Polacy z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać ulice na terenie naszej historycznej Ojczyzny

16 września 2015

mariupol

„Słuchając zapewnień, że Polska jest gotowa przyjąć setki uchodźców-Muzułmanów, ubolewamy, że dla nas – katolików, potomków represjonowanych Polaków, dzieci i wnuków przymusem wywiezionych przez NKWD z Podola i terenów byłej II RP na polskich żołnierzy, nauczycieli, urzędników, nie ma miejsca w naszej historycznej Ojczyźnie…” – piszą Polacy z Mariupola.

Zarząd Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Mariupolu przygotowuje list do Kancelarii Prezydenta, Premiera i Komisji w Sejmie i Senacie Łączności z Polakami za Granicą, podkreślając w nim: „My, Polacy z Mariupola, nie mamy wygórowanych wymagań, jesteśmy gotowi pracować społecznie za bezpieczny dach nad głową i sprzątać ulice w razie potrzeby na terenie naszej historycznej Ojczyzny. „


Pełny tekst listu ukaże się niebawem. Jest reakcją naszych zdumionych rodaków na słowa polskiej premier Ewy , że nic nie wie o apelach Polaków z Mariupola po miesiącach ich bezskutecznego pukania do drzwi wszystkich urzędów, wysyłania listów i udzielania wywiadów (artykuł z wypowiedzią Ewy Kopacz został opublikowany na stronie Polskiego Radia, można się zapoznać tu). Przeczytaj również: „Petycja w sprawie ewakuacji Polaków z Mariupola i okolic”.

Kresy24.pl/Słowo Polskie


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

25 odpowiedzi Polacy z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać ulice na terenie naszej historycznej Ojczyzny

 1. hmm Odpowiedz

  16 września 2015 w 10:13

  mamy po prostu rzad zdrajców…
  Kopacz ubabrana w sprawę smolenska, przecież ona dizałała na szkode Polski , pozwalajac niszczyć dowody…
  Tusk zdrajca za stołek sprzedaje Polaków ile wlezie… Kto pozwolił żeby jakiś (usun. – obraźliwe) kaszuba był premierem tego kraju. Tego (usun.) trzeba było wraz z rodziną wysiedlić do niemiec,, bo to żaden Polak…

  • Karol Odpowiedz

   16 września 2015 w 11:06

   Borys, spokojnie.

   Tak na marginesie w Rumunii prezydenta mają Niemca.

   Wolałby Niemca niż (usun. – obrażanie Prezydenta RP)

   • Polak

    18 września 2015 w 15:17

    Po coż, Ukraińcu, nazywasz dyskutanta „Borysem”?

    Prawdę napisał, że takie sprawy świadczą o rządach obcej agentury w polskojęzycznych władzach.

  • Polka Odpowiedz

   18 września 2015 w 07:57

   do Moskwy tam sa wielkie place

 2. Ożeu Odpowiedz

  16 września 2015 w 10:45

  Co na to Duda?

  • MJK9k Odpowiedz

   16 września 2015 w 12:40

   Bez dobrej woli rządu nic zrobić nie może, co najwyżej tam pojechać i poklepać po plecach…

 3. Karol Odpowiedz

  16 września 2015 w 11:13

  a) praca przy sprzątania ulic to żadna ujma,

  b) w Mariupolu macie lepszych obrońców niż Polska złamana kremlowską propagandą, zamierzająca zamienić się w nową Grecję, ostentacyjnie roztrwaniając 25 wolności i demokracji,

  c) nie Polska jest waszą wizytówką, ale wy jesteście wizytówką Polski w Mariupolu,

  • Polak Odpowiedz

   18 września 2015 w 15:23

   Akurat Kreml to ma niewiele dziś do powiedzenia w Polsce i w polskojęzycznych władzach. Świadczy o tym ciągłe krytykowanie Rosji od roku w polskojęzycznych mediach.

   Chyba że Rosjanie w Polsce sami siebie krytykują.

 4. Luki Odpowiedz

  16 września 2015 w 11:13

  Mają rację z mariupola… Kopacz przyklaskuje merkel.. Wstyd! JESTESMY SUWERENNYM NARODEM KRAJEM( podobno) …

 5. tomlem Odpowiedz

  16 września 2015 w 13:01

  bo sie czaicie wpadajcie na kwadrat w dużej liczbie i macie dostać miejsce Ludzie wam pomogą postawcie rząd pod scianą

  • Lwowiak mały Odpowiedz

   17 września 2015 w 00:03

   Tak ale za to musieliby zapłacić z własnej kieszeni a tak to mają to za friko.
   Będzie jak w Donbasie- masz kasę wpiszemy cię na listę do autobusu a biedaki i starzyki zostali na lodzie. To właśnie oni mieli najbardziej polskie korzenie, i tak samo będzie w Mariupolu.
   Ci z Donbasu w znacznej większości nie znali języka polskiego w najmniejszej podstawie, wielu stać było i jest wrócić do „zagrożonego” Donbasu po pozostawione mienie, dla mnie są to imigranci ekonomiczni na tzw krzywy ryj wykorzystali okazję.
   Tak samo jest w 90% z arabami.

 6. rafi Odpowiedz

  16 września 2015 w 13:22

  Skoro ta manipulantka kopacz nic nie wie to powinno sie jej ten list i apele przedstawic przed kamera !!Wstyd dla mnie że kopacz i PO chce te dzicz islamsko przyjac do Polski a udaje ze nic nie wie o Rodakach proszacych o powrót do swej ojczyzny !!

 7. miki Odpowiedz

  16 września 2015 w 15:04

  Już tak abstrachując od Polonii z Mariupola którą to należałoby przyjąć do kraju tym bardziej że to nie są tysiące ,ale setki i to są Polacy mam pewien sposób na rozwiązanie kryzysu w związku z uchodźcami.Jest on banalny. Sprawę należałoby postawić tak-OK przyjmiemy te 12.000 ale : 1.Europejskie kraje NATO wyrażają zgodę na utworzenie baz sojuszu w naszych krajach(odpłacają sie nam solidarnością) 2. EU przygląda sie umowie Nord Stream 2 i wówczas gdy godzi ona w interesy państw regionu wetuje ją (ze względu na solidarność ) 3. Jeśli uchodźcy którzy do nas przybędą zmienią zdanie i będą się chcieli przenieść po zakończeniu procedur do innych krajów EU będą mogli to uczynić i to na koszt EU a nie Polski. I wszystko na temat. Odciążymy nieco Niemcyn w tym drażliwym momencie(będa mogły się pochwalić sukcesem), po roku, dwóch i tak prawie wszyscy wyjadą ,a my załatwimy przy okazji to co mieliśmy do załatwienia. No ale to trzeba mieć jaja i samemu wyjść z taką propozycją bo w Europie nikt za nas tego nie zrobi!

 8. Henryka Odpowiedz

  16 września 2015 w 17:13

  Witam,

  mam propozycje……
  Moja corka posiada polowe domu ok.90m2 (2 pokoje,kuchnia, lazienka i loggia) i 20arow dzialki na ktorej stoi ten dom.
  Ta nieruchomosc znajduje sie w zachodniopomorskim (Zwierzynek) gm. Węgorzyno ok.65km od Szczecina. W okolicy lasy do jeziora 2-3km.
  Moze jakas polska rodzina ,ktora zamieszkiwala na wsi przy wsparciu tutejszej gminy i parafii bylaby zainteresowana tam zamieszkac ?
  Na wsi nie ma ośrodka zdrowia – moze ktoś ze slużby zdrowia byłby zainteresowany? , choć nie koniecznie. Tu myślę o pracy w przyszłości dla takiej osoby.
  Prosze pisac : post.pl@onet.eu

  Pozdrawiam
  Henryka Drost

  • Iwona Kosciecha Odpowiedz

   8 października 2015 w 09:26

   Witam,
   Cieszę się ze znalazłam ten wpis,gdyż mam dokładnie takie same pytania odnośnie sprowadzenia Polskiego pochodzenia rodziny z Mariupola.Kiedys do Niemiec wyjeżdżało się na zaproszenia.
   Jak można nawiązać kontakt?
   Czy otrzymałaś jakieś konkretne informacje?

 9. Henryka Odpowiedz

  16 września 2015 w 17:26

  Tak na marginesie, żadna praca nie jest ujmą.
  Mój ex-mąż zanim zaczął pracować jako dentysta w Niemczech 2 lata pracowal u ogrodnika i sadził bratki za za 5 DM kiedy najniższa stawka wynosiła 12 DM. A w Polsce był zastępcą ordynatora chirurgii szczękowej.
  Dopiero po 4 latach i opanowaniu j.niemieckiego otworzył w Niemczech własną praxis. Także różne są losy Polaków…..

 10. Niezadowolony Odpowiedz

  16 września 2015 w 19:52

  Nie przyjmą Polaków.Islamistów przyjmą (1 na 40 „uchodźców” to islamista ISIS i to oficjalnie wg tego co podał jeden z Syryjskich terrorystów: Artykuł „‚Just wait…’ Islamic State reveals it has smuggled THOUSANDS of extremists into Europe „), Polaków nie. Tu chodzi o zniszczenie Polski,zauważcie kto promuje „pomoc imigrantom” – potomkowie komuchów i inni wrogowie Polski. Najgłośniej za imigrantami krzyczą różne Hartmany,Kopacze,Millery,Biedronie, anarchiści,lewacy,PO itd…

  • Lwowiak mały Odpowiedz

   17 września 2015 w 00:14

   Poczekaj. Za dekadę, dwie zacznie się czyszczenie rasy, mają w tym doświadczenie. NSDAP już pomału rozkwita.

 11. polak Odpowiedz

  16 września 2015 w 20:19

  polską żądzą debile

 12. świnka morska Odpowiedz

  16 września 2015 w 23:30

  Pieprzył bym na miejscu tych polskich rodzin w Doniecku i obszarze działań wojskowych aby czekać na jakąś pomoc z Polski, która pewnie nadejdzie lecz może nie wszyscy tam Polacy się o tym dowiedzą. Na ich miejscu zacząłbym na własną rękę wyjeżdżać do Polski i później należy zgłosić się w Polsce do pierwszego lepszego wójta lub starosty miasta i zgłosić swój status uchodźcy z zagrożonego obszaru wojną i określić pozostawine tam mienie (nieruchomości-ziemia, ruchomości) i jakoś powoli urządzać się tutaj.

 13. Elek Odpowiedz

  17 września 2015 w 12:52

  Jest mi smutno i przykro. Sam przyjalbym rodzine maszych pod swoj dach! Niestety mieszkam w kawalerce bo mimo pracy nie stac mnie na normalne mieszkanie. ;(

 14. NieLubięRuskich.pl Odpowiedz

  18 września 2015 w 19:27

  Bracia Ukraińcy i Polacy z ogarniętego wojną Donbasu! W Naszej ojczyźnie zawsze znajdzie się dla Was miejsce. Przyjeżdżajcie! Wolimy Was bardziej niżeli muzułmanów. Pamiętajcie! Polska z Wami!

 15. basak Odpowiedz

  19 września 2015 w 20:54

  Przepraszam,jest mi po prostu wstyd za moj
  rzad .

 16. Krzysiek Wrocław Odpowiedz

  29 września 2015 w 20:28

  Cześć. Jak chcecie przyjechać do Wrocławia to pracy jest dużo ( sprzątanie, praca w sklepie spożywczym, itd proste czynności od 7zł /h) znasz dobrze język stawka od 10zł (piszę ile na rękę ). Jak jesteś informatykiem (początkujący) 4500-5000zł/miesięcznie to najbardziej poszukiwany kierunek przez pracodawców. Generalnie zejdzmy na ziemię 10zł to normalna stawka. Wynajem mieszkania to 1600-1800zł / miesiąc około 50-60metrów. Jakby ktoś chciał otworzyć własny biznes np. sklep żabka to około 6000zł koszt na ale generalnie nie polecam (dużo stresu i (usun. wulg.)) . W obiecanki rządu nie wierzcie to bajki przedwyborcze. Jak ktoś chce przyjechać to śmiało zapraszamy rodaków i wszystkich którzy chcą pracować . pozdrawiam Krzysiek

 17. FE Odpowiedz

  14 października 2015 w 01:53

  I jak ? Czekam na całość listu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *