Sawicki jedzie na Białoruś ws. rosyjskiego embarga

12 sierpnia 2014

sawicki

W najbliższy czwartek minister rolnictwa Marek udaje się na Białoruś, gdzie będzie rozmawiał na temat możliwości eksportu polskiej żywności, po wprowadzeniu przez Rosję embarga – zapowiedział we wtorek wiceszef resortu Tadeusz Nalewajk.

Białoruś zadeklarowała już, że jest gotowa odkupić niektóre produkty, które utknęły w drodze do Rosji w związku z sankcjami Moskwy. We wtorek rosyjskie poinformowały, że Białoruś i , wbrew nadziejom Putina, nie przyłączą się do embarga na produkty spożywcze, mięso i owoce importowane do Federacji Rosyjskiej z Zachodu.


Wiceszef resortu rolnictwa powiedział podczas konferencji prasowej, że Polska mogłaby eksportować na Białoruś prawie taką samą ilość jabłek jak do UE. Straty wynikające z wprowadzonego przez Rosję zakazu wwozu owoców i warzyw mogą sięgnąć nawet 500 mln euro.

Białoruś importuje już teraz spore ilości jabłek,  wieprzowinę i warzywa z Polski. Mimo to, Mińsk zapowiedział jeszcze w ubiegłym tygodniu, że gotów jest zastąpić zachodnich dostawców i zaopatrywać Rosję w brakujące  artykuły rolno – spożywcze.


Według ekspertów gospodarczych Białoruś będzie reeksportowała do Rosji produkty pochodzące z Polski i innych krajów europejskich.

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Sawicki jedzie na Białoruś ws. rosyjskiego embarga

 1. Michal Krystian Powierza

  Michal Krystian Powierza Odpowiedz

  12 sierpnia 2014 w 14:09

  Jestem dumny ze Sawickiego,z Białorusi i z Kazachstanu :-).Na pohybel Moskalom! 😉

 2. Michał Bonifacy

  Michał Bonifacy Odpowiedz

  12 sierpnia 2014 w 14:20

  Niby dobrze, zobaczymy tylko co tam ugra 😉

 3. józef III Odpowiedz

  12 sierpnia 2014 w 20:51

  dobrze ; niech jeszcze załatwi w Kijowie by Ukraińcy znieśli embargo na polską wieprzowinę !

 4. ltp Odpowiedz

  17 sierpnia 2014 w 16:27

  To , niestety wygląda na włazenie ruskim w pewną część ciała bez mydła. Jak siemoskal obraził na europejską żywnosć,to niech trawę „kusza”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *