dlatego że Ukraina aspiruje do Unii Europejskiej a nie „Bliskowschodniej” czy „Wschodnioazjatyckiej”. Zwykły PR.

 5. Barnaba Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 08:23

  To śmieszne że oni nie potrafią przesłuchać tych protestujących żeby dowiedzieć się kto łoży na to pieniądze. Poza tym, twierdzenia że to Ci sami mocodawcy co z poprzedniego protestu bez podania dowodów świadczy tylko źle o ludziach, którzy o tym mówią, bo to jedynie ich wizja lub przypuszczenie.

 6. mapa Odpowiedz

  20 kwietnia 2017 w 10:24

  Może i nie byli to Bułgarzy, tak jak wcześniej może i nie było Polaków.
  Ale prawdą jest, że Ukraina nie przestrzega standardów ochrony praw mniejszości narodowych. I pewnie na ten temat wypadałoby podyskutować. Bo to jest istotą problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *