Minionej nocy „separatyści” zaatakowali 20 razy

11 lipca 2018

„Nie masz ze złymi pokoju”, jak napisał francuski bajkopisarz Jean de la Fontaine. Prorosyjscy „”, mimo zwyczajowego zawieszenia broni ogłaszanego na cześć Igrzysk – a Mundial takiej rangi imprezą – wciąż łamią rozejm na wschodniej Ukrainie.

„Minionej doby donbascy bojownicy naruszyli rozejm 20 razu, używając granatników, ciężkich karabinów maszynowych (CKM) oraz broni małokalibrowej” – poinformowało centrum prasowe Operacji Sił Połączonych, będącej kontynuacją ATO.


Na kierunku ługańskim i switłodarskim, ukraińskie pozycje nieopodal Krymskiego (42,  5 kilometra na północny-wschód od Ługańska), Orichowego (75 kilometrów na północ od Ługańska) oraz Nowoługańskiego (53 kilometry na północny wschód od Doniecka) dostały się pod ostrzał przeciwnika.

Na środkowym, donieckim odcinku, tzw. separatyści ostrzelali ukraińskie siły broniące Awdijiwki (18 km na północ od Doniecka) oraz Opytnego (11,5 kilometrów na północny zachód od Doniecka), używając granatników, wielkokalibrowych karabinów maszynowych i innego sprzętu.


Na położonym najbardziej na południu kierunku mariupolskim napiętą sytuację można było zaobserwować w okolicy Wodiane (16 kilometrów na północny-zachód od Doniecka), Lebiedyńskiego (6 km na północny-wschód od Mariupola), Szyrokinego (20 kim na wschód od Mariupola) i innych miejscowości, gdzie nieprzyjaciel otworzył ogień z granatników i broni ręcznej.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *