W Rosji rośnie bieda

10 lipca 2018

Łagodnieją obyczaje.

W przeciągu ostatnich pięciu lat wzrosła liczba Rosjan, w których otoczeniu żyją biedne rodziny, w roku 2014 mogło tak powiedzieć 4% ludzi. W roku 2018 już 16% poinformował Rosyjski Ośrodek Badania Opinii Publicznej.


Obecnie co drugi obywatel (52%) nie dostrzega wokół siebie biednych rodzin. Pięć lat wcześniej twierdziło tak 62% Rosjan.

Obecnie 45% ludzi ma ubogich znajomych, a 29% może powiedzieć, że zna jednego człowieka w takim położeniu.


Wyznacznikiem i przyczyną biedy, według ankietowanych jest brak pieniędzy na podstawowe potrzeby – tak sądzi 47%. Następne jest – 17%.   i narkomania – 12%. Tylko 2% zapytanych uznało, że powodem ubóstwa może stać się fakt posiadania wielu dzieci.

Przy okazji pytania o dzieci ujawniono znaczące zmniejszenie stosowania wobec nich kar cielesnych. W roku 2013 o drastycznych sytuacjach przemocy wobec dzieci wiedziało 10% respondentów. Obecnie już tylko 3%.

Adam Bukowski

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi W Rosji rośnie bieda

 1. walczek Odpowiedz

  10 lipca 2018 w 23:49

  Życzymy rosji i rosjanom wszystkiego najgorszego. Niech ich trafi szlag.

  • Taki sobie wykształciuch;) Odpowiedz

   11 lipca 2018 w 09:55

   No to już PRZESADA, chyba że Pańskim celem jest jątrzenie. Rosjanom życzę wszystkiego dobrego ale nie mogę tego powiedzieć o ich panstwie😁.

 2. lew Odpowiedz

  11 lipca 2018 w 00:03

  Bieda postepuje , ale na waszej UPAdlinie.

 3. Piotr Odpowiedz

  11 lipca 2018 w 08:52

  W Polsce gorsza bieda i w Rosji nikt o tym nie pisze

 4. observer48 Odpowiedz

  12 lipca 2018 w 00:29

  @lew & Piotr
  Kacapy będą żarli trawę i wciąż walili się w klatę, jak goryle. Kacapia musi ponownie zbankrutować i tym razem całkowicie się zdezintegrować, bo inaczej nie będzie bezpieczeństwa i pokoju w Europie. Moi znajomi RoSSjanie mieszkający w Kanadzie sponsorują całe rodziny i sprowadzają do Kanady, choć jest to bardzo kosztowne, a przy okazji przeklinają liliPutina.

  Co do Ukraińców, to pracujący na Zachodzie i w kacapii Ukraińcy przetransferowali na Ukrainę ponad $10 miliardów w 2017 r., a to stanowi niemal 12% ukraińskiego PKB. Chyba drugie tyle przewieźli w kieszeniach w gotówce, lub w towarach zakupionych poza Ukrainą. Ukraina nie jest izolowana, czy objęta zachodnimi sankcjami, a Ukraińcy mogą poruszać się po strefie Schengen bez wiz, co RoSSjan raczej nie czeka w przewidywalnej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *