Zakaz stadionowy dla Króla Kibiców!

14 czerwca 2018

Pomysłodawcy zorganizowania Mundialu w Rosji zakazano wstępu na stadiony.

Aleksandrowi Szpryginowi, szefowi Wszechrosyjskiego Związku Kibiców odmówiono wydania tak zwanego Paszportu Kibica (Fan ID) dającego prawo wstępu na stadiony, na których rozegrane zostaną mecze. A przecież to on dziesięć lat temu rzucił pomysł, żeby imprezę tę zorganizować w Rosji.


Wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji, Łączności i Komunikacji Masowej już raz odmówiło przyznania mu Fan ID i wydało uzasadnienie następującej treści: prośba zostaje odrzucona na zasadzie decyzji federalnych organów wykonawczych zajmujących się bezpieczeństwem. Ponieważ te nieco enigmatyczne organy oznaczają , Pierwszy Kibic Rosji zwrócił się do służb o wyjaśnienie, lecz te odpowiedzi nie udzieliły. Dodać trzeba, że wszystko dzieje się zgodnie z prawem ponieważ to właśnie decyduje komu Ministerstwo cyfryzacji wyda paszport.

Czym sobie zasłużył na takie traktowanie?  W roku 2016 wraz z kolegami ze Związku pojechał do Marsylii, gdzie został zatrzymany podczas zadym wywołanych przez rosyjskich kibiców. Oskarżony nie został, ale z Francji go wydalono.


Ówczesny minister sportu minister Mutko nazwał go wtedy „grabarzem rosyjskiego futbolu”. Kilka miesięcy później został zatrzymany przez policję i FSB w związku z awanturami kiboli „Spartaka” Moskwa.

Nic więc dziwnego, że tym razem decyzji w ogóle nie uzasadniono. „Dzisiaj rano dostałem esemesa: wasza prośba o wydanie paszportu została odrzucona – poinformował media Szprygin, któremu nie pozostaje nic innego jak włączyć telewizor.

Adam Bukowski

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *