Lider opozycyjnej partii wypuszczony z aresztu

13 lutego 2018

Stojący na czele opozycyjnej Zjednoczonej Partii Obywatelskiej Anatolij Liebiedźka, zatrzymany w piątek po pikiecie w Brześciu i osadzony w areszcie w Kobryniu, został wypuszczony na . Rozprawa, która miała się odbyć w sądzie w Żabince, została przesunięta na 23 lutego.

Jak informowaliśmy tu, Anatolij Liebiedźka został zatrzymany 9 lutego przez drogówkę na trasie , pod Żabinką. Wracał z pikiety zorganizowanej przez kandydatów do rad lokalnych startujących w wyborach z ramienia ZPO. Rzeczniczka Zjednoczonej Partii Obywatelskiej poinformowała, że milicjanci siłą wywlekli go z pojazdu, nie podając przyczyny. Teraz utrzymuje, że polityk okazał nieważne prawa jazdy.  Jak poinformowało , rozprawa sądowa, która rozpoczęła się w poniedziałek została odłożona do 23 lutego, ponieważ Liebiedźka zażądał, by podczas rozprawy towarzyszył mu .


Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *