Premier Dmitrij Miedwiediew strzelił do własnej bramki?

19 czerwca 2018

Ruch społeczny „Otwarta ” zbiera podpisy pod petycją żądającą dymisji Dmitrija Miedwiediewa z powodu przygotowanej przez jego rząd uchwały o podniesieniu wieku emerytalnego.

Działanie OR jest związane z planowanym przez rząd Rosji podniesieniem wieku emerytalnego oraz stawki , które według uczestników ruchu społecznościowego prowadzą do zubożenia obywateli kraju.


Jak powiedziała członek Zarządu Anastasija Szewczenko podniesienie VAT  i wieku emerytalnego znaczy tyle co „wbicie gola do własnej bramki. Emeryci są najsłabiej zabezpieczoną grupą naszego społeczeństwa i muszą się utrzymać za 14 tysięcy rubli miesięcznie (w przeliczeniu daje to 820 złotych.) Praca rządu powinna polegać na trosce o godne życie swoich obywateli. Ostatnie decyzje Miedwiediewa są rażącym naruszeniem tej zasady. Pokażmy mu czerwoną kartkę”.

Wszechrosyjska akcja #CzerwonaKartkaMiedwiediewowi  potrwa do końca Mistrzostw Świata, w tym czasie działacze Otwartej Rosji oraz wolontariusze planują zebrać podpisy w trzydziestu regionach Rosji, a następnie przywiozą je do Moskwy aby przekazać posłom Dumy. Działacze ruchu społecznościowego będą się domagać udzielenia premierowi Rosji wotum nieufności.


Według informacji podanych przez koordynatorów do akcji się dołączyły już , Tiumeń, Tatarstan, Lipieck, Orzeł, Tomsk, i inne miasta. Działacze społeczni nie wykluczają organizacji w tym czasie wieców i pikiet.

Dodajmy, że nie jest to pierwsza organizacja, która podejmuje podobną akcję.

Adam Bukowski

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *