Zapad-2017. Wiemy kiedy z Białorusi wyjadą rosyjscy żołnierze

13 września 2017

W przeddzień rozpoczynających się manewrów – 2017, Ministerstwo Obrony Białorusi zorganizowało briefing dla dziennikarzy akredytowanych na tę okoliczność w Mińsku. 

Manewry „Zapad-2017” odbędą się w dniach 14-20 września na 7 białoruskich poligonach, a także w Rosji. Na terytorium Białorusi – według zapowiedzi prowadzącego briefing generała Olega Woinowa weźmie udział 12.7 tys. żołnierzy (w tym 3 tys. Rosjan), 370 pojazdów opancerzonych, 40 samolotów i śmigłowców.


Jak powiedział wojskowy, po zakończeniu ćwiczeń na Białorusi, skład osobowy jednostek wojskowych Sił Zbrojnych Rosji i Białorusi, które biorą udział w manewrach, powróci na swoje miejsca stałej dyslokacji. Nie wiadomo, czy takie same plany mają rosyjscy stratedzy odnośnie sprzętu wojskowego przywiezionego na .

Białoruski oficer zapowiedział, że akredytację na Białorusi uzyskało 280 przedstawicieli mediów, głównie zagranicznych. Będą też obserwatorzy z Ukrainy i pięciu krajów , powiedział Woinow, przypominając przy tym, że wystosowanie zaproszenia to gest dobrej woli ze strony Białorusi, która nie ma takiego obowiązku.


„Umożliwimy każdemu inspekcję działań, ponieważ Białoruś przestrzega wszystkich międzynarodowych zobowiązań w dziedzinie kontroli zbrojeń” cytuje słowa prowadzącego konferencję .

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *