Bocian zamiast Orła Białego? Google „uczcił” 11 Listopada „Doodle”

11 listopada 2015

google

foto: petyr na podst google.com; Jef Bettens/SXC (za niezależna.pl)

Wyszukiwarka Google zwyczajowo zamieszcza okolicznościowe grafiki w związku z uroczystościami międzynarodowymi oraz narodowymi świętami. Z okazji polskiego Święta Niepodległości logo wyszukiwarki w biało-czerwonych barwach zostało ozdobione… wizerunkiem bociana.

Doodle – tak nazywa się grafika zastępująca czasowo tradycyjny logotyp wyszukiwarki – budzi mieszane uczucia wśród internautów. Jednym pomysł bardzo się spodobał, inni są oburzeni faktem, że zamiast Orła Białego pojawił się bocian.
Twórca grafiki Robinson Wood na łamach eska.pl przekonuje do tej idei tak: , której niepodległość wspominamy co roku w listopadzie, co roku jest domem dla 40 tysięcy par bocianów. To więcej niż gdziekolwiek na świecie. Dziś świętujemy różnorodność, wolność i naturalne bogactwa Polski… No proszę, a nam się wydawało, że Polska świętuje dzisiaj zupełnie, ale to zupełnie coś innego.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi Bocian zamiast Orła Białego? Google „uczcił” 11 Listopada „Doodle”

 1. iks Odpowiedz

  11 listopada 2015 w 12:37

  No cóż……. jak przetłumaczyć z języka angielskiego na rodzimy nazwisko artysty i pomyśleć o jego głowie……………to wszystko jest jasne 😉

 2. Vandal Odpowiedz

  11 listopada 2015 w 16:16

  Typowe, pozbawione szacunku I respektu zachowanie globalnych korporacji!, Cala odpowiedzialnosc za umieszczenie tej grafiki w tak waznym dla Polski dniu ponosi Google!…………Wood jest grafikiem kontraktowym pracujacym nie tylko dla Google, a o jego poziomie intelekyualnym swiadczy jego wypowidz.

 3. peter Odpowiedz

  11 listopada 2015 w 21:02

  Wyjechalem z Polski 30 lat temu Mieszkalem na wsi gdzie bylo pelno bocianow I naprawde bocian przypomina mi rodzinne strony POlske

 4. Bali Odpowiedz

  12 listopada 2015 w 01:14

  Te bociany to turyści z krajów Arabskich,chyba o to mu chodziło że ich przygarniemy na wiosne?

 5. trampu Odpowiedz

  5 grudnia 2015 w 22:25

  Dobrze że nie zamieścili biało czerwonej (dla zmyły)gwiazdy,jeszcze nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *