Powstańczy adres ’44

1 sierpnia 2017

Pomyślałam wtedy, że skoro wieszają flagi, to jest już wolna. Później okazało się, że nasza walka dopiero się zaczyna  – mówi łączniczka z Powstania Warszawskiego Hanna Szczepanowska ps. „Heban”.

Hanna Szczepanowska ps.”Heban” jest żołnierzem Armii Krajowej, córką piłsudczyka Józefa Szczepanowskiego. Każdego 1 sierpnia, przychodzi na ulicę Tucholską by złożyć kwiaty tym, którzy wspólnie z nią rozpoczynali w tym miejscu powstańczą walkę, ale później zginęli.


„Dla mnie Powstanie nie było dramatem, tylko ogromną radością. Codziennie wieczorem śpiewaliśmy harcerskie piosenki i to nas bardzo inspirowało. Wspólny śpiew dawał mi wielką siłę i tworzył jedność. Do dziś tak uważam, że wspólny śpiew i wspólna modlitwa budują naród. Dlatego tak ważne są dla mnie Msze św. w Archikatedrze św. Jana, które współogranizuję dwa razy do roku – w okolicy 11 listopada i 3 maja. Odnawianie ducha narodu polskiego to moja misja i służba”. (WIĘCEJ)

Kresy24.pl/Dzieje.pl (HHG)


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *