TV Dożd: Putin zniknął. Albo jest chory, albo chodzi o Syrię

13 lutego 2018

Prezydent Rosji Władimir odwołał publiczne wystąpienia i spotkania, jakie miały odbyć się z jego udziałem – podaje niezależna telewizja rosyjska Dożd powołując się na anonimowe źródła na Kremlu.

Zdaniem TV Dożd, są dwie możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy: albo Putin jest chory, albo zaszył się, by zająć się coraz bardziej skomplikowaną sytuacją w Syrii (piszemy o ostatnich wydarzeniach na wojnie w Syrii tutaj).


W poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przyznał, że przywódca Rosji trochę się przeziębił, ale twierdził, że nie wpłynie to na jego aktywność. Wciąż zaprzecza, że chodzi o coś więcej niż lekkie przeziębienie. TV Dożd, powołując się na anonimowych informatorów, przychyla się do wersji o co najmniej ostrej infekcji górnych dróg oddechowych u Putina.

Władimir Putin odwołał swój wyjazd do Soczi, co służby prasowe Kremla tłumaczyły katastrofą samolotu pod Moskwą. Np. w Soczi miało dojść do spotkania z przewodniczącym Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem, ale gość przyjechał ostatecznie do Moskwy, by porozmawiać z Putinem.


Dziś, jak dowiadujemy się z materiału TV Dożd, miało odbyć się spotkanie ze specjalistami i urzędnikami w sprawie rozwoju mikroelektroniki, ale zostało odwołane. Jutro zaś w kalendarzu prezydenta Rosji zaplanowano udział w konferencji w Moskwie. Przyjazd na Wszechrosyjskie Forum „Mentor”, organizowane przez Agencję Inicjatyw Strategicznych, zapowiedział Putin osobiście na początku lutego.

Rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow początkowo odmówił skomentowania sprawy. Potem poinformował, że spotkanie na temat mikroelektroniki odbędzie się w innym terminie, bo nie zostało jeszcze „dopracowane”. Z kolei uczestnicy Forum „Mentor” mają albo przyjechać spotkać się z Putinem na Kremlu, albo w rezydencji Ogariewo.

Zakłócenie kalendarza Putina zostało tak szybko dostrzeżone, gdyż w Rosji trwa kampania wyborcza przed zaplanowanymi na marzec wyborami. Władzy zależy na jak najwyższej frekwencji, by Władimir Putin uzyskał jak najmocniejszą legitymację do rządzenia. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy odwołane spotkania nie miały być oficjalnie częścią kampanii wyborczej, czy rutynowej aktywności prezydenta. Niemniej, jest jasne, że każde pojawienie się Putina w tym okresie ma znaczenie również w kontekście kampanii.

Oprac. MaH, tvrain.ru, kommersant.ru

fot. CC BY 4.0

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi TV Dożd: Putin zniknął. Albo jest chory, albo chodzi o Syrię

 1. Jarema Odpowiedz

  14 lutego 2018 w 08:43

  W amerykańskim ataku na siły syryjsko rosyjskie miało zginąć nawet 600 Rosjan, więc Putin ma nad czym się zastanawiać

  • Luk Odpowiedz

   14 lutego 2018 w 22:05

   Warto uściślić, że to najemnicy z Rosji rozpoczęli atak na pozycje zajmowane przez Kurdów i Amerykanów. Amerykanie widząc atakujących Rosjan dokonali ostrzału rakietowego. Celem oddziałów rosyjskich były instalacje naftowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *