Niebywałe! Płace rosyjskich więźniów zrównały się z pensjami lekarzy

14 czerwca 2018

Być może niedługo lekarzom na Uralu opłaci się popełnić jakieś przestępstwo i pracować w więzieniu.

Osadzeni w Kolonii nr 5 w Kurganie na Uralu nie mogą narzekać. Jak podał Obwodowy Zarząd  Służby Wykonania Kary w więzieniu przebywa 120 ludzi, którzy popełnili lżejsze przestępstwa. Spośród nich 30 jest zatrudnionych w firmach położonych niedaleko zakładu karnego. Zajmują się sadzeniem drzew,  produkują meble oraz wynajmowani są jako tragarze.


Ich wynoszą już 720 rubli dziennie, co przy pięciodniowym tygodniu pracy daje dochód miesięczny w wysokości 16 000 rubli.

W tym samym czasie i na tym samym Uralu, w zeszłym roku średnia pensja młodszego personelu medycznego wyniosła 15 957 rubli. Warto dodać, że średnia pensja w tym regionie wynosi 24 745 rubli. Jak więc widać zawód lekarz nie należy do najlepiej płatnych.


Nic więc dziwnego, że w końcu ubiegłego roku wielu medyków wzięło udział w akcji ujawnienia swoich realnych dochodów.  Okazało się, że połowa z nich dostaje na rękę mniej niż 25 tysięcy rubli, czyli wedle aktualnego kursu 1452 złote miesięcznie.

Zaledwie połowa lekarzy dostaje więcej niż 50 000 rubli, to jest tyle, ile wynosi średnia krajowa lub troszkę wyżej. Z powodu niskich płac ponad połowa pracowników bierze nadgodziny, a co dziesiąty pracuje na dwa etaty.

Państwo stara się oczywiście pomóc pracownikom sektora medycznego. Tak więc, gdy kierowca karetki pogotowia z Władykaukazu chciał zorganizować wiec protestacyjny z powodu obniżenia płac – zarabia teraz tyle ile siedem lat temu, czyli 17 tysięcy rubli  – został zwolniony z pracy.

Adam Bukowski

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Niebywałe! Płace rosyjskich więźniów zrównały się z pensjami lekarzy

  1. Maciej H.-Horawski Odpowiedz

    14 czerwca 2018 w 18:38

    Młodszy personel medyczny to nie lekarze, ale salowe, wy propagandyści z bożej łaski.

  2. peter Odpowiedz

    15 czerwca 2018 w 02:15

    Maciej nie podniecaj sie za bardzo Kresom24 do Kremlowskiej propagandy bardzo daleko Zajmij sie komentowaniem artykulow o pindosach w zagniwajszczej geyeropie :)))))))))0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *