W Davos będzie mieć miejsce poważna rozgrywka. Rosjanie się do niej dobrze przygotowali

18 stycznia 2017

Moskwa chce wykorzystać w do przełamania zachodnich sankcji gospodarczych. Kluczową rolę w rosyjskich planach pełni postawa Donalda Trumpa i jego otoczenia.

Rosja przyśle w tym roku do Davos większą delegację. Chociaż od czasu objęcia zachodnimi sankcjami Moskwa ostentacyjnie lekceważy rangę forum, to w tym roku na czele grupy polityków i czołowych biznesmenów, w tym szefów największych banków, stanie pierwszy wicepremier Igor Szuwałow.


Podczas czwartkowej sesji pt. „Rosja na świecie” Rosjanie przedstawią sowje pomysły na wzrost gospodarczy, współpracę międzynarodową i zmiany w stosunkach dyplomatycznych.

Widać, że w Davos będzie mieć miejsce poważna rozgrywka. Rosjanie są do niej dobrze przygotowani zarówno w aspekcie politycznym jak i medialnym, co nie przesądza jednak sukcesu – pisze Piotr Maciążek w mat. „Davos: Rosja chce przełamać izolację gospodarczą. Kluczowa rola Trumpa. Mottem 47. forum jest w tym roku „Elastyczne i odpowiedzialne przywództwo”. Ekonomiści zwracają uwagę, że ważnym tematem debat będzie ryzyko wojny handlowej między USA a Chinami oraz podobne napięcia w relacjach Ameryki z innymi krajami, co może być pochodną polityki nowej amerykańskiej administracji, na czele której stanie wkrótce Donald – zauważa Forbes. –  jednak jednym z głównych tematów spotkania w Davos i najpoważniejszym ryzykiem, z jakim być może świat będzie musiał się zmierzyć, jest tym razem .


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi W Davos będzie mieć miejsce poważna rozgrywka. Rosjanie się do niej dobrze przygotowali

 1. apud Odpowiedz

  18 stycznia 2017 w 15:04

  Dlaczego tak trudno znalezc mi informacje o tym co sie dzieje? Wszedzie pisza co bedzie sie dzialo. Jasnowidzow pozatrudniali zamiast redaktorow ?

 2. Maveric Odpowiedz

  18 stycznia 2017 w 16:01

  Trampek doprowadzi do głębokiej recesji na świecie ceny ropy spadną i ruskim bokiem wyjdzie tleniony 🙂

 3. observer48 Odpowiedz

  19 stycznia 2017 w 08:27

  Kacapia nie ma czym grać, a pustosłowia ŁGAwrowa i Putlera już od dawna nikt nie kupuje, szczególnie z perspektywy cen ropy naftowej, które mogą spaść nawet poniżej $3o za baryłkę WTI jeszcze przed końcem III kwartału br.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *