To oni zmiotą Łukaszenkę (FOTO, WIDEO)

10 marca 2017

To była prawdziwa eksplozja energii, manifest polityczny i powiew wolności. 12,5 (!) tysiąca młodych rozentuzjazmowanych fanów białoruskiej grupy BRUTTO, 8 marca wypełniło największą halę białoruskiej stolicy Minsk – Arenę. To pierwszy tak duży rockowy na Białorusi. Być może zamysłem białoruskich władz było skanalizowanie energii w myśl zasady „niech się dzieciaki wyszaleją, nie będą protestować na ulicach”.

Ale parząc na niżej zamieszczone szalejących przy rewolucyjnej muzyce BRUTTO i Siergieja Michałoka, latami zwalczanego przez Łukaszenki, nasuwa się tylko jedna refleksja; rockmani silniejsi od polityków, opozycjonistów, to oni zmiotą ten system. Popatrzcie sami: 

 

Jak wytłumaczyć ten fenomen, (jak na warunki białoruskie) który miał miejsce dwa dni temu w Mińsku? Otóż Siarhiej Michałok i jego zespół, w którym gra również Witalij Hurkow, wielokrotny mistrz świata w boksie tajskim, przez lata byli na Białorusi szykanowani. Michałok wraz zespołem trafił na „czarną listę” muzyków, którzy nie mają prawa koncertować na Białorusi. Kiedy z nieistniejącym już zespołem „Lyapis Trubiackoj” wystąpił na Majdanie w Kijowie, a utwór „Wojownicy światłości” został okrzyknięty nieoficjalnym hymnem rewolucji godności, musiał wynosić się z kraju. Poprosił o zezwolenie na  na Ukrainie.

Michałok trafił teraz na „czarną listę” Kremla. Za poparcie udzielane Ukrainie oskarżony jest o .

Kresy24.pl/euroradio.fm

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi To oni zmiotą Łukaszenkę (FOTO, WIDEO)

 1. Szachrajew Odpowiedz

  10 marca 2017 w 17:03

  utwór „Wojownicy świata” => Wojownicy Światłości/Dobra

 2. Japa Odpowiedz

  11 marca 2017 w 15:47

  Bat’ko powinien zrozumieć, że jego czas się kończy. Trzeba jasno powiedzieć, że „miagkuju posadku” (miękkie lądowanie) pomiędzy systemami społeczno-politycznymi przeprowadził. Uchronił Białoruś przed demoralizacją, rozpadem, bandytyzmem, złodziejską prywatyzacja itd. Tyle, że świat idzie naprzód. USraelskie wzorce, konsumpcjonizm, globalizm itp. są rzeczywistością. Powinien się wycofać i przekazać władzę młodym, ambitnym, realnie myślącym. Na Białorusi jest potencjał w sektorze rolno-spożywczym. Są duże zakłady przemysłowe. Jest też możliwość rozwoju turystyki. Tyle, że nie można dopuścić do rozwiązań na wzór ukraiński, a nawet polski. Polska została wymanewrowana gospodarczo przez Niemcy. Mazowiecki nie był człowiekiem na miarę wyzwań. Ot taki premierzyna z łapanki. Potem rzady postkomunistów i mamy co mamy. Nuie daj Bóg takiej drogi dla Białorusi.

 3. józef III Odpowiedz

  11 marca 2017 w 20:17

  współczuję takich herosów

 4. mich Odpowiedz

  12 marca 2017 w 04:04

  tak zmiotą że nastąpi ruski czołgowy mir na ulicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *