Amerykanie wydalają 35 rosyjskich dyplomatów. Na opuszczenie USA dali Rosjanom 72 godziny

29 grudnia 2016

wydalają rosyjskich dyplomatów w ramach sankcji przeciwko Rosji w związku z ingerowaniem w amerykańskie prezydenckie – poinformował w czwartek „New York Times”.

Reuters podał, że chodzi o dyplomatów w Waszyngtonie i San Francisco. Dostali 72 godziny na opuszczenie terytorium Stanów Zjednoczonych.


USA zamknęły ponadto – jak twierdzą rosyjskie media – dwa rosyjskie dyplomatyczne kompleksy mieszkaniowe w stanach Maryland i Nowy Jork. Kroki te podjęto w odpowiedzi na „działania uznane za niezgodne z praktyką dyplomatyczną”.

Pod zarzutem udziału w atakach cybernetycznych na amerykańskie systemy Departament Skarbu USA wprowadził wobec kierownictwa Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej – informują .  Na opublikowanej w czwartek czarnej liście znalazły się nazwiska szefa GRU Igora Korobowa i dwóch jego zastępców – Władimira Aleksiejewa i Igora Kosrjukowa.


Odchodzący z urzędu prezydenta USA Barack miał zapowiedzieć, że Stany Zjednoczone nie poprzestaną na tych działaniach i będą podejmować dalsze kroki, a amerykańskie sankcje, nałożone dziś na Rosję w związku z zarzucanym jej udziałem w atakach cybernetycznych, są „konieczną i właściwą odpowiedzią”.

Rosji twierdzi, że ekipa odchodzącego amerykańskiego prezydenta próbuje „podłożyć minę przyszłej administracji Trumpa i utrudnić jej prowadzenie spraw na arenie międzynarodowej”. Ma o tym świadczyć m.in. ustawa o wydatkach na obronę USA w 2017 roku, którą Obama podpisał w ubiegłym tygodniu, narzucająca – jak komentują Rosjanie – nowej władzy Stanów Zjednoczonych antyrosyjską linię.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

14 odpowiedzi Amerykanie wydalają 35 rosyjskich dyplomatów. Na opuszczenie USA dali Rosjanom 72 godziny

 1. observer48 Odpowiedz

  29 grudnia 2016 w 21:54

  Wisienką na torcie powinno być przegłosowanie wszystkich antykacapskich sankcji jako ustaw, czego wynikiem będzie niemożliwość ich usunięcia przez przyszłych prezydentów bez uzyskania na to zgody 2/3 kongresmenów i senatorów, co zablokuje Trumpa w jego przyszłych zapędach ułatwienia życia kacapii. Przy obecnym składzie Kongresu będzie to łatwe do przeprowadzenia w ciągu tygodnia.

 2. profesor Odpowiedz

  29 grudnia 2016 w 22:36

  Ostatnie podrygi Obamy mamałygi))).

 3. orzel bialy Odpowiedz

  30 grudnia 2016 w 00:29

  Centra internetowe kacapii są w Rosji.tam są hakerzy i propagandzisci.jezeli by cos miało by pomoc w walce z kacapia to zaostrzenie reżimu wizowego dla Rosjan. Jak 86 % popiera putina to 80 procent odmów wydania wiz do USA plus podobny odsetek odmów wiz szengenowskich rosjanie musza poczuć ze prowadza wojnę z całym światem.

  • profesor Odpowiedz

   30 grudnia 2016 w 12:10

   to możesz doradzić Trumpowi )))

 4. Ula Odpowiedz

  30 grudnia 2016 w 05:53

  Dobrze, ze to o Rosje chodzi, bo inaczej wyslaliby wojska, jak do np Iraku

  • observer48 Odpowiedz

   30 grudnia 2016 w 07:30

   Pieniądze to znacznie skuteczniejsza i do tego bezkrwawa dla ich użytkownika broń. Być może w setną rocznicę Rewolucji Bolszewickiej kacapy zaczną się znowu nawzajem wyrzynać. Amerykańskie wojsko ma ważniejsze zadania, bo jeśli wierzyć Rudolphowu Giulaniemu, dodatkowych 25 do 50 tys. dodatkowych żołnierzy armii USA zostanie wysłanych w roku 2017 do Europy, głównie do Polski.

   • SyøTroll

    30 grudnia 2016 w 09:18

    Na skutek pojawienia się w Polsce większości z 25-50 tysięcy amerykańskich żołnierzy „kacapy” nie zaczną się wyrzynać, musieli by się „pomylić” i pojechać za daleko lub uzbroić swoją V kolumnę w FR. Szkoda że metody finansowej nie zastosowali w Syrii i Wschodniej Ukrainie, nie dopuszczając do konfliktu zbrojnego.

   • profesor

    30 grudnia 2016 w 12:12

    jak na razie, to Polacy w naszej Ojczyźnie się na wzajem rżną).

 5. SyøTroll Odpowiedz

  30 grudnia 2016 w 09:11

  BHO na koniec jeszcze focha strzelił, by nie daj Boże, relacje amerykańsko-rosyjskie nie poprawiły się za bardzo.

 6. Jarema Odpowiedz

  30 grudnia 2016 w 10:53

  Putin dał się sprowokować Obamie – kazał w odwecie zamknąć szkołę angloamerykańską w Moskwie istniejącą od 1949 r. Taki był chyba cel wydalenia rosyjskich dyplomatów. Reakcja Putina to przecież policzek dla Trampa! Nie ułatwi to resetu. Nie sądzę, aby pozwolił on Putinowi na nadawanie tonu we wzajemnych relacjach.

 7. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  30 grudnia 2016 w 11:15

  a Chińczycy wykupują daleki wschód ,Kazachstan,Turkmenistan,Azerbejdżan, Ukrainę, Białoruś – ciekawy kształt – strategia anakondy- Sun Tzu zwycięstwo bez wojny.
  a u kacapków ,,dzień świstaka” zwany u nich ,,dniem oprycznika” …NADAL TRWA.. .. więcej bezdomnych dzieci niż w całej europie…więcej zgonów spowodowanych zatruciem alkoholem niż w całej europie….więcej więzniów niż w całej europie….i więcej czołgów niż w całej europie…a kacapki…kradną , piją i wyzwalają…
  ,, Przyjdą nocą , zgwałcą srodze, Na kradzionej gdzieś podłodze, Zostawią z dzieckiem! Dzieckiem radzieckiem! Kryj się, kryj!
  A ja myślałem, że to śmieci, ………”

 8. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  30 grudnia 2016 w 11:36

  zresztą moskale czekają na cud albo dil, za plecami analogia oczywista z 1917 – 2017, coraz większa bieda już 22 miliony moskali nie ma na chleb…spokojnie na rakiety wystarczy….tniemy wydatki na usługi komunalne, od 2013 to już ponad 1/3 nakładów. podobnie opieka medyczna, najmniej szkolnictwo i transport mundurówka ….kacapki się nie buntują …oni chcą wyzwalać….

  • Eugeniusz Jarząbek Odpowiedz

   30 grudnia 2016 w 15:43

   budzet ministerstwa bezpieczeństwa FSB przekracza parokrotnie łączny budżet ministerstwa zdrowia i oświaty federacji rosyjskiej ale naród rosyjski to wytrzyma winny jak zawsze jest zachód

 9. klimok Odpowiedz

  30 grudnia 2016 w 23:19

  Prezydent Obama postąpił słusznie. Rosja i putin rozumieją tylko siłę i odwagę stosowania odpowiednich nacisków. Albo rosja będzie spolegliwa wobec Zachodu i USA, albo szczeźnie i to jeszcze za naszego żywota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *